• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Parowóz BR24

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#1
Firma Lenz oferuje do sprzedaży parowóz BR24. Zastanawiam się nad zakupem tego parowozu, ponieważ można przerobić go na polski odpowiednik Oi2. Szukałem informacji na temat tego parowozu w internecie, lecz zbyt dużo informacji nie uzyskałem. Czy parowóz ten obsługiwał tylko ruch pasażerski, czy również towarowy, interesuje mnie również siła uciągu tego parowozu, a tak bardziej zrozumiale, to ile wagonów mógł pociągnąć ten parowóz. Okres pracy na PKP który mnie interesuje to czas od 1945 do 1965r. Będę wdzięczny za wszelkie informacje dotyczące pracy tych parowozów.
http://www.digital-plus.de/spur0-br24.php
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#2
Z tego co się orientuję to raczej prowadziły tylko pociągi osobowe do póki były w normalnej służbie.
Zależy w jakim okresie byś ja chciał umieścić w latach 50 tych likwidowali podgrzewacze wody,przy późniejszych naprawach były wymieniane drzwi dymnicy na płaskie.
Do tego jeszcze zmiana lamp. Tak dotrwały do końca normalnej służby pod koniec której pracowały na manewrach , z pociągami roboczymi i zdawczymi oraz lekkimi towarowymi.
Ale to prawdopodobnie dopiero na początku lat 70 tych jako że ostatnia została skreślona w 1976 r.
Informacje te oparłem na ogólnie posiadanej wiedzy o historii trakcji parowej w Polsce dodatkowe szczegóły dotyczące Oi 2 zaczerpnąłem ze strony Kraina Żywych Maszyn.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#3
Dziękuję za odpowiedz. Liczyłem na trochę więcej informacji od znawców parowozów, też odwiedziłem strony internetowe, za dużo informacji o tych parowozach w internecie nie znalazłem, to samo co Ty podałeś. Chcę zostawić model tego parowozu taki jaki zakupię, być może usunę tylko górną lampę. Tak jak napisałem okres pracy parowozu do roku 1965.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#4
Ponieważ nie posiadałem żadnego parowozu z tendrem, więc zakup został dokonany. Zdjęcia nie są najlepszej jakości, ale chcę pokazać nowy nabytek. Cztery pierwsze zdjęcia wykonałem ja, dwa zdjęcia ze strony firmy Lenz.
Zdjęcie0348.jpg
Zdjęcie0347.jpg
Zdjęcie0343.jpg
Zdjęcie0342.jpg
40240_br24_03.jpg
40240_br24_01.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Parowozy 18
Parowozy 6
Parowozy 5
Parowozy 0
Parowozy 0

Podobne wątki