• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parowozy darekgol - parowoziada na moich 10m^2

OP
OP
darekgol

darekgol

Aktywny użytkownik
Donator forum
Reakcje
400 4 1
#62
ta........robię to od 8-10 lat ,jak setki innych rzeczy ,w których byłem pierwszy , przypomnij sobie mój wątek , gdzie z czarnych kół z francuskiej wersji Br52 Trixa powstał polski te-igrek ,kiedy to było ?
O takich szczegółach nowatorskich jak tamponowane tablice to już nie wspominam, zresztą będą na tymże modelu , co podniesie jego wygląd.
Wiesz dobrze jak BARDZO cenię Twoją pracę
Przemalowanka ?????????????????????????????
To jest MISTRZ FENIX a nie przemalowanka.


Uwierz, to nie będzie to samo
[DOUBLEPOST=1453834438][/DOUBLEPOST]Przemalowanka .........

Zobacz załącznik 357942

Zobacz załącznik 357943
 

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
#63
Janku

Ale nikt nie mówi o piaskowaniu pod Bóg wie jakim ciśnieniem. Są dostępne małe piaskarki modelarskie podłączone pod kompresor do aerografów, które pod ciśnieniem dwóch barów pięknie usuwają powłokę lakierniczą z metalowych części dodatkowo lekko matowią powierzchnię ułatwiając położenie nowej farby.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
#64
Łukaszu,
znam temat aerografu piaskowego, fajna rzecz ,ale nigdy nie polecał bym do piaskowania zestawów kołowych wyposażonych w tuleje panewkowe mosiężne ,a to z tego oczywistego powodu ,ze na 100 % utkwi parę ziarenek pisaku miedzy panewka a osią ,a to już jest problem ,duży problem.
 
OP
OP
darekgol

darekgol

Aktywny użytkownik
Donator forum
Reakcje
400 4 1
#65
.................a to z tego oczywistego powodu ,ze na 100 % utkwi parę ziarenek pisaku miedzy panewka a osią ,a to już jest problem ,duży problem.
Ale przecież można to zabezpieczyć taśmą
[DOUBLEPOST=1454359259][/DOUBLEPOST]
Piklowane koła :eek:
A tak na poważnie to w czym je marynujesz?
Nie mój patent, nie moja praca. Tylko model jest ... mój
Po szczegóły na PW
 

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
#66
Janku, nie przeczę, że jakieś ziarenka szkliwa czyszczącego mogą się tu i ówdzie dostać...ale od czego mamy czyszczarki ultradźwiękowe? Wrzucasz zestaw kołowy do czyszczarki, kilka minut pracy i nic się nie uchowa. Jak się to zaniedba, to faktycznie drobinki dostaną się wszędzie, ale ... na wszystko jest sposób :)

 
Ostatnio edytowane:

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
#68
Toż Janku, gdy w progi Twej pracowni wstępuje oczęta ma widokiem modelarskich arcydzieł karmię, niźli wyposażenia warsztatu :)

L
 

trol

Aktywny użytkownik
Reakcje
63 6 0
#70
Pięknie się prezentuje aż by się chciało więcej zdjęć oglądnąć. Czy jest to produkcja Andrzeja K. z Poznania?
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.857 386 20
#76
Po prostu piękna... Też chciałbym być szczęśliwym posiadaczem takiej... Chapeau bas dla wykonawcy. Chapeau 1.gif Chapeau 1.gif Chapeau 1.gif
 

Filonxxxl

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#77
Piękna sprawa. A czy ktoś mógłby oświecić niewtajemniczonego kim że jest ten magik od parowozu co ludzie ze światka modelarskiego zwą Panem Andrzejem z Poznania?
No Pan Andrzej K., z Poznania ;) Jak mamy Cię oświecić? Nie wypada publicznie podawać personaliów, prawda? Na forum jako kuligan.