• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parowozownia PKP w skali 0 - realizacja

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
OP
OP
K

Konrad 0

Gość
#27
Piękne modele polskich parowozów. Wydaje mi się, że to karton. Kto je robił i czy są "na chodzie"? W Tkr55 brakuje talerza zderzaka.
Tkr55 i parę innych typowo polskich parowozów wykonanych jest z kartonu, a robił je sam Mistrz Polski w modelarstwie kartonowym. Mosiężna BR03 czeka na konwersję na Pm2...
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#36
O kurdę... :eek: Do kiedy one w Polsce jeździły?
A to to dziwadło, o którym pisał T.Roszak, on jeździł w płatkarni Łobez.
Poszukałem, bo nie dało mi to spokoju. T.Roszak Ś.K. 3/2002. Parowóz OKf100 został przyjęty na PKP w 1948r. poważnie uszkodzony. Skasowany w 1950r. nigdy nie został uruchomiony, więc model ten to bardzo efektowna fikcja.
W płatkarni Łobez był eksploatowany inny parowóz OKl100.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#37
o żesz w twarz to będzie prawdziwy rozmach ;) Szkoda że mój pokoik makietowy ma tylko 2x3 metry z czego tylko ta krótsza ściana jest goła bez ściany. Reszta ma albo okno albo drzwi lub słup kontrukcyjny :) Trzymam kciuki za realizację
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki