• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pare zdjec europejskiej makiety w USA

Reakcje
0 0 0
#3
To na pewno skal N bo:

- porównaj wysokość szyny do rozstawu
- popatrz w katalogi z budynkami
- pomyśl ile by to miejsca zajęło w skali H0
- zauważ jak proste są samochody osobowe i sieć niby trakcyjna

Może to też być skala Z ale nie jestem pewien
 
Reakcje
0 0 0
#8
Misiek napisał(a):
tym bardziej ciekaw jestem tego budynku fabrycznego ;-)
Misiek napisał(a):
cho..., ten budynek naprawdę jest fajny, może ma odpowiednik w N
Misiek , przecież Kiersno licytował taki w eNce na alledrogo ;) a może na e-bay :???:
z tego co pamiętam to niestety go nie nabył .
może On pamięta jakiej firmy to było .
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
#9
W jakiejkolwiek skali by to niebyło, to fajnie by się żyło gdyby taka makietka np stała gdzieś w Polsce (najlepiej w Krakowie) i dałoby się ją pooglądać np po ciężkim dniu pracy ;)
 

Czerwek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
pado napisał(a):
W jakiejkolwiek skali by to niebyło, to fajnie by się żyło gdyby taka makietka np stała gdzieś w Polsce (najlepiej w Krakowie) i dałoby się ją pooglądać np po ciężkim dniu pracy ;)
To jeszcze lepiej, niech by była w piwnicy u nas lub u bliskiego znajomego, coby można było sobie po pracy pojeździć a nie tylko popatrzeć :)
 

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
60 9 2
#12
Link do amerykanskiego klubu European Train Enthusiast, www.ete.org .
Klub dziala w calych stanach i kanadzie.Widzialem makiete tego klubu na wystawie NMRA 2007 w Detroit.Niestety nie mam zadnych zdjec z tej imprezy.A szkoda.Z tego co widzialem to bazuja na kolejkach Marklina.Klub ma oddzialy (chapters) po calych stanach i kanadzie.Dosc ciekawe makiety.
 
A

Anonymous

Gość
#13
Sebastian B. napisał(a):
Link do amerykanskiego klubu European Train Enthusiast, www.ete.org .
Klub dziala w calych stanach i kanadzie.Widzialem makiete tego klubu na wystawie NMRA 2007 w Detroit.Niestety nie mam zadnych zdjec z tej imprezy.A szkoda.Z tego co widzialem to bazuja na kolejkach Marklina.Klub ma oddzialy (chapters) po calych stanach i kanadzie.Dosc ciekawe makiety.
I jakoś nikogo to nie dziwi ani nie szokuje .
W przeciwieństwie do naszej krajowej sytuacji ,gdzie ludzie modelujący w klimacie USA ,ogólnie są uważani za dziwaków :???:
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Ja powiem tak nie podoba mi się amerykańska kolej z wyglądu taboru. Jedynie parowozy jeszcze są do przyjęcia ( oczywiście dla mnie ). Mimo to nie uważam żadnego modelarza w naszym kraju odwzorowującego tą kolej za dziwaka.
 
OP
OP
D

Dariusz

Gość
#17
Ale tu nie ma wielu takich co interesuja sie koleja europejska. To sa raczej wyjatki.
I ograniczaja sie do kolei niemieckiej (Niemcy, Austra, Szwajcaria) bo tu mieszka duzo Niemcow i Amerykanow niemieckiego pochodzenia poza tym Niemcy sa najmocniejsi modelarsko. Slyszalem tez o klubie z kolejami angielskimi. Sa jeszcze kolekcjonerzy, ktorzy zbieraja europejskie modele z najwyzszej polki (Micro-Metakit, Lematec, Lemaco, Fulgurex, Norbrass, NMJ, Lokomotivemanufaktur Munchen) ale tych jest parenascie osob a moze troche wiecej.

W okolicy Chicago nie znam takich klubow gdzie sie spotykaja "europejczycy" zreszta nigdy mnie to nie interesowalo wiec moze gdzies cos takiego jest. Na comiesiecznej gieldzie w Wheaton mozna spotkac modele europejskie nawet stare badziewiaste Piko jeszcze z czasow towarzysza Honeckera.
Znajomy w Elburn ma nowoczesny i doskonale zaopatrzony sklep z modelami europejskimi. To najwiekszy europejski dealer w USA (www.reynaulds.com). Ma swoich klientow i praktycznie zadnej konkurencji w calym kraju.
Nikt tu "europejczykow" nie traktuje jak dziwakow bo nikogo to po prostu nie interesuje kto co zbiera. Jezeli sa jakies animozje to miedzy fanami poszczegolnych spolek amerykanskich. Starsi fani Pennsylvania Railroad nienawidza New York Central a ci z Southern Pacific nie lubia towarzystwa Union Pacific. Trudno tez by fani GM&O kochali Illinois Central. Ma to swoje korzenie w historii.
 
OP
OP
D

Dariusz

Gość
#19
Misiek napisał(a):
a obaj pewnie nienawidzą Conrail
Tych nowych to malo kto lubi. Ale najbardziej nielubiana spolka jest CSX a ich poprzednie malowanie szaro-zolto-niebieskie zaprojektowal jakis debil. To bylo obrzydliwe a przeciez ACL, SBD, B&O czy C&O (wielcy poprzednicy) ladnie malowaly tabor. Dobrze ze to zmienili tylko ten bialy dach na loku wyglada smiesznie....
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.063 140 0
#20
a Family Lines to co? najładniejsze, wespół z żółtym C&O
:arrow: teoria powstania loga Chessie
http://mysite.mweb.co.za/residents/grela/cs0103chessie.jpg http://mysite.mweb.co.za/residents/grela/cs0104chessie.jpg

nowe CSX, Dark Future chyba się zowie już jest "jakie-takie" - ujdzie
na pewno lepsze niż pierwsze próby szaro-granatowego
 

Podobne wątki