• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Parowozownia Kłodzko - modele Dziuraska i Szymona32

dziurasek

Znany użytkownik
Reakcje
612 11 0
#1
Od dłuższego czasu zastanawiałem się czy nie założyć tematu, aby pochwalić się swoją kolekcją modeli. Nie mam tego za dużo, ale za to chyba trochę unikalne modele ;) . Moim marzeniem zawsze było to, aby posiadać modele przedstawiające tabor z mojej ukochanej parowozowni Kłodzko lub pobliskich jednostek obsługujących pociągi w okolicach Kłodzka. Niestety - masowe produkcje głównie skupiają uwagę na parowozowniach dalekich od mojego regionu, a moje umiejętności modelarskie niestety dalekie są do ideału. Z pomocą stanęli koledzy którzy przeprowadzają konwersje modeli.
Po zebraniu w miarę odpowiedniej dokumentacji. Zaczęło się "marudzenie :D " , chłopaki wykonali dla mnie kawał dobrej pracy - za co bardzo im dziękuję.
Na początek najnowszy projekt -model od Jan-Kola - lokomotywa spalinowa serii ST43-16, wybór padł właśnie na tą maszynę ponieważ dobrze ją pamiętam, nazywano ją maszyną "bezpańską" chyba dlatego że nie należała do żadnej drużyny ? Dość rzadko dbano o jej czystość.... taki urokliwy brudasek :) . Pamiętam że bardzo często pojawiała się na linii Kłodzko- Kudowa z "ryflakami" w zastępstwie za Tekatkę.
Liczę że nie zanudzę kolegów tym tematem.
 

Załączniki

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#6
Dziurasku bardzo ładna i dzięki tej patynie nawet interesująco się prezentuje (o niebo lepiej od wypustu Tilliga i spółki). Mnie osobiście ta lokomotywa (ST43) niezbyt się podoba, ale jak patrzę na te zdjęcia to sympatia wzrasta - chyba trzeba będzie do Jan-kola po konwersję się wybrać.

A tak z innej beczki pokaż no więcej swoich cacuszek - szczególnie tych z patyną.
 

Stroju

Znany użytkownik
Reakcje
447 2 0
#7
dziurasek napisał(a):
Patynka to dzieło JANKOLA.
Dokładniej jego pracownika czyli moje, surowy model to jego robota, potem trafia w moje łapki i ja już go pięknie upaćkam. :D
Niestety szczegóły technik są objęte 'tajemnicą zakładową' więc nic zdradzić nie mogę, poza tym że to podstawowe techniki które stosuję w modelarstwie militarnym, głównie użyłem aerografu.
Każdy kto u JanKola zamówi model taki może mieć, ewentualnie jak dostarczy jakieś zdjęcia mogę zrobić tak jak na nich, tak jak w tym przypadku, widać było że to dość wypłowiały egzemplarz.
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
574 7 0
#8
Stroju - wyrazy wielkiego uznania dla Twojej roboty :shock:
 

Stroju

Znany użytkownik
Reakcje
447 2 0
#9
No to fajnie że się podoba. Postanowiłem trochę powprowadzać nowych technik żeby jakość była jeszcze lepsza.
Zachęcam do zamawiania konwersji u JanKola bo zaskarbił sobie monopol na moje usługi. ;)


Mogę nawet zrobić takie odrapania farby na czołownicy jakby ktoś sobie zażyczył.
(sory Dziurasek za spychanie Twojego wątku na inne tory, potrakujmy to jako małą przerwę na reklamy. :LOL: )
 

Załączniki

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
#11
widać, że pachnie "pancerką" ....;) oj na forach o samolotach i czołgach nie takie cuda robią z całym szacunkiem dla Stroja :) ..... nie pozostaje nic innego jak tylko nauka i podglądanie najlepszych ... ;)
 
OP
OP
dziurasek

dziurasek

Znany użytkownik
Reakcje
612 11 0
#13
Zbyszek napisał(a):
Mam pytanie, dlaczego ten Rumun jest ślepy? Brak odbłyśników i szybek reflektorów. Model bardzo ładny.
We własnym zakresie będzie montowana elektronika - żarówki, płytka sterująca m.in światła manewrowe, dźwięki itp.
 

Stroju

Znany użytkownik
Reakcje
447 2 0
#14
Zbyszek napisał(a):
Mam pytanie, dlaczego ten Rumun jest ślepy? Brak odbłyśników i szybek reflektorów.
No ja do brudzenia zażyczyłem sobie żeby model był w takim stanie, i zrobiłem zdjęcia w stanie w jakim oddaje je JanKolowi, on resztę będzie montował, albo jak tam się z odbiorcą umówił.
 
OP
OP
dziurasek

dziurasek

Znany użytkownik
Reakcje
612 11 0
#15
Lokomotywa spalinowa serii SM42-823 od EFC, model z dekoderem ZIMO + światła manewrowe no i dźwięki. Wykonany z metalu. Wykonany na podstawie moich archiwalnych zdjęć oraz zebranych od znajomych (dzięki :) ). Istnieje jeszcze jeden bliźniaczy model u mojego kolejowego przyjaciela z Nowej Rudy - Szymona ;) .
 

Załączniki

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#16
Pięknie Kurcze Pięknie .......
jeśli chodzi o tabor trakcyjny też jestem lokalnym patryjotą .Mam nadzieje że uda mi się kiedyś SM42 wprowadzic do kolekcji
 

Szymon32

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
59 2 0
#17
Dzięki mojej pomocy dziuraskowy ST43-16 został wyposażony w oświetlenie :
-światła białe do jazdy na szlaku -długie oraz krótkie,
-świata czerwone,
-oświetlenie jazdy manewrowej.
Rumunek otrzymał też dzwięki -dekoder Zimo MX 630 i moduł dzwiękowy Uhlenbrock.
Efekty mojej pracy na kilku fotkach poniżej.
 

Załączniki

  • 129,6 KB Wyświetleń: 1.192
  • 136,2 KB Wyświetleń: 1.188
  • 136,3 KB Wyświetleń: 1.181
  • 139,8 KB Wyświetleń: 1.167
OP
OP
dziurasek

dziurasek

Znany użytkownik
Reakcje
612 11 0
#19
O jak miło że elektronika już działa :) .W czwartek wrócę z byczenia się we Władysławowie to w piątek wpadnę po odbiór maszyny.No i kolejny raz trzeba Ścinawkę odwiedzić z Rumunami 1:1 !
 
OP
OP
dziurasek

dziurasek

Znany użytkownik
Reakcje
612 11 0
#20
w Rumunie sprawna jest już cała elektronika (oświetlenie + dźwięki ) - niestety nie specjalnie potrafię zrobić dobre foto, aby pokazać oświetlenie.
Pora na kolejny kłodzki model - Ty2-1027 by Fenix.
 

Załączniki