• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parowóz Farrao - pomocy!

weasel

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
poszukuje informacji nt parowozu jednoszynowego Farrao, wiem tylko że to konstrukcja z 1889 roku z portland, ale nie moge dotrzeć do żadnych bardziej szczegółowych info, czy ktoś może pomoc?

pozdrawiam
 
Reakcje
0 0 0
#4
Po prostu mój mały móżdżek wpadł na pomysł, że jeśli istniało to znajdziesz :oops:
Jeśli masz wątpliwości co do tego czy w ogóle taka lokomotywa istniała, to lepiej nie szukac w bibliotekach a posurfowac po internecie i sprawdzić czy są jakieś wzmianki o tym. Mam chwilkę czasu wiec zaraz się za to zabiorę- moze coś znajdę.
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#9
To o czym pisze Ciekma to parowóz bardzo podobny do parowozów z linii Listowel - Ballybunion w Irlandii. Linia została zbudowana w 1887 roku i była czynna do 1924 roku. Trasa liczyła 15 km. Mieli trzy takie parowozy, osiągały ok 40 km/h.
 

Podobne wątki