• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parowozownia Dzierżoniów- pytanie.

Romun

Użytkownik
Reakcje
91 0 0
#1
Mam pytanie odnośnie tej parowozowni do kogoś kto ma dość dobre rozeznanie.
Zastanawiam się jaka była kolejność przynależności tej jednostki pod lokomotywownie główne.
Według mojej wiedzy historia ta przedstawia się następująco.
w 1953 wykazana jako pomocnicza dla MD Kamieniec
w 1963 przekazana jako pomocnicza do MD Jaworzyna Ślaska
1.3.1965 przekazana jako pomocnicza do Wrocławia Głównego
w 1975 uzyskała samodzielność
1.1.1989 zdegradowana jako pomocnicza do MD Jaworzyna Śląska
1991 likwidacja.

I tu mam pytanie kiedy lokomotywownia ta podlegała pod MD Wałbrzych, gdyż mam taki trop.
 
Reakcje
144 0 0
#2
Historia lokomotywowni w Dzierżoniowie jest tak zawiła jak serpentyny na kryniczance. Swego czasu zbierając informacje na temat SP42 tam stacjonujących, przeanalizowałem jej losy i nigdzie nie natrafiłem na wzmiankę by należała do MD Wałbrzych. Być może w grę wchodzi data 01.06.1991 r. gdy Jaworzyna Śl stała się ZOEN podległym pod MD Wałbrzych, a jak wiadomo od 01.01.1989 r do maja 1991 r. lokomotywownia w Dzierżoniowie podlegała pod ówczesną MD Jaworzyna Śl. (być może wówczas stacjonowały tam jeszcze jakieś maszyny mimo oficjalnego jej zamknięcia). Jeżeli masz jakiś inny ślad przynależności MDp Dzierżoniów do MD Wałbrzych i mógłbyś się tym podzielić to z chęcią skorzystam z tej wiedzy.

Moje ustalenia:
- lata 50 przyporządkowana Oddziałowi Trakcji w Kłodzku,
- od 1963 r. przyporządkowana do Oddziału Trakcji w Jeleniej Górze ( ZOEN Jaworzyna Śl.)
- od 03.1965 r. została wyłączona spod zależności MD Jaworzyna Śl. i przydzielona do Oddziału Trakcji lokomotywowni Wrocław Gł.
- od 01.10.1975 r. funkcjonuje jako samodzielna jednostka
- od 01.01.1989 r. funkcjonuje jako ZOEN dla MD Jaworzyna Śl.
- od 05.1991 r. koniec działalności
 
OP
OP
Romun

Romun

Użytkownik
Reakcje
91 0 0
#3
Niestety nic oprócz pewnej rozmowy z byłym mistrzem naprawa MD Wałbrzych podczas której wyszło iż w latach pomiędzy 1975 a 1989 robili oni plany przeglądowo - naprawcze dla MD Dzierżoniów. Może więc jest to jakiś tam ślad.
Może chodzi tylko o to że Dzierżoniów był mały, z ograniczoną kadrą, więc może część zadań scedowano na jednostki większe w ramach DRKP Wałbrzych (DRKP- Dyrekcja Rejonowa Kolei Państwowych- powołana bodaj w 1975 roku wraz z likwidacją Oddziałów Trakcji.)
To tyle i niestety nic więcej , stąd moje pytanie.
 
Reakcje
144 0 0
#4
Jest duże prawdopodobieństwo że było jak piszesz. Parowozownia w Dzierżoniowie była swego czasu zagrożona zamknięciem. Tamtejsi pracownicy wzięli sprawy w swoje ręce i zaczęli ją przystosowywać do trakcji spalinowej co się im udało. Wówczas zaczęto dostarczać tam lokomotywy SM41 a później także SM42 i SP42. W tym miejscu trzeba by wspomnieć iż była to pierwsza lokomotywownia w ówczesnej DOKP Wrocław która od 1966 r. nie posiadała już na swoim stanie trakcji parowej. Kociołki i łajki to jak na warunki lokomotywowni Dzierżoniów duże lokomotywy a zaplecze małe, więc przeglądy musiały być gdzieś dokonywane. Gdy szopa w Dzierżoniowie podlegała pod Wrocław to tam dokonywane były większe przeglądy i naprawy, natomiast gdy się usamodzielniła pojawił się problem z większymi maszynami więc pewnie padło na Wałbrzych, gdyż Jaworzyna w tym czasie nie miała odpowiedniego zaplecza.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 1
Koleje w Polsce 17
Koleje w Polsce 0
Koleje w Polsce 5
Koleje w Polsce 7

Podobne wątki