• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parada Parowozów - Wolsztyn 2012

M

Melchior

Gość
#21
Krzyk rozpaczy przez gardziel przechodzi...Kolejna spółeczka wojewódzka, powstała w wyniku hurraoptymistycznych prognoz i kalkulacji. Mnogość malowań, ofert przewozowych i MUNDURÓW (choć teraz nazywają to ubraniem roboczym, a chodzą do pracy, a nie na służbę...)
Straszne to coś Zbyszku uwiecznił na pierwszym zdjęciu. Wszystko się sypie. Nie mówiąc o tym że powołanie spółki to krok w przód, bo zaszczytem jest użerać się z "kasjerami mobilnymi", tak, tak Panowie, nie ma już pojęcia konduktor, tylko kasjer mobilny...w Kolejach Śląskich.

Quo Vadis PKP...a raczej Grupa PKP...

Ktoś to powinien złapać za ryj, wstrząsnąć i postawić na nowo, bo sytuacja w której każde województwo ma swoją "kolejkę" to lekko mówiąc chora sytuacja. Może wogóle niech każde województwo ogłosi autonomię i będzie spokój...

Może to nie czas i miejsce na takie "przemyślenia", ale dniem jutrzejszym rozpoczynając praktykę zawodową w Śląskim Zakładzie Przewóz Regionalnych, to ostatnia szansa by odbyć miesięczną SŁUŻBĘ w MUNDURZE (choć PR też mundury zmieniają, orzeł out, no bo po co...)

To tyle, co ulało się z mojej "czary goryczy" którą nieświadomie Zbyszek przelał ;)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.384 463 29
#23
Quo Vadis PKP...a raczej Grupa PKP...

Może to nie czas i miejsce na takie "przemyślenia", ale dniem jutrzejszym rozpoczynając praktykę zawodową w Śląskim Zakładzie Przewóz Regionalnych, to ostatnia szansa by odbyć miesięczną SŁUŻBĘ w MUNDURZE (choć PR też mundury zmieniają, orzeł out, no bo po co...)
Zarówno Przewozy Reginoalne, jak i wszystkie wojewódzkie nowe spółki kolejowe (Koleje Mazowieckie, Śląskie, Dolnośląskie, Wielkopolskie itp.), to już dawno nie jest Grupa PKP. Orzełek też już dawno formalnie zniknął (w zasadzie z chwilą przekształcenia PKP Przedsiębiorstwa Państwowego w spółkę prawa handlowego PKP S.A. i w konsekwencji wydzielenia z niej spółek-córek), chociaż wielu kolejarzy wciąż go nosi, podobnie pojęcie "służby" już dawno nie funkcjonuje, więc kolega Melchior nie ma szansy na odbycie "służby w mundurze", przynajmniej z formalnego punktu widzenia.

PS. Nie komentuję, tylko informuję o stanie faktycznym...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.384 463 29
#25
To prawda, ale nie chcę się wdawać w głębszą dyskusję na ten temat, a już na pewno nie tym wątku. Zostawmy ten temat wspomnieniom z imprezy w Wolsztynie (mam nadzieję, że udanej, sam, niestety, nie byłem).
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#26
Krzyk rozpaczy przez gardziel przechodzi...Kolejna spółeczka wojewódzka, powstała w wyniku hurraoptymistycznych prognoz i kalkulacji. Mnogość malowań, ofert przewozowych i MUNDURÓW (choć teraz nazywają to ubraniem roboczym, a chodzą do pracy, a nie na służbę...)
Straszne to coś Zbyszku uwiecznił na pierwszym zdjęciu. Wszystko się sypie. Nie mówiąc o tym że powołanie spółki to krok w przód, bo zaszczytem jest użerać się z "kasjerami mobilnymi", tak, tak Panowie, nie ma już pojęcia konduktor, tylko kasjer mobilny...w Kolejach Śląskich.
To tyle, co ulało się z mojej "czary goryczy" którą nieświadomie Zbyszek przelał ;)
Spółeczka, jak to spółeczka jeździ i ma dyrektorów w kilku pionach, czyli wszystko jest OK.(y)
Co do umundurowania to najsmutniej sprawa wygląda w PLK, albo panuje tam rozluźnienie. Komiczny jest widok Pań i Panów w sweterkach i bluzeczkach na róznych posterunkach. A mundur, czy jak tam wolisz ubranie robocze na w.w. zdjęciu bardzo mi się podobał. Podobnie Arriva też ma niezłe wzory.
Ariel, dzięki za wyjaśnienia. :)
 
M

Melchior

Gość
#27
Co do PLK masz rację Zbyszku, każdy chodzi jak chce.
Kiedy miałem praktykę jako dyżurny peronowy w Katowicach, i miałem na sobie pełen mundur wraz z czapką, maszyniści pytali się "Co to k***rwa za święto dzisiaj..."
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#28
Patrz, chciałem edytować post, ale odpisałeś.
W sznurku masz, cyt ''W trakcie uroczystości zaprezentowane zostały mundury załóg pokładowych spółki Koleje Wielkopolskie.''
http://koleje-wielkopolskie.com.pl/2011/12/sed-ut-ligula-a-elit-vehicula/
Mundur męski krojem nie różni się specjalnie od tego ''PKP'', a że brak orła?
Nie będziemy lepiej ciągnać tego tematu, bo w najlepszym razie przestawią nas na bocznicę.:ROFL:
 
OP
OP
zdeniu

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#29
byłem
przejechałem się Stefanem dalej Nikosiem
i to chyba było najfajniejsze z tego całego jakby nie patrzeć festynu
dla odmiany można było zawiesić oko na zabytkowych autkach podczas przejazdu
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#30
Czesc Wszystkim! Jaki z tego wszystkiego wniosek, co odbywa sie corocznie w Wolsztynie i co tam ogladamy. ?,z roku na rok coraz wieksza "padaczka" naszych kolei. Najprawdopodobnie za pare lat zostanie juz tylko wspomnienie po tej imprezie,dlaczego ?,widzicie sami Koledzy!. Czy maja jeszcze jakis sens akcje ratowania NASZYCH KOLEJI HISTORYCZNYCH I ZABYTKOWYCH ? pisanie petycji,podpisywanie list,itp?,Chyba powoli staje sie jasne co czeka zabytkowy tabor stojacy np.w Wolsztynie ktory to niby ma zostac poddany renowacji (KTO DA KASE NA TE DROBNE ZABIEGI KOSMETYCZNE?)Jeszcze troche i powoli caly ten zabytkowy i historyczny tabor ktory jak narazie jest unieruchomiony powolizasili nasze huty.Co pomogla petycja w sprawie Pm36-2 zwanej potocznie PIEKNA HELENA ?,ile bylo podpisanych?. Kochani klapki zoczu czas zdjac,jestesmy biedni i nikogo niestac jak narazie na renowacje taboru,i chyba tak zostanie. Mattia-Maciek Jablonski
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.384 463 29
#32
Tyle razy była o tym mowa. Tak się bardzo często kończy podawanie linków do jakichś "picassów", "fotosików" i innych ...

picassa.jpg
 

patryk96

Znany użytkownik
Reakcje
36 3 0
#33
:)
 

Załączniki

patryk96

Znany użytkownik
Reakcje
36 3 0
#34
c.d
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.384 463 29
#35
No, od razu lepiej... Fajne fotki, zaczynam żałować, że nie mogłem tam być.
 

patryk96

Znany użytkownik
Reakcje
36 3 0
#36
:)
 

Załączniki

patryk96

Znany użytkownik
Reakcje
36 3 0
#37
c.d
 

Załączniki

patryk96

Znany użytkownik
Reakcje
36 3 0
#38
:)
 

Załączniki

Podobne wątki