• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PAROWOZJADA 27-28.VIII 2011

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#21
Ogryzek napisał(a):
Rafał G., Jak masz szerokie plecki to próbuj... :p Na Parowozjadzie to raczej elyta tam nocuje :roll: Mi się udało zaklepać nocleg nie daleko skansenu (jakieś 500m w linii prostej na mapie) choć i to kosztowało wiele nerwów... Ty2-911, Cargo wycofuje się z dotacji na Chabówkę (jest jeszcze parę osób które walczą z tym- ale to tylko opóźnienie nieuniknionego) co będą chcieli to i tak zrobią... Era Parowozów- pada (też Cargo przestaje dotować), nawet w tym roku nie było Pociągu do Żywca ( z tego co się orientuje- mogę się mylić). A to ze to ma być ostatnia Parowozjada to nie to ze sobie tomek 05, wymyślił tylko już o tym mówią osoby na wysokich stanowiskach Wiec...

... Śpieszmy się focic kolej- tak szybko odjeżdża... :(
Nie mam szerokich plecków w tym sensie ;) pokoje zarezerwowałem od 01.08 bo się do Chabówki wybieram na urlop.
 

Ty2-911

Użytkownik
Reakcje
8 0 0
#22
Ogryzek napisał(a):
Rafał G., Jak masz szerokie plecki to próbuj... :p Na Parowozjadzie to raczej elyta tam nocuje :roll: Mi się udało zaklepać nocleg nie daleko skansenu (jakieś 500m w linii prostej na mapie) choć i to kosztowało wiele nerwów... Ty2-911, Cargo wycofuje się z dotacji na Chabówkę (jest jeszcze parę osób które walczą z tym- ale to tylko opóźnienie nieuniknionego) co będą chcieli to i tak zrobią... Era Parowozów- pada (też Cargo przestaje dotować), nawet w tym roku nie było Pociągu do Żywca ( z tego co się orientuje- mogę się mylić). A to ze to ma być ostatnia Parowozjada to nie to ze sobie tomek 05, wymyślił tylko już o tym mówią osoby na wysokich stanowiskach Wiec...

... Śpieszmy się focic kolej- tak szybko odjeżdża... :(
Wiem o tym, że Cargo próbuje się wycofać. Wiem też, że były debilne pomysły centrali, żeby przenosić czynne parowozy do Wolsztyna. Na szczęście się to nie powiodło.
Dobrze, że są osoby, które walczą o przetrwanie skansenu w Chabówce. Należałoby te osoby raczej wspierać, zamiast wypisywać, że "to tylko opóźnienie nieuniknionego" jak napisałeś.
Jeżeli nikt by nic nie robił, to skansenu nie byłoby już od kilku lat...

Nie wiemy co będzie za rok... Ale lepiej nie krakać, że to na pewno ostatnia impreza itd...
Można natomiast zainteresować telewizję w przypadku, gdy pojawi się poważna groźba likwidacji skansenu w Chabówce. Wtedy niech decydenci tłumaczą się oficjalnie przed kamerami dlaczego chcą zniszczyć skansen wołając jednocześnie "Już od pokoleń kochamy kolej".

Także zobaczymy jak to będzie.
 

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#23
Fizycznej nagłej likwidacji nie będzie.. Ma to ponoć przejąc samorząd lokalny co za tym idzie czynny tabor wywędruje (środki finansowe nie pozwolą na jego zachowanie)... Ale co nie co zostanie... Z reszta- to temat rzeka. Chcemy czy nie przy naszej (Polskiej) polityce to wszystko klapnie i wsio... Nie dla poprawy stanu warsztaty są w Lesznie a o Wolsztynie nie będę się wypowiadał bo szkoda co kol wiek na ICH temat pisać :twisted:
 

Ty2-911

Użytkownik
Reakcje
8 0 0
#24
Ogryzek napisał(a):
Fizycznej nagłej likwidacji nie będzie.. Ma to ponoć przejąc samorząd lokalny co za tym idzie czynny tabor wywędruje (środki finansowe nie pozwolą na jego zachowanie)... Ale co nie co zostanie... Z reszta- to temat rzeka. Chcemy czy nie przy naszej (Polskiej) polityce to wszystko klapnie i wsio... Nie dla poprawy stanu warsztaty są w Lesznie a o Wolsztynie nie będę się wypowiadał bo szkoda co kol wiek na ICH temat pisać :twisted:
Mówiło się też o że przejmie to Urząd Marszałkowski.
Ale na pewno trzeba chronić czynny tabor przed wywędrowaniem do wiadomego miejsca gdzie uległby szybkiemu zajechaniu. Sam Ty2-911 prawie od początku stacjonuje w Chabówce - od 1947 roku i niech tam zostanie jako czynny, bo tam jest potrzebny.
 

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#27
Tomek K napisał(a):
Pokazu makiet raczej nie będzie bo nie bardzo mamy czas, a i chętnych nie widać :cry:
Czas i chętni by się znaleźli tylko nikt z Cargo nie jest zainteresowany takową "atrakcją"
Mają w dupie takie imprezy.Cały parocyrk z imprezami towarzyszącymi typu Irek i Strong Meni
jest tylko przykrywką do ...... eeeeeeeeeee i tak nikt nie pojmie tej polityki.
Udało mi się zorganizować dwie imprezy ale tylko dzięki Fundacji.Dziś już nie ma Fundacji a nikt więcej nie jest zainteresowany.
Era ma na OKz i Ty kasę ze zbiórek a nikt jej nie chce! Zresztą na oba kotły poszło ok.600.000.- a od marca zeszłego roku gniją w krzakach.Wiele by pisać...... :roll:
Piszecie, a nikt nie wie tak naprawdę o co tam chodzi.

Wpuszczanie w to medii to największa głupota. Narobią więcej szkody niż pożytku.
Oni są żądni sensacji a nie pomocy.Napierdzielą głupot, wytną co najważniejsze a resztę tak zmontują że będzie wszystko na opak.
 

Ty2-911

Użytkownik
Reakcje
8 0 0
#28
tomek 05 napisał(a):
Era ma na OKz i Ty kasę ze zbiórek a nikt jej nie chce! Zresztą na oba kotły poszło ok.600.000.- a od marca zeszłego roku gniją w krzakach.Wiele by pisać...... :roll:
Piszecie, a nikt nie wie tak naprawdę o co tam chodzi.

Wpuszczanie w to medii to największa głupota. Narobią więcej szkody niż pożytku.
Oni są żądni sensacji a nie pomocy.Napierdzielą głupot, wytną co najważniejsze a resztę tak zmontują że będzie wszystko na opak.
Jednakże, gdyby nie madia, to szczecińskiego Ganza juz by nie było, więc trochę się znowu mylisz, Kolego :D
Poza tym nie mówię, żeby TVN tam ściągać. Chyba lepiej iść do TVP.

Poza tym kotły OKz32-2 i Ty42-107 NIE gniją w krzakach :!: Od kilku miesięcy są zamontowane na podwoziach i są schowane w hali :!:
Więc znowu się mylisz :D
 

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#29
Ty2-911, Ganz nie przez media został ocalony- wiec nie pitol. To raz. Dwa to co pisze tomek 05, ze Era ma kasę na parowozy wymienione to prawda... Polityka jest zbyt zakręcona (jak korek w dupie) by co kol wiek zrozumieć.

Tomek może warto coś zmontować?


P.S Ty2 czy ty wszytko odczytujesz dosłownie? Bo jak dla mnie parowóz który jest od bardzo długiego czasu w remoncie- to GNIJE W KRZAKACH :twisted:
 

Ty2-911

Użytkownik
Reakcje
8 0 0
#30
Ogryzek napisał(a):
Ty2-911, Ganz nie przez media został ocalony- wiec nie pitol. To raz. Dwa to co pisze tomek 05, ze Era ma kasę na parowozy wymienione to prawda... Polityka jest zbyt zakręcona (jak korek w dupie) by co kol wiek zrozumieć.

Tomek może warto coś zmontować?


P.S Ty2 czy ty wszytko odczytujesz dosłownie? Bo jak dla mnie parowóz który jest od bardzo długiego czasu w remoncie- to GNIJE W KRZAKACH :twisted:
Zgadza się. Odczytuję to dosłownie. Krzaki to krzaki, a hala to hala. No i przez pojęcie gnicia rozumiem, że jest zjadany przez rdzę, a nie jakieś przenośnie czy coś innego.
Era kasę ma. Czy Cargo ją przyjęło, to nie wiem.

Co do Ganza - przecież nie napisałem wprost, że to media go uratowały. Ale gdyby informacja nie poszła w świat przez media i fora, to nie wiem czy udało by się przekonać Cargo do zmiany decyzji.
 

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#31
Ogryzek napisał(a):
Ty2-911, Ganz nie przez media został ocalony- wiec nie pitol. To raz.
:D On wie lepiej
Ogryzek napisał(a):
Dwa to co pisze tomek 05, ze Era ma kasę na parowozy wymienione to prawda... Polityka jest zbyt zakręcona (jak korek w dupie) by co kol wiek zrozumieć.
:D

Ogryzek napisał(a):
Tomek może warto coś zmontować?
Co????


Ogryzek napisał(a):
P.S Ty2 czy ty wszytko odczytujesz dosłownie? Bo jak dla mnie parowóz który jest od bardzo długiego czasu w remoncie- to GNIJE W KRZAKACH :twisted:
Taki typ, wszystko wie lepiej.
Co za różnica że ponad rok gniły? Na jesień 2009 zostały zdjęte z parowozów a do dziś ani jeden nie skończony :(
 

Ty2-911

Użytkownik
Reakcje
8 0 0
#32
tomek 05 napisał(a):
Taki typ, wszystko wie lepiej.
Co za różnica że ponad rok gniły? Na jesień 2009 zostały zdjęte z parowozów a do dziś ani jeden nie skończony :(
Już napisałem. Jak ktoś pisze, że coś gnije w krzakach, to rozumiem przez to, że to coś leży cały czas na wolnym powietrzu w tychże krzakach, jest zjadane przez rdzę i gnije na serio w mokrej ziemi, pod śniegiem itd.

Myślę, że o kotle schowanym w zadaszonej hali, będącym w dobrym stanie po NG, nie narażonym na deszcz i inne złe warunki atmosferyczne, nie można powiedzieć, że " gnije w krzakach " , nawet jak nic nie jest przy nim robione.

A jak teraz widzę, Wy macie chyba na myśli, że Cargo wstrzymało kasę na naprawy w Chabówce, i nic się nie dzieje przy parowozach...
 

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#33
Ty2-911 napisał(a):
Co do Ganza - przecież nie napisałem wprost, że to media go uratowały
:roll:

Ty2-911 napisał(a):
Jednakże, gdyby nie madia, to szczecińskiego Ganza juz by nie było
:idea:

To chyba ja mam coś z prawidłowym rozumieniem zdania :twisted:

tomek 05, Jakąś wystawkę (chyba nie będzie problemu z powierzchnia) :?:


Ty2-911, Masz foto niżej OKz32 stan na 29.08.2010 Nie gnije?? A co? Może przechodzi odnowę biologiczna :roll: Nie mam zdjęć jak to wygląda teraz ale skoro Tomek pisze ze jest lypa to nie mam podstaw jemu nie wieżyc (czytaj- ufać)
 

Załączniki

Ty2-911

Użytkownik
Reakcje
8 0 0
#34
Ogryzek napisał(a):
Ty2-911 napisał(a):
Co do Ganza - przecież nie napisałem wprost, że to media go uratowały
:roll:

Ty2-911 napisał(a):
Jednakże, gdyby nie madia, to szczecińskiego Ganza juz by nie było
:idea:

To chyba ja mam coś z prawidłowym rozumieniem zdania :twisted:
Nie zrozumiałeś mnie - chodziło mi przecież o to, że w tym przypadku media pomogły. Sami Miłośnicy raczej nie powstrzymali by Cargo, przed likwidacją Ganza.
Było widać wyraźnie, że Cargo przestraszyło się rozgłosu. Dopiero jak ten temat pojawił się w mediach, m.in. w internecie, to potem nagle ktoś z Cargo mówił, że zaszła pomyłka i nie mają zamiaru likwidować Ganza.
Ale ja w takie tłumaczenie o pomyłce nie wierzę. Przestraszyli się mediów i rozgłosu sprawy i tyle.

Ogryzek napisał(a):
Ty2-911, Masz foto niżej OKz32 stan na 29.08.2010 Nie gnije?? A co? Może przechodzi odnowę biologiczna :roll: Nie mam zdjęć jak to wygląda teraz ale skoro Tomek pisze ze jest lypa to nie mam podstaw jemu nie wieżyc (czytaj- ufać)
Pokazałeś podwozie, a nie kocioł. A mowa była o kotłach. Poza tym samo podwozie, które pokazałeś, długi czas stało poza halą, zanim się nim zajęli.

W internecie są nawet foty aktualniejsze niż te, które Ty pokazałeś. Ja znalałem takie:
Tak OKz32-2 wyglądała 07.02.2011 :
http://www.dozer.kolej.org.pl/zdjecia/p ... 32-2_a.jpg
(podpis z datą obok miniaturki tutaj: http://www.dozer.kolej.org.pl/osobowe.html )

A tak Ty42-107 tego samego dnia :
http://www.dozer.kolej.org.pl/zdjecia/p ... -107_b.jpg
( podpis z datą obok miniaturki tutaj: http://www.dozer.kolej.org.pl/towarowe.html )

Nadal uważacie, że kotły " GNIJĄ W KRZAKACH " :?: :?:

29 maja 2011 też były w hali.
 
Reakcje
0 0 0
#35
Dla mnie okolice Chabówki są o wiele ciekawsze od nizinnych okolic Wolsztyna. To samo dotyczy możliwości trakcyjnych lokomotyw - w górach jazda jest całkiem inna niż po płaskim. Pamiętam jak 2 lata temu w czasie deszczu w "donerbusie" podczas zjazdu ze Skrzydlnej nie zadziałał ABS i ostatnia oś pociągu była cały czas zablokowana ... ten smrodek palonych hamulców i obręczy. Jeśli ma to być ostatnia Parowozjada to tym bardziej trzeba zjechać:)
 

Załączniki

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#36
Jeśli oczyszczoną, przygotowaną do malowania ostoję, teraz już wraz z kotłem nazywacie gniciem w krzakach to ja winszuję, nie ma co, czapki z głów. Wystarczy spojrzeć na ilość czynnych parowozów w Chabówce i Wolsztynie (gdzie są potrzebne do ruchu planowego) i samemu wyciągnąć wnioski. W Wolsztynie teoretycznie sprawne są Pm36-2, Ol49-7 (która ciągle się sypie, wczoraj z pociągiem specjalnym do Gniezna pojechała i tam się posypała), i Ol49-59 która jest świeżo po naprawie a od jakiegoś miesiąca stoi w Lesznie i czeka na naprawę rury komunikacyjnej. Do tego mamy sprawne Pt47-65 i Ok1-359 ale nie mają ważnej rewizji - tu to jest chaos, do tego wśród pracowników nie ma zupełnie żadnego entuzjazmu ani chęci zajmowania się tym, działa to działa, nie to nie, TPWP też w zasadzie nic nie robi, Chabówka stoi o wiele lepiej więc nie ma co bić piany i snuć demagogicznych domysłów.
 

mk747

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#39
Wczoraj wieczorem widziałem Ganza. Przyjechał do Krakowa z poc33172. Wylądował na PRD, a później przeciągli go motorem prawdopodobnie do szopy w Płaszowie. I tutaj mam pytanie - czy to ma coś wspólnego z parowozjadą? I czy będzie można zobaczyć Ganza na chodzie w Chabówce? Bo jak zwykle na ten temat to można sobie szukać i szukać.......
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 15
Imprezy 3
Imprezy 6
A
Imprezy 23
Imprezy 1

Podobne wątki