• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parowozowy hyde park (ale tylko nasze koleje i bez czasów współczesnych)

Dzięki, bo kupiłem je z myślą tą, że parowóz ten zakończył swą służbę i został pocięty w Poznania. Ale jakoś nie mogłem dopasować bardzo podobnych budynków z ulicy Kolejowej w Poznaniu. Stąd było to pytanie. Dzięki za odpowiedź.

To ja wiem, bo jest zdjęcie jak stoi odstawiony cały tendrzak, a następne jak z parowozu pozostała kupa złomu. Oba zdjęcia są autorstwa K.Kiepera. Tylko gdzie dokładnie zostało wykonane to powyższe zdjęcie? To pytanie do krakowiaków. Gdzie była widoczna z lewej strony szopa, ten zasiek i te domy? Kraków czy gdzieś indziej? A jeżeli Kraków to Główny czy Płaszów? Ot pytanie do archeologów nie tak dawnej historii.

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Nic sobie uciąć nie dam, ale jeśli w Krakowie to jednak raczej Płaszów, bo tam obrządzano parowozy. Zasieków węglowych na Głównym pod koniec lat 50tych chyba nie było.

axer1970

Znany użytkownik
Po mojemu to też Płaszów. Kiedyś widziałem zdjęcie Ok1-154 zrobione w tym samym okresie i jakby w tym samym miejscu. Podpisane było "Kraków Płaszów". Jednak pewności nie mam. Są na tym forum znawcy, którzy wiedzą z pewnością więcej i mają pewniejsze informacje. Może oni się wypowiedzą i pozostawią odpowiedź właściwą?

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Kraków Główny, a zasieki węglowe były jeszcze w latach 60-tych. Po lewej za skrzynią węglową widać charakterystyczny budynek hali prostokątnej która stała z tyłu za halą wachlarzową i służyła jeszcze przed wojną dla trakcji spalinowej - stacjonowały w niej "Luxtorpedy".

Koszt zakupu zdjęcia w formie do pobrania na komputer i bez praw do publikacji, czyli na przykład do dołączenia do własnej kolekcji zdjęć, to 1 funt. Gdybyśmy zaś chcieli zakupić zdjęcie z prawami do publikacji, to wtedy koszt zakupu wynosi 10 funtów.