• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 Parowozjada 2017

Reakcje
70 0 0
#3
Właśnie tematu nie było, super, że kolega @J1974H0 go założył, bo właśnie maiłem to robić.(y);)

Tak, jak kolega @12groszy napisał parowozy dojeżdżają dzisiaj na Parowozjadę 2017, niektóre z nich już dojechały. Na kilku liniach jest to naprawdę niezwykły widok i taką właśnie linią jest kolejowa 117, na której na co dzień kursuje tylko kilka par pociągów pomiędzy Bielskiem - Wadowicami - Krakowem (jednostki EN57). Przejazd pociągu specjalnego do Chabówki, czyli lokomotywy elektrycznej ET41 - 102 ciągnącej kilka czeskich wagonów i parowóz 477.013 był długo wyczekiwanym przez wszystkich miłośników kolei z regionu małym wydarzeniem. Do dzisiaj rano, jednak nie wiadome było, czy skład pojedzie linią Bielsko B. - Kalwaria Z. Lanckorona, czy wyjątkowo linią Żywiec - Sucha Beskidzka. O godzinie 6:00 pewnym było, że jedzie po 117 przez Kęty, gdy usłyszałem jego gwizd (żaden pociąg osobowy o tej godzinie przez Kęty nie kursuje, towarowe praktycznie w ogóle). W momencie pojechałem na dworzec w Kętach, jednak ujrzałem tylko ostatni znikający wagon, dyżurny ruchu poinformował mnie, że skład będzie miał dłuższy postój na stacji Andrychów (12 km od Kęt), rozpoczęła się sprawna jazda do Andrychowa i nawet udało się wjechać minutę przed nim. Skład od stacji Kozy do stacji Kalwaria Z. Lanckorona poruszał się z prędkością 20km/h! Oto zdjęcia jakie udało mi się wykonać, jednak nie wszyscy mieli tyle szczęścia, ponieważ nikt się go tak wcześnie rano na tej trasie nie spodziewał (przez trzy ostatnie lata jechał między 9:30 - 11:00).:podstepny:

Część 1.
IMG_0615 (2).JPG

IMG_0619 (2).JPG

IMG_0622.JPG

IMG_0623.JPG

IMG_0625 (2).JPG

IMG_0627.JPG


@King proszę bardzo;)
 

Grześka

Aktywny użytkownik
MSMK
OKMK Piętrusek
Reakcje
158 6 0
#12
PIĘTRUSEK też się objawił. Chabówka podbita...
 

Załączniki

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
97 2 0
#14
Hehe, do tego pulpitu próbowałem się dostać ze dwa razy (widać mnie na 3 zdjęciu) ;) Ale były ważniejsze sprawy. Ogromnie żałuję, że ganza nie dane mi było widzieć, gdyż z ekipą twierdziliśmy, że ten wyjedzie w stację tak jak reszta składów. A do Kasiny Wielkiej ponoć w składzie miał jechać Lilpop, i koniec końców były tylko 3 ryflaki. Nie to żebym narzekał, bo i tak było fajnie, ale od dawna czekam na okazję aby przejechać się tym wagonem, tak jak i tymi austriackimi.

Jeśli chodzi o modelarskie rzeczy, bardzo podoba mi się pomysł kolegów ze Słowacji, czyli TT-ka w wagonach bagażowych :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 15
Imprezy 3
Imprezy 6
A
Imprezy 23
Imprezy 1

Podobne wątki