• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Park taborowy Simplon-Orient-Express

B

bobby74

Gość
Tymczasem na MSL egipskie CIWL już wyprzedane.
Piękne są te wagony, ale koncepcji mi do nich brak... Zaczekam ewentualnie na wagony z III epoki. W planie są sypialne, Pullmany, restorany i nawet bagażowy.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

tatkosz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
@RS11. Prawdę mówiąc to sądziłem, że można tych wagonów użyć do pociągu "Taurus Express". Tu jest jego pierwszy skład podany i właśnie z nim związane są te wagony tureckie. Wiem, że w przypadku wagonów CIWL wagony tego samego typu mogą się różnić w budowie i w zasadzie należy zestawiać pociągi wg konkretnych numerów danego wagonu występującego w danym pociągu.

@bobby74. Ja zamówiłem już dawno w znanym sklepie z wybrzeża. Teraz jednak nie odpowiadają na moje próby kontaktu w sprawie tych wagonów. Już miałem z nimi podobne przejścia. Wiem, że ten sklep ma dużą renomę (sam tam dużo kupuję), ale niestety trąci od nich amatorszczyzną.
 
B

bobby74

Gość
Z całym szacunkiem do polskich sklepów, ale takie coś jak Orient-Express czy temu podobne zamawiałbym gdzieś w Niemczech - tam te wagony są i będą napewno, a nie tylko na zamówienie. Na reisezugwagen.eu są jeszcze i to taniej niż w MSL.
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
@RS11. Prawdę mówiąc to sądziłem, że można tych wagonów użyć do pociągu "Taurus Express". Tu jest jego pierwszy skład podany i właśnie z nim związane są te wagony tureckie. Wiem, że w przypadku wagonów CIWL wagony tego samego typu mogą się różnić w budowie i w zasadzie należy zestawiać pociągi wg konkretnych numerów danego wagonu występującego w danym pociągu.

@bobby74. Ja zamówiłem już dawno w znanym sklepie z wybrzeża. Teraz jednak nie odpowiadają na moje próby kontaktu w sprawie tych wagonów. Już miałem z nimi podobne przejścia. Wiem, że ten sklep ma dużą renomę (sam tam dużo kupuję), ale niestety trąci od nich amatorszczyzną.
Niestety wagony CIWL egipskie (białe) nie jeździły w Taurus Express. Pozostaje nadzieja że może LS wyprodukuje restauranta egipskiego. Bagaż jest chyba w sferze marzeń.
Myślę że więcej wieści o Star of Egypt pojawi się dopiero po wakacjach. Tak jak pisał Bobby wagony sprzedają się jak świeże bułki i jest parcie żeby zestawić cały skład
włącznie z lokomotywą.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
W drugim sklepie cena jest 590 euro. Jak to podzielimy na 5 to wyjdzie 118 euro za wagon, czyli około 500 zł. Jak zobaczyłem ceny wagonów towarowych z firmy UMF w skali h0, [ bez urazy dla tej firmy] to uważam że ten zestaw jest wart tej ceny, tym bardziej że jest to skala 0. W moim pytaniu bardziej mi chodziło o wartość merytoryczną tego zestawu, czy takie wagony mogły kursować pojedyńczo lub więcej wagonów w składach wagonów osobowych PKP na terenie II Rzeczpospolitej, w relacji np. Warszawa -Wiedeń, Warszawa -Belgrad, Warszawa-Paryż.
 

tatkosz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Wagony egipskie już do mnie idą. Musiałem co prawda zmienić sklep (na wybrzeżu niestety sklep jest pół-amatorski), ale chyba w końcu będę je miał.

Teraz prośba do kolegów. Pomóżcie mi stworzyć fabułę dla tych wagonów w kontekście pociągów CIWL. Widziałem gdzieś zdjęcie tych wagonów (nie pamiętam gdzie więc nie zapodam linku) jak są ładowane na jakiś statek....
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
Wklejam jeszcze raz o wagonach CIWL w Egipcie:
http://trains-worldexpresses.com/700/703.htm
Nie ma tam zdjęcia ze statkiem, ale są mi znane dwa ujęcia które krążą po necie. Jedno zdjęcie jest podpisane jako pociąg rozkładowy pomiędzy Grecją a Egiptem - i jest to nieprawdziwa informacja, drugie zdjęcie przedstawia ten sam statek i są to nowe fabrycznie wagony które płyną do Egiptu.
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
Ciekawe zdjęcia wagonów egipskich różnych typów i nie tylko CIWL.
http://flickriver-lb-1710691658.us-.../photos/124446949@N06/sets/72157652009387134/
Po małym rozpoznaniu, stwierdziłem że kilka wagonów można zbudować w skali HO.
Przykładem może być już pierwsze zdjęcie wagonu CIWL Ringhoffer, dach jest nietypowy ze względu na tzw pasywny system wentylacji, ale już same pudło można znaleźć
w produktach Joeufa czy Liliputa. Poczyniłem też wstępne rozeznanie nad wagonem, bagażowym którego brak, a który pasuje do wagonów wypuszczonych przez LS.
Nie wierzę że LS nagle go wypuści bo wagony sypialne egispskie były w zapowiedziach 2010 :) .

Na PW wysłałem to co się nie mieści w wątku.
 

tatkosz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
@RS11. Czy coś więcej na temat tych dwóch zdjęć (ładowanie na statek wagonów S1 dla Egiptu) z gazetki jesteś w stanie powiedzieć ? Tzn. gdzie zrobiono zdjęcia (w którym porcie), jak wyglądała trasa statku itp ?
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
Wagony 3570 - 3577 zbudowano w 1928r w Metropolitan Cammell Carriage & Wagon Co Ltd in Saltley, Birmingham i stamtąd przetransportowano do Liverpool'u aby załadować na statek do Aleksandrii. Obydwa zdjęcia z gazetki zostały wykonane w Liverpool'u.
 

tatkosz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
No to jak nic należało by przyjąć na moje i tych wagonów potrzeby że jednak transport ich odbywał się drogą kolejową jako część pociągu CIWL, jako podsył bez dostępu dla podróżnych np do portu w Grecji lub Turcji z kąd właśnie statkiem do Aleksandrii. Lub też z pasażerami udajacymi się do Egiptu (pierwszy i ostatni taki kurs) a z portu zarówno wagony jak i pasażerowie statkiem do Aleksandrii. Może ma ktoś inne pomysły?
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
Nie z kąd tylko piszemy skąd.

Powiem tak w broszurce o produktach Metropolitan Cammell jest wręcz napisane że te wagony nigdy nie jechały przez Europę stąd brak ich zdjęć jako podsył w innych pociągach CIWL do Egiptu.
Dosyć oryginalnym pomysłem był by rozładunek w porcie Aleksandrii, może przypasuje jakiś manewrowy parowóz w skali 00 który jest w ofercie Hornby , Bachmann00 , Dapol
znam ich dobrze produkty jeśli coś znajdę to napiszę na tygodniu.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Zamiast szukać parowozu angielskiego w skali 00 proponowałbym skonwertowac w skali H0 stary model Jouefa 030T? jest on typowym parowozem konstrukcji brytyjskiej jakie eksploatowano na LMS.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Wczoraj byłem w pracy i miałem do dyspozycji tylko smartfona dlatego teraz podaję więcej danych proponowanych modeli do konwersji. Na temat francuskiego oryginału mozna zaczerpnąć wiedzy tutaj; https://www.petiteceinture.org/Histoire-et-patrimoine-plans-des.html
Wygląda na to że jest to konstrukcja francuska ale jest bardzo podobna do typowych lokomotyw brytyjskich, jakie produkowano w wielu typach i egzemplarzach od końca XIX w. do lat 30-tych XX w. Myśle ze lepiej będzie przekonwertować model lokomotywy francuskiej na brytyjska w H0 niż kupować lokomotywę brytyjska w 00. Niestety będa bardzo duże róznice w proporcjach pomiędzy tymi skalami bo akurat mam kilka modeli w 00 i lokomotywa w tej skali wygląda kobylasto przy modelu w skali H0. Ponizej kilka zdjęć modeli firmy Jouef
jf8295.jpg
jf8296.jpg
lim201670.jpg
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Ponieważ w tym wątku wkleiłem link do zestawu wagonów Orient Expresu, to
Zdjęcie0067.jpg
Zdjęcie0068.jpg
Zdjęcie0070.jpg
Zdjęcie0072.jpg
Zdjęcie0091.jpg
tutaj wstawię zdjęcia, nie najlepszej jakości robione komórką, zestawu który w dniu dzisiejszym odebrałem na targach w Piotrkowie, a zakupionego i przywiezionego dzięki pomocy kolegi Roberta Reschki, za co jeszcze raz mu serdecznie dziękuję. Wagony posiadają datę rewizji grudzień 1940 rok. Proszę kolegów o opinię na temat tego zestawu.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje innych krajów 14

Podobne wątki