• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parowozjada 2010 chabówka

boczek01

Moderator Grupy "Piętrusek"
OKMK Piętrusek
KKMK
Reakcje
11 0 0
#21
Prace montażowe makiety na dworcu w Chabówce dopiegają pomału końca. Kilka fotek z tego miejsca. Zapraszamy jutro :)
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#22
Pierwszy dzień imprezki minął, jak co roku mogło być lepiej.Makieta na stacji jakoś lepiej wyglądała.Brawo koledzy. Zawiodła pogoda na całej lini :devil: jutro powtórka. Trzeba pojeździć czajniczkami.... :D
 

cyklista

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#24
Fakt.Pogoda zawiodła.Szkoda ze piękna Helena nie dojechała. :( Ja do chabówki mam 25 km i liczyłem ze ją zobaczę.Chyba będę musiał się w końcu wybrać do Wolsztyna.Choć to kawał drogi
 

sdrops10

Nowy użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#25
Witam wszystkich, ponieważ to pierwszy wpis na tym forum chciał bym się przywitać i pozdrowić członków Krakowskiego Klubu Modelarzy Kolejowych. Na takiej imprezie jak w Chabówce byłem pierwszy raz i bardzo mi się podobało. Makieta dla mnie bomba :D chociaż nigdy innych nie widziałem w realu wiec mam małe porównanie. Pokaz przejazdu parowozów i zabytkowych wagonów też bardzo mi się podobał szkoda że pogoda nie chciała być łaskawa. Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje że na takich imprezach zdobędę więcej inspiracji do rozpoczęcia budowy własnej makiety. Sławek
 

lukas76

Aktywny użytkownik
Reakcje
99 3 0
#26
no tak fajnie było i mokro a tu parę zdjęc :)
 

Załączniki

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
191 0 0
#27
O tym, że było fajnie to pisze wielu i pewnie jeszcze wielu to napisze. Ogólnie też tak uważam, jednak postanowiłem obsadzić się w roli malkontenta i napisać co mi się nie podobało.
Dotyczy imprezy w skansenie:
Po pierwsze dyrdymały opowiadane przez Pana redaktora Irka Bieleninika. Jego niezdrowa ekscytacja działała mi na puder, ale cóż taka jest rola prowadzącego i to jest jakieś usprawiedliwienie.
Po drugie bardzo słaba informacja o programie imprezy. Brak szczegółowego programu godzinowego. Nie uwzględnienie w programie parady zabytkowych składów. Sczegóły uzyskałem od przesympatycznego pracownika skansenu w piątek wieczorem.
Dotyczy makiety w budynku dworca w Chabówce:
Po trzecie takie rozmieszczenie makiety (wiem, że było mało miejsca), które uniemożliwiło "oglądaczom" takim jak ja bliższe przyjrzenie się detalom, a w szczególności posterunkowi odgałęźnemu i stacji technicznej. Odniosłem wrażenie, że modelarze przyjechali bardziej dla siebie niż dla "publiki".
Po czwarte nie fajnie wyglądało przekładanie lokomotyw. Przecież prawdziwa obrotnica była, nie wiem czy miała napęd, ale można było obracać ręcznie...
Po piąte wiele na forum się naczytałem o epokach i kompletowaniu taboru. Trochę śmiesznie wyglądał współczesny dostawczak na platformie ciągniętej przez Tw1.
Po szóste, nie wiem czy nie jest to zasada, ale dlaczego elektowozy jeździły z opuszczonymi pantografami. Rozumiem, że na makiecie nie było sieci trakcyjnej, ale podniesienie pantografu nic nie kosztuje...
To są takie luźne uwagi faceta, który przejechał ponad 300 km, żeby coś ciekawego zobaczyć i troszeczkę się zawiódł.
Ogólnie oceniam całą imprezę na 96%, czyli w zasadzie celująco.
Kopara opadła mi raz, ale za to tak, że kolega tomek 05 powinien słyszeć łomot... Wiadomo - popyladełko... rewelacja!!! No i ta jazda pomimo sygnału Sr1 ;)
I żeby się nikt nie obrażał i proszę nie brać tych uwag "ad personam". Zdaję sobie sprawę, że wszyscy się starali i zawsze coś może nie wypalić. Po prostu nigdy się nie da na 100%...

I jeszcze ciekawostka na marginesie. Nie wiedziałem, że PKP Cargo stać na to, żeby wynajmować pracownikom pokoje w ekskluzywnym pensjonacie. Myślałem, że koleje są biedne...
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
191 0 0
#31
Scenka jaka miała miejsce przezd sklepem Biedronka w Chabówce (usłyszana przez mojego syna) wieczorem w sobotę.
Słychać przeciagły gwizd lokomotywy. Dwie panie z dziećmi pakują zakupy do samochodu. Jedna z pań mówi do dzieci:"Zobaczcie! Będzie ciuchcia!" Za chwilę zza zakrętu wyłania się w kłębach pary Ol12-7. Pani patrzy z dezaprobatą w stronę pociagu i mówi:"Ojej, to jakiś repel jest!"
Oj, nie wychowa ona miłośników kolei...
 

boczek01

Moderator Grupy "Piętrusek"
OKMK Piętrusek
KKMK
Reakcje
11 0 0
#32
Kilka fotek z makiety w Chabówce
 

Załączniki

cyklista

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#33
No pomimo ze mnie się tez podobało ale miałbym też kilka uwag do organizacji.Faktycznie kilka lat temu kiedy parowozjada była w Rabce-Zaryte było o wiele lepsza organizacja.Pomijając fakt że wtedy było o wiele więcej taboru.(no i lepsza pogoda :D )Były wtedy przecież lokomotywy z niemiec,słowacji itp.Czyżby teraz zagranica nie jest zainteresowana już takimi imprezami?A nie wiem czemu na stacji w Chabówce stała EP 03-01 i to na chodzie.Dlaczego jego nie zaprezentowano w skansenie?Przecież kawałek trakcji tam jest. Po za tym eksponaty i ławki w skansenie były chyba malowane dzień przed imprezą.Ja wypaprałem sobie rękę na czerwono wchodząc na jeden z parowozów a mój ojciec spodnie na zielono siadając na ławce :? Co do makiet faktycznie bardzo był utrudniony dostęp do większości.Jedynie stację Bartoszów można było dokładnie zobaczyć ale ona na wszystkich wystawach jest dobrze eksponowana. ;) Ale ja i tak nie załuje imprezki.Dziś jeszcze udało mi się porobić w plenerze kilka zdjęć i filmów pociągu retro z i do Zakopanego z Chabówki :LOL: A do skansenu to wpadne jeszcze nie raz.Ja mam 25 km. :D
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#34
BORUCH, ja na bilecie powrotnym miałem 630km ;)
Imprezka udana choć zgadzam się że pewne niedociągnięcia były. Chciałbym jeszcze wspomnieć o niektórych bzdurach opowiadanych przez prowadzących (tego z TVN w ogóle pomijam). Pierwsze co mi się w.. uszy rzuciło to masa Pt47-65 - żadne 182t, tyle to było z oryginalnym tendrem, teraz jest 165t (choć masa na samym parowozie podana jest też 182t).

Popyladełka niestety nie miałem okazji zobaczyć (byłem przy makiecie ok. 11:30 do 12:20, później po imprezie musiałem 17:12 do Zakopanego Regio zwiewać).

Parę fotek:
 

Załączniki

boczek01

Moderator Grupy "Piętrusek"
OKMK Piętrusek
KKMK
Reakcje
11 0 0
#35
BORUCH napisał(a):
Po szóste, nie wiem czy nie jest to zasada, ale dlaczego elektowozy jeździły z opuszczonymi pantografami. Rozumiem, że na makiecie nie było sieci trakcyjnej, ale podniesienie pantografu nic nie kosztuje...
Był tylko jeden jedyny powód :). Pantografy zaczepiały bowiem o drzewka na modułach i można było któryś z nich stracić :)
 

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#38
Odpowiadając na zarzut, że nie dało się wejść do środka odpowiem, że przy takiej ilości miejsca i braku metalowych barierek nie ma szans na wpuszczanie kogoś obcego. Wszystko kosztuje kupę pieniędzy i czasu. Przykro mi. W tej sali nic lepszego nie da się ustawić. Jak ktoś ma lepsze układy z Cargo proszę na przyszły rok znaleźć nam lepsze pomieszczenie to nie będzie problemu z oglądaniem. Najbliższe wystawy w Poznaniu w Październiku i Grudniu w Krakowie -> będzie można zobaczyć więcej makiet z bliska ;)
Proszę nie pisać, że jeździliśmy dla siebie. Nic z biletów nie mamy, wszystko idzie na remont parowozów, za paliwo płaciliśmy z własnej kieszeni, cały weekend poświęcaliśmy dla was miłośnicy kolei. Cały czas coś jeździło.

Imprezka ogólnie bardzo fajna, strona makietowa lepsza niż rok temu, strona skansenowa gorzej - mało wydarzeń, brak informacji i pogoda, której nie przeskoczymy. Trzeba się uczyć od Wolsztyna, gdzie przychodzą tłumy ludzi, a do nas(Chabówki) marna garstka.
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
191 0 0
#39
Paweł napisał(a):
Proszę nie pisać, że jeździliśmy dla siebie. Nic z biletów nie mamy, wszystko idzie na remont parowozów, za paliwo płaciliśmy z własnej kieszeni, cały weekend poświęcaliśmy dla was miłośnicy kolei. Cały czas coś jeździło.
Nie chciałem nikogo urazić (napisałem to już wyżej). Uwagi nie są ad personam (też wyżej napisałem). Opisałem tylko wrażenie jakie odniosłem, a ono może być mylne, prawda?
Z drugiej strony, nie oszukujmy się, te spotkania są także dla Was (makieciarzy modułowych). Właśnie po to się spotykacie by sobie pojeździć (o to nikt o zdrowych zmysłach nie będzie miał pretensji). Określenie "bardziej dla siebie" miało określić proporcje. I to tyle tytułem usprawiedliwienia.
Jeśli ktoś się poczuł dotknięty to szczerze przepraszam.
O biletach nic nie pisałem, wiem na co idą pieniążki za wstęp. Płaciło się zresztą tylko raz, a wchodzić można było tyle razy ile dusza zapragnie. I to było OK.
Pozdrawiam wszystkich, którzy swoim wielkim wysiłkiem uświetnili tegoroczną Parowozjadę.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
#40
Witam,

Niestety, nie mogłem być w Chabówce (tak się niefortunnie dla mnie składa, że jeszcze nigdy na Parowozjadzie nie byłem, chociaż w skansenie bywałem, ale jeszcze w czasach gdy tych imprez nie organizowano), czego wszystkim zazdroszczę, mimo, jak słyszę, pewnych mankamentów (pogoda i takie tam...).

Zastanowiło mnie jednak jedno zdjęcie z makiety:

Koleje Mazowiecki używają jednoczłonowych wagonów 627 i starszych wersji zespołów 628/928, z innymi czołami. Wydaje mi, że KM nie mają tych późniejszych, których model widać na fotce.

http://www.kolejowo.rail.pl/readarticle.php?article_id=60

Pozdrawiam
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 15
Imprezy 3
Imprezy 6
A
Imprezy 23
Imprezy 1

Podobne wątki