• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parowozowy hyde park (ale tylko nasze koleje i bez czasów współczesnych)

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
Śledzę wykaz przydziałów parowozów. Ot, taki ciekawy materiał wpadł mi w ręce. Opracowania dokładne, choć brakuje tu mi pewnych informacji, więc podpytam was.
OKl2-17 (Schichau 3163/28). Wg zapisek - po wojnie (już z oznaczeniem OKl2-17) trafia na Górny Śląsk i oczekuje naprawy. Wiosną 1966 skreślony zostaje z inwentarza PKP w MD Korsze. Może macie informacje, gdzie stacjonował w międzyczasie?
Pozdrawiam.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.395 463 29
Tak w ogóle, to ta fotka nie pasuje do tematu (nasze koleje) :p, została zrobiona w Durrës, w Albanii. Wprawdzie parowóz jest polskiej produkcji, ale nie na naszych kolejach.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.395 463 29
To w takim razie proszę o wybaczenie
Wybaczam ;), a usuwać niczego nie będę, bo fotka rzadka i ciekawa. Chciałem tylko zwrócić uwagę \czytelników na fakt, że jest zrobiona za granicą, a takich zdjęć za dużo nie ma. Jeśli chodzi o różnice, to być może lampy są inne, ale nie mam pewności. Co do daty, to oczywiście kolega Jarząbek ma rację, opis mówi, że zdjęcie zrobione po 1947 roku.
 

Podobne wątki