• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Parowóz BR89

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#1
Firma Lenz oferuje do sprzedaży model parowozu BR 89/T3 w skali 0. Jestem zainteresowany zakupem takiego modelu lecz chciałbym uzyskać trochę więcej informacji niż to co jest napisane w internecie. I tu mam takie pytanie do znawców epoki pary i miłośników parowozów, czy ten typ parowozu był używany na PKP, jeżeli tak, to jakie posiadał oznaczenie oraz w której epoce był użytkowany?. Będę wdzięczny za każdą informację. http://www.digital-plus.de/spur0-br89.php
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#8
Dziękuję Janie że wyszperałeś te filmiki. Jakoś ten dym mnie nie przekonuje, chyba trzeba zacząć interesować się elektrykami ;)
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#9
To jest mały parowóz więc i dymu nie jest dużo. A jeżeli chodzi o elektrowozy to pytanie brzmi, jakiego zarządu, która epoka?.
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#11
jakiego zarządu, która epoka?
Zarząd nie jest istotny ale epoka II i III, to były takie parowozy (układ jezdny) z pantografami, ... i te nity łączące to do kupy. Szwajcarski Krokodyl jest chyba najbardziej podobającym mi się elektrykiem. Współczesne spawane kwadraciaki jakoś mi nie przypają do gustu.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#12
Kolego PadreP, to pytanie proponował bym zadać w sklepie Modelmania, ten parowóz jest na ich stronie internetowej, kolego Tempest, to tylko elektryk obcego pochodzenia wchodzi w grę, ale muszę zauważyć że w tym przypadku przydała by się na module również sieć trakcyjna, co w przypadku parowozów i spalinowozów nie jest konieczne. https://www.kiss-modellbahnen.de/spur-0/elektrolokomotive-sbb-be-46/
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Parowozy 5
Parowozy 6
Parowozy 5
Parowozy 0
Parowozy 0

Podobne wątki