• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parking dla ciężarówek.

Porsche Design

Znany użytkownik
Reakcje
117 0 3
#1
Hej !
Chce zbudowac parking abym mógł chociaż troche się pobawic moimi Herpami jak i porobić fajne zdjęcia. ;)
Parking będzie na dzielnicy przemysłowej także musza parkowac kontenery jak i gabaryty :) Prawdopodobnie będzie też rampa na załadunek cięzarówek na wagony :)
Chciałbym uzyskać takie miejsca parkingowe jak na poniższych zdjęciach. Ma ktoś pomysł jak to wykonać lub najlepiej kupić i gdzie ?:)
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.565 386 20
#2
Jak chcesz wykonać samodzielnie to asfalt najlepiej robi się z papieru ściernego albo z gipsu. Potem należy pomalować na żądany kolor, linie robisz np. markerem olejowym i masz parking jaki jezdnię. Możesz też kupić gotowy asfalt z Fallera: nr 170630 to jest droga asfaltowa z liniami szerokości 8cm, nr 170632 to jest droga asfaltowa bez namalowanych linii też szerokości 8cm. Przy gotowym będzie tylko widoczne łączenie, bo na szerokości 8cm nie zrobisz parkingu dla ciężarówek.
 
OP
OP
Porsche Design

Porsche Design

Znany użytkownik
Reakcje
117 0 3
#3
Papier scierny to wiem ze swietnie emituje ale bedzie widac łączenie. Droge asfaltową mam ale nie wiem z jakie firmy, na dojazd będzie idealna. Co do parkingu mam za to z Busch Platzfolie nr. 7088 i wydaje mi sie ze to będzie najlepsze rozwiązanie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.565 386 20
#4
Ta buschowska folia to bruk i jeżeli Ci pasuje to nie ma problemu. Namalujesz linie i będziesz miał parking. A papier ścierny można kupić w rolkach różnej szerokości i różnej długości np.
tu-klik
 
OP
OP
Porsche Design

Porsche Design

Znany użytkownik
Reakcje
117 0 3
#5
Dzięki, ale chyba z papieru będę musiał zrezygnować bo jakoś nie widzę tego. Przy tej skali gradacja papieru musiałaby wynosic z 1200.
Mam dwa pomysły co do dioramki. Chodzi mi jeszcze terminal kontenerowy, nie wielki, można powiedzieć że mały i w związku z tym musiałbym kupic dzwig do rozładowywania kontenerów i pytanie, który będzie bardziej odpowiedni ?
115-121-675-IMAG1634.jpg
115-121-678-IMAG1647.jpg
38530__2-kib.jpg
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#6
W obu przypadkach stwierdzenie , że mały terminal się wyklucza , na mały to jakiś duży wózek Kalmar albo coś bo jak już taka sównica jest to nie na małym obiekcie ;):)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.565 386 20
#7
Też jestem zdania, że na małym terminalu to Kalmar wystarczy.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.565 386 20
#9
Wielkością ma być tak jak te dwa pierwsze zdjęcia ;) Kalmar nie ściągnie chyba kontenerów z wagonów.
Widzę kolego, że Ty masz już swoje przemyślenia i nasze propozycje są Ci niepotrzebne. W takim razie ja zaproponuję Ci: rób jak uważasz i nie zadawaj pytań, to Twój parking, Twój terminal i Tobie on ma służyć. :)
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#13
Co przedstawiaja dwa ostatnie zdjecia? Bo nic na nich nie ma, więc pewnie chodzi o to ze mamy zgadnac jaki to typ deski, strzelam, DĄB??
 
OP
OP
Porsche Design

Porsche Design

Znany użytkownik
Reakcje
117 0 3
#16
Chciałbym bardzo terminal kontenerowy, ale boje sie o miejsce :( Bo mam małe mieszkanie i nie wiem gdzie to pomieszczę a nie chce aby to co zrobie zostało zepsute.
No i jak napsiałem wyżej. Problemem zostaje suwnica/dziwg do rozładowywania koneterów. Bo dajmy na to że chciałbym zrobić terminal z dwoma torami i obok dwa pasy na podjazd cięzarówek i zupełnie nie wiem który z tych dźwigów najbardziej by sie nadawał, moze macie jakieś inne propozycję odnośnie dźwigów ? Kalmara tak czy siak chyba bym kupił.
Deska to sklejka 16mm :D
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#17
Chciałbym bardzo terminal kontenerowy, ale boje sie o miejsce :( Bo mam małe mieszkanie i nie wiem gdzie to pomieszczę a nie chce aby to co zrobie zostało zepsute.
No i jak napsiałem wyżej. Problemem zostaje suwnica/dziwg do rozładowywania koneterów. Bo dajmy na to że chciałbym zrobić terminal z dwoma torami i obok dwa pasy na podjazd cięzarówek i zupełnie nie wiem który z tych dźwigów najbardziej by sie nadawał, moze macie jakieś inne propozycję odnośnie dźwigów ? Kalmara tak czy siak chyba bym kupił.
Deska to sklejka 16mm :D
No to żeś nas ładnie w konia zrobił z tą deską... :ROFL: A się dałem nabrać że to dąb :ROFL:
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.565 386 20
#18
Terminal odpada.
A tu cos sie dzieje
Chciałbym bardzo terminal kontenerowy,
No to ja już nic z tego nie rozumiem. Rozdwojenie jaźni? To w końcu ma być terminal czy terminal odpada. :podstepny:
[DOUBLEPOST=1455228376][/DOUBLEPOST]
No to żeś nas ładnie w konia zrobił z tą deską... :ROFL: A się dałem nabrać że to dąb :ROFL:
No i widzisz Pawle... To ani dąb, ani sosna. To chyba nowy rodzaj drzewa - sklejka. :D:D:D
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#20
No to ja już nic z tego nie rozumiem. Rozdwojenie jaźni? To w końcu ma być terminal czy terminal odpada. :podstepny:
[DOUBLEPOST=1455228376][/DOUBLEPOST]
No i widzisz Pawle... To ani dąb, ani sosna. To chyba nowy rodzaj drzewa - sklejka. :D:D:D
Przed moim blokiem rosną takie sklejki na śmietniku :D
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 4

Podobne wątki