• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parowozjada 2010 chabówka

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#2
Oficjalny termin Parowozjady został ustalony na 28-29 sierpnia 2010
Zaprasza PKP Cargo i Fundacja Era Parowozów jako oficjalni organizatorzy.
KKMK wzorem ubiegłorocznej imprezy wystawia makietę w holu dworca w Chabówce.
Wstęp po wykupieniu cegiełek na renowację Chabówkowych zabytków.
 
Reakcje
12 0 0
#3
info ze Swinoujscia pogoda zajebi... A tak naprawde to juz sie zgłosiłem ze stacja do Chabowki jak bedzie tylko jak w tamtym roku znaczy fajnie ;)
 

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#6
PKP CARGO S.A. podjęło decyzję o organizacji kolejnej edycji Parowozjady jeszcze w wakacje tj. weekend 28 i 29 sierpnia 2010r. pod hasłem
"Już od pokoleń kochamy kolej"
Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednia, będzie trwała dwa dni. W tym roku wszystkie urczystości odbędą się w Chabówce, dokąd w sobotę 28 sierpnia zjadą ogólnodostępne pociągi retro z Zakopanego i Dobrej k. Limanowej.
W tym roku prezentacja parowozów: Ol12-7, Ty2-911, Ty2-953, TKt48-191, TKh49-1, Pm36-2 (Wolsztyn), Pt47-65 (Wolsztyn) oraz zawody drużyn trakcyjnych odbędą się w sobotę w Skansenie w Chabówce. W ramach prezentacji lokomotyw parowych każdy parowóz indywidualnie przejedzie przez Skansen umożliwiając miłośnikom kolei wykonanie fotografii. Jak wcześniej wspomniano, do Skansenu będzie można przyjechać ogólnodostępnymi pociągami z Krakowa, oraz dodatkowymi pociągami retro z Zakopanego i Dobrej k. Limanowej (przez Rabkę Zdrój). Oprócz pokazu parowozów, w sobotę na terenie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce zostaną zorganizowane różne atrakcje dla dzieci, które poprowadzą wykwalifikowani animatorzy. Odbędą się także widowiskowe zawody drużyn parowozowych. W niedzielę, na terenie Skansenu, zostaną zorganizowane przejażdżki w kabinie parowozu. Wieczorem w Skansenie odbędzie się prezentacja podświetlonych lokomotyw oraz widowisko muzyczne.

Przejazdy pociągami retro z Zakopanego i Dobrej k. Limanowej będą odpłatne, a ceny zostaną opublikowane w rozkładach jazdy pociągów.

W niedzielę 29 sierpnia września na terenie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce zorganizowane zostaną przejażdżki drezynami ręcznymi. W ciągu dnia będzie możliwość przejażdżki w kabinie parowozu. Na terenie Skansenu będą czynne punkty gastronomiczne.
UWAGA !!!
Podobnie jak w zeszłym roku, specjalnie dla miłośników kolei zostaną uruchomione ogólnodostępne, odpłatne pociągi historyczne z fotostopami na trasie przejazdu! Wszystkie zostaną uruchomione na niezelektryfikowanej trasie nr 104 z Chabówki w kierunku Nowego Sącza.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie uroczystości "PAROWOZJADA 2010". Stan na dzień 12.07.2010r. Ewentualne zmiany będą publikowane w niniejszym serwisie. Wszelkie nowe informacje dotyczące programu imprezy będą natychmiast uzupełniane w niniejszym serwisie.
Źródło: http://www.skansen.hg.pl/
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#8
@Rafał G. Nie wiem czy to dobry pomysl. Zadyma będzie w sobotę. w niedzielę tylko wygaszanie imprezy. Przez cały dzień będzie jedno i to samo i praktycznie żadnych konkretnych jazd parowozami.
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#9
Dominik napisał(a):
@Rafał G. Nie wiem czy to dobry pomysl. Zadyma będzie w sobotę. w niedzielę tylko wygaszanie imprezy. Przez cały dzień będzie jedno i to samo i praktycznie żadnych konkretnych jazd parowozami.
Dziękuję za radę - w sobotę przyjadę.

Dzisiaj nie czuję jak mi się rymuje.

Rafał
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#12
Wpisz Rabka. Skansen widać z zakopianki. Jedziesz na Zakopane i w pewnym momencie z mostu takiego po prawej w dole zobaczysz słup dymu. Dym widać z kilku kilometrów. Nie da się nie trafić 8)
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#16
Dominik napisał(a):
Wpisz Rabka. Skansen widać z zakopianki. Jedziesz na Zakopane i w pewnym momencie z mostu takiego po prawej w dole zobaczysz słup dymu. Dym widać z kilku kilometrów. Nie da się nie trafić 8)
Navi znalazła, przedtem wpisywałem Chabrówka...

Jestem w sobotę. Na pewno pojadę składem retro.

Pozdrawiam Rafał
 

kkStB

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Mam 2 wolne miejsca w samochodzie. Wyjazd z Warszawy w piątek ok. 12:00. Planowana godzina dotarcia do Chabowki: 18:00. Koszt: udzial w kosztach paliwa. Zainteresowanych proszę o kontak na priv.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 15
Imprezy 3
Imprezy 6
A
Imprezy 23
Imprezy 1

Podobne wątki