• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parowozowy hyde park (ale tylko nasze koleje i bez czasów współczesnych)

Pytania odnośnie początku lat siedemdziesiątych:
1. Czy na trasie Gardeja - Łasin kursowały parowozy Tr203?
2. Czy na trasie Nakło - Gniezno kursowały parowozy Ok1?
3. Jakie parowozy kursowały na trasie Piła - Stargard Szczeciński? Na tej trasie też kursowały pociągi Bydgoszcz - Stargard Szczeciński...
4. Jakie parowozy obsługiwały pociąg Koszalin - Kołobrzeg - Szczecin? Może Ok22?
5. Jakie parowozy obsługiwały odcinek Inowrocław - Poznań które ciągnęły pociągi z Wrocławia do Gdyni lub z Mysłowic do Gdyni? Pt47?
Niech się znawcy wypowiedzą...

Pytania odnośnie początku lat siedemdziesiątych:
3. Jakie parowozy kursowały na trasie Piła - Stargard Szczeciński? Na tej trasie też kursowały pociągi Bydgoszcz - Stargard Szczeciński...
4. Jakie parowozy obsługiwały pociąg Koszalin - Kołobrzeg - Szczecin? Może Ok22?
5. Jakie parowozy obsługiwały odcinek Inowrocław - Poznań które ciągnęły pociągi z Wrocławia do Gdyni lub z Mysłowic do Gdyni? Pt47?
Niech się znawcy wypowiedzą...

Znawcą tego tematu nie jestem. Widziałem rozkład służbowy pociągów pasażerskich z 1981r z linii z Piły do Stargardu i na niej były drukowane przy pociągach serie Pt47 chyba z szopy w Stargardzie a skład jadący bezpośrednio z Bydgoszczy do Stargardu miał na odcinku do Piły obsługę na SP45 Toruń.

Roberto0

Aktywny użytkownik

Tak, w monografii autorstwa Tomasza Roszaka "Normalnotorowe parowoyz amerykańskie na PKP " jest kolorowe zdjęcie parowozu Tr203-348 z MD Grudziądz z pociągiem relacji Gardeja - Łasin z roku 1970

Nakło - Gniezno - tak, na linii Nakło - Chojnice nie widziałem żadnych zdjęć z Ok1.

3. Jakie parowozy kursowały na trasie Piła - Stargard Szczeciński?...
Ok22, Tkt48, być może i szczecińskie Pt47, które dość często obsługiwały pociągi osobowe na węźle szczecińskim.
W latach 80. Ol49. Do Wałcza i Kalisza Pomorskiego zaglądały Ok1 z Krzyża i Ok22 z Choszczna.

Na linii Szczecin - Stargard - Runowo Pom. - Białogard - Koszalin na pewno jeżdziły Ok22, Pt47 w latach 70. z pociagami osobowymi, potem SN61 i SP45. Natomiast na linii Goleniów - Kołobrzeg - Koszalin widziałem fotografie Pt47, SN61, choć i pewnie gościło tam wiele innych serii.
Polecam stronę http://www.transporttreasury.com/p51200 - wiele zdjęć z tych okolic

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Skoro już taką fotkę wrzucamy, to warto podać, że zdjęcie zostało wykonane w 1948 roku w Turyngii, na południe od gór Harzu, a lokomotywa to Ty23, wywieziony przez Niemców w czasie wojny i w 1955 roku zwrócony na PKP. To wszystko można wyczytać na niemieckiej "Obrotnicy", do której link podał kolega MichałK.

Witam,
Poszukuję informacji czy były egzemplarze parowozów serii Ty4, które wyposażono w latach 70-tych w płaskie drzwi dymnicy. Wszystkie zdjęcia tych maszyn, które udało mi się odszukać ukazują lokomotywy z drzwiami wypukłymi stąd moje pytanie. Gdyby ktoś wiedział, ze był Ty4 z płaskimi drzwiami to bardzo uprzejmie proszę o informację.
Podobnie mam pytanie czy ktoś wie, od którego roku w lokomotywach Ty2 zaczęto stosować płaskie wiatrownice i płaskie drzwi dymnicy.
Z góry dziękuję za informacje.
pozdrawiam,
Szymon