• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 PAROWOZJADA 2016 - Chabówka

Reakcje
70 0 0
#23
Parowozjada 2016 w Chabówce za nami. Był świetny klimat i atmosfera. Byłem w sobotę od 10:00 do 17:00, oczywiście dojechałem i wracałem pociągiem. Uroczyste otwarcie imprezy nastąpiło o 12:30, natomiast o 13:00 była parada parowozów. Trwała ona niecałą godzinę. Miłym zaskoczeniem była mała niespodzianka ze strony obsługi - po paradzie można było wejść do kabin maszynistów parowozów. Wszyscy chcieli zobaczyć maszyny od środka i robiły się kolejki, a w parowozach po kilka osób, ale to nie przeszkadzało. ;) Ja byłem w trzech parowozach. Pokaz historycznych składów można było zobaczyć od 14:45 do 16:00, składy które prezentowano to skład pociągu retro z Zakopanego, Kasiny Wielkiej, czyli część uczestników parowozjady miała rano okazję nimi jechać. Trzeci skład to towarowy pociąg Retro, a czwarty to SN61 z oliwkowym wagonem 2 klasy. Pociągi wyjechały z hali w skansenie w stronę dworca w Chabówce... I gdy tylko zniknęły z pola widzenia, ludzie opuścili to miejsce... A składy po kilku minutach wracały do hali, tak więc spokojnie mogłem zrobić zdjęcia:D. Ciekawą atrakcją była makieta w skali TT, znajdująca się w wagonie, który przyjechał ze Słowacji. Na stoiskach na terenie skansenu można było kupić różne gadżety kolejowe: gwizdki, tabliczki, koszulki, kubki z parowozami, itd. Było też stoisko, gdzie można było nabyć modele pociągów... (zauważyłem tam nawet wagon 2 klasy z pociągu Regioekspres w barwach PR)o_O
O godzinie 16:40 udałem się na dworzec gdzie stała historyczna SP42 - 260 i EU06 - 01. Był też EIC Tatry do Warszawy Wsch. - miałem przyjemność pierwszy raz w życiu usiąść na fotelu maszynisty i odhamować skład.:p Podsumowując tegoroczną parowozjadę myślę, że mimo kilku niedociągnięć była naprawdę fajna i udana.:)

A teraz kilka zdjęć - klimat niesamowity. Część I:)
IMG_0147.JPG

IMG_0199.JPG

IMG_0256.JPG

IMG_0280.JPG

IMG_0286.JPG

IMG_0300.JPG

IMG_0303.JPG

[DOUBLEPOST=1471944587,1471944227][/DOUBLEPOST]
IMG_0217.JPG
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#26
To i ja się podzielę paroma fotkami ;) Co do samej imprezy to fajnie, ale na szlaku gdzieś zapolować na retro, bo na samej szopie z roku na rok coraz gorzej :/ Zresztą widać to również po ilości osób która się zjawiła w tym roku.



Podstawienie składu do zakopanego.
DSCF8640.JPG





Pociąg do zakopanego, na czele EU06-01 a na popychu Okz32-2 oraz 477.013
DSCF8653.JPG



Wodowanie na stacji Chabówka po powrocie z Zakopanego.
DSCF8671.JPG



Manewry na stacji po prezentacji zabytkowych składów. Oj działo się wtedy na stacji :)
DSCF8703.JPG



Makieta w skali TT przywieziona przez Słowaków. Robiła imponujące wrażenie :)
DSCF8713.JPG
DSCF8714.JPG



Powrót pociągu z Rabka Zaryte
DSCF8732.JPG



O dziwo dało się zrobić nawet jakieś sensowne nocne zdjęcia ;)
DSCF8754.JPG




Zarówno na pokazie fajerwerków jak i podczas puszczania wszelakich piosenek, załoga Pyskowickiego Ty42-24 dawała imponujący pokaz gwizdawką. Brawo dla załogi (y)
DSCF8758.JPG





CDN.
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.385 2 0
#27
No to jeszcze kilka fotek dla zainteresowanych :)


Pociąg retro do Kasiny, a na jego czele Okz32-2 z Skansenu kolewojego w Chabówce
DSCF8773.JPG



W drodze do Kasiny
DSCF8778.JPG



Mszana Dolna i oblot składu w wykonaniu Ty42-24
DSCF8790.JPG



Ty42-24 z składem retro wraca do Chabówki
DSCF8793.JPG



To samo miejsce i powrót pociągu z Kasiny
DSCF8806.JPG



Ol49-59 wjeżdża do Mszany Dolnej
DSCF8820.JPG



Mszana Dolna i oblot składu
DSCF8827.JPG




 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 0
Imprezy 3
Imprezy 6
A
Imprezy 23
Imprezy 1

Podobne wątki