• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parada parowozów - Wolsztyn 2012

Czy wybierasz się na Paradę Parowozów w Wolsztynie w 2012?


  • Ogółem głosujących
    40
  • Ankieta zamknięta .

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.156 42 1
#1
W tym roku termin Parady przypada na 28, 29 kwietnia 2012 roku, zatem ominie termin długiego majowego weekendu, no chyba, że ktoś dobrze pokombinuje to będzie miał aż 9 dni wolnego. Chciałem się wybrać na tę imprezę chociażby z uwagi na obecność parowozu TKh 05353 DB Schenker, ale stwierdzam, że zabrałem się za planowanie wyjazdu nieco późno. Na miesiąc przed imprezą panie z recepcji hotelowych informują, że w samym mieście to noclegu już nie zarezerwuję. Jedna Pani mi powiedziała, że na tę imprezę to nocleg należy rezerwować z rocznym wyprzedzeniem :D (czy ktoś już wie, w jakim terminie odbędzie się Parada 2013 :) ? - jeśli tak to chętnie już sobie zarezerwuję w tym hotelu). O kwaterach prywatnych to żal wspominać - bieda. Nikt nie chce udostępnić wygodnego łóżka na 2-3 dni, bo takowe można policzyć na palcach jednej ręki. Dodam, że nie jestem zmotoryzowany, gdybym był - spałbym zapewne w aucie, ale i tu o miejsca parkingowe będzie nadzwyczaj trudno. Nocleg znajdzie się w okolicznych miejscowościach: np. Zbąszyń, ale z dojazdem jest nieciekawie - nie da się "zaliczyć" takiej atrakcji jak światło, para, dźwięk o 21:30 i wrócić na noc do Zbąszynia (stopem albo Taxi - owszem, ale jakim kosztem). Wszystko co tu opisuję zdemotywowało mnie do tego wyjazdu ...
 

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 50 6
#2
Byłem w ostatnim roku i na pewno moja noga tam ( w czasie parady) nie stanie. To już nic nie ma wspólnego z imprezą dla MK. Festyn, festyn, kiełbasa i piwo. Amen !
Parady to były w latach 90 i jeszcze na początku 2000ych. Teraz to żenada przez duże Ż.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#3
Ja się wybieram, taki już to urok takich imprez, że to atmosfera pikniku. Stary już się zrobiłem i podchodzę do tego bardzo lajtowo.
Szkoda tylko, że będzie tylko jeden czynny Teigrek.
 

Marek Bydgoszcz

Aktywny użytkownik
Reakcje
23 1 0
#4
Fakt, zeszłoroczna impreza pod względem oprawy - żenada - durne komentarze Bielnika i zamiast odgłosów parowozów ten debilny śmigłowiec nad głową, miało się ochotę złapać jakiś kawałek z torowiska i cisnąć w debila.
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
316 13 0
#5
Lepiej paradę olac i sie na retra na szlaku zasadzać - kadr czysty, zdjęcia ładne, no i Bieleninika brak :) A pojechać warto - ta ta zapowiada się w porządku - coś 13 parowozów bodajże, tylko Niemce pewnie znów nie przyjadą "ze względu na zagrożenie pożarowe" ;)
 

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#7
no niestety ze swojskiej imprezy płynącej klimatem dawnej kolei ,zrobił się kiczowaty festyn w którym parowozy są dodatkiem do stoisk z kebabem i gaciami a najważniejsze show i lansiarnia byle czego
 
Reakcje
1 0 0
#13
Byłem. Impreza nie najgorsza ale muszę przyznać iż w Chabówce parowozy lepiej były prezentowane. Kilka przejazdów tam i z powrotem spiętych ze sobą. Brakowało mi kręcenia kołami w miejscu każdej maszyny przy prezentacji (tak jak w zeszłorocznej Chabówce). W tym przypadku, zamiast cisnąć się przy płotkach warto było ustawić się 300-500m za przejazdem w kierunku na Tłoki. Dużym plusem imprezy jest możliwość bardzo bliskiego kontaktu z maszynami, zarówno w szopie jak i na całym terenie parowozowni (czego brakowało w Chabówce). Ciekawy był nocny pokaz na obrotnicy z narracją pana Wołoszańskiego.
Kilka fotek z imprezy:
Wolsztyn 2012 050.jpg

Wolsztyn 2012 018.jpg
Wolsztyn 2012 033.jpg
Wolsztyn 2012 034.jpg
Wolsztyn 2012 040.jpg
Wolsztyn 2012 041.jpg
Wolsztyn 2012 048.jpg
Wolsztyn 2012 049.jpg
Wolsztyn 2012 076.jpg
Wolsztyn 2012 077.jpg
Wolsztyn 2012 020.jpg
Wolsztyn 2012 074.jpg
Wolsztyn 2012 072.jpg
Wolsztyn 2012 029.jpg
Wolsztyn 2012 071.jpg
Wolsztyn 2012 036.jpg
Wolsztyn 2012 035.jpg
Wolsztyn 2012 045.jpg
 
Reakcje
1.731 13 0
#14
I ja też dołączę troszkę foteczek z pobytu w Wolsztynie, może nie koniecznie tylko z Parady, ale w ogóle z pobytu w Wolsztynie w dniach parady. Niektóre fotki są w formie pocztówki z Wolsztyna.
Przy okazji pobytu z Kolegą z forum, wybraliśmy się też pieszo, linia do Nowej Soli :). C.D.N.
IMG_4972.jpg
IMG_4980.jpg
IMG_4993.jpg
IMG_4963.jpg
IMG_5000.jpg
IMG_5002.jpg
IMG_5012.jpg
IMG_5030.jpg
IMG_5033.jpg
IMG_5035.jpg
IMG_5038.jpg
IMG_5042.jpg
IMG_5047.jpg
IMG_5066.jpg
IMG_5051.jpg
IMG_5057.jpg
IMG_5073.jpg
IMG_5080.jpg
IMG_5096.jpg
IMG_5101.jpg
 

Ariel Ciechańsk

Znany użytkownik
Reakcje
239 3 0
#19
Danielu cieszę się Twoim szczęściem, że masz aparat o solidnej matrycy umożliwijący robienie zdjęć z dużą rozdzielczością. Szanuj jednak użytkowników, którzy a) nie mają monitorów o przekątnej conajmniej 20 cali; b) mających dość stary sprzęt - naprawdę nie jest konieczne, aby każdy mógł policzyć musze bobki na szybie np. ferrumki. Wsadowa obróbka zdjęć zajmie mniej czasu, niż oglądanie plików zapychających pamieć komputera...
 

daniel loko

Zieleninka
Reakcje
1.731 13 0
#20
Zdjęcia powyżej raczej nie są z wycieczki w stronę Nowej Soli.
Kilka fotek w ostatnim poście ze zdjeciami jest ze szlaku ,który prowadzi w kierunku na Nową Sól, chyba ,że coś pochrzaniłem:oops:(zwariować już można:cry: ) - mnie powiedziano , że szlak odbijający w lewo za mostkiem, tam gdzie są ustawione dwa semafory to trasa na Nową Sól.
 

Podobne wątki