• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parada Parowozów - Wolsztyn 2009

Ł

Łukasz K

Gość
#2
Jak będzie jechał ktoś z Krakowa to proszę o kontakt na PW. Chcę chociaż raz w życiu tam być i to przeżyć. Po sprawdzeniu spisu taboru, zapowiada się wyśmienita impreza (Br52 i Ty2 ;) ). Szkoda, że Chabówka nie ma jeszcze wyremontowanej Okz32-2. Za to Ol12-7 będzie i "osiołek" nr 191 (on był ostatnim wyprodukowanym dla PKP ?? )
 
OP
OP
zdeniu

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#4
dopiero teraz dojrzałem pewne nieścisłości w informacji na stronie z planem
w nagłówku jest napisane:
P A R A D A P A R O W O Z Ó W
2 M A J A 2 0 0 9

zaś kilka wierszy niżej
Dzień Parady Parowozów, s o b o t a, 3 m a j a,
a powinno chyba być : niedziela 3 maja

poza tym pytanie do zorientowanych o przejazdy ogólnodostępne, jak wygląda możliwość załapania sie na taki przejazd :?:
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#5
zdeniu napisał(a):
poza tym pytanie do zorientowanych o przejazdy ogólnodostępne, jak wygląda możliwość załapania sie na taki przejazd
Kupujesz bilet na peronie/w parowozowni/u konduktora i wsiadasz (pociągi Wolsztyn - ...... - Wolsztyn). Ale jak będzie trzeba kupić bilet w parowozowni to nie kupuj -nikt nie sprawdza. Ja tak robię. Jak raz przyszedł to kupiłem u niego.

Parada będzie w sobotę, 2-go maja.
 

osama591

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
krzychu12231 napisał(a):
Ale jak będzie trzeba kupić bilet w parowozowni to nie kupuj -nikt nie sprawdza. Ja tak robię. Jak raz przyszedł to kupiłem u niego.
Masz się czym chwalić, nie ma co... Te parę złotych to na prawdę kwota, która może zrujnować czyiś budżet.
 
OP
OP
zdeniu

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#7
myślałem że problem jest z miejscami i jest możliwość wcześniej zanabyć sobie bilecik aby mieć pewny przejazd
ale rozumiem że to jest po prostu tzw. partyzantka, kto pierwszy i silniejszy
choć z drugiej strony bilety chyba nie są aż tak drobie żeby nie można było wspomóc :cool:
 
Ł

Łukasz K

Gość
#8
zdeniu napisał(a):
Dzień Parady Parowozów, s o b o t a, 3 m a j a,
a powinno chyba być : niedziela 3 maja
Parada będzie w sobotę, 2-go maja.
dokładnie. Nie logicznym byłby plan na 1-wszego maja (piątek), następnie dzień przerwy i parada dopiero w niedzielę 3 maja. Wydaje mi się, że po prostu "się gwizdnęli"w datach i tyle.

Ja sobie w hafasie znalazłem tanie i szybkie połączenie. Pozwolę sobie je tutaj przytoczyć, ponieważ zdaję sobie sprawę, że nie tylko ja z tej okolicy pojadę, więc może się jeszcze komuś przydać jako alternatywa, zamiast samochodu.

D38510 / D38511 "Przemyślanin" (popularna "rzeźnia") przyj. z Przemyśla do Kr. Płaszowa 21:13 (01.05.09)
Tym pociągiem jazda do Leszna, gdzie wg rozkładu przyjedzie na 04:47 (02.05.09)
Z Leszna osobówką 79421 odj o 06:11 (rel. Leszno - Zbąszynek) i w Wolsztynie na 07:06 (rozpoczęcie parady o 08:15)
cena około 63 PLN w drugiej klasie, lub z ulgą studencką -37% ok. 39.70zł

Powrót 02.05.09

Pociąg 77341 rel. Wolsztyn - Poznań Główny
Odjazd z Wolsztyna o 19:38 i przyj do Poznania Gł na 21:20

następnie powrót "rzeźnią" D83510/83511 (rel. Świnoujście-Przemyśl Gł) przyj z Świnoujścia ok. 22:43 (piszę około bo rok temu w wakacje jak wracałem od "przyjaciółki" to miał 240 min opóźn, bo kogoś roztaśtał pod Szczecinem) i w Kr. Płaszowie na ok.07:11 dnia 03.05.09.
Cena ok. 68zł, lub ze studencką ulgą ok. 42.85zł

Wyjazd tak późno dlatego, że będę miał przestawione na pierwszą zmianę (poranną) dializy, więc pierwszego światło-mrok-cień mnie ominie (a bardzo szkoda, bo ten klimat...no ale trudno - może ktoś wstawi zdjęcia)
 

Tp4

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Mnie ciekawi sprawa Wlosztyńskich ,,reprezentantów'' dlaczego niema ich wymienionych?
I popatrzcie na obieg niemieckiej 03 :D została dwukrotnie użyta w pociągach z Niemiec a 18 201 wcale. Teleport czy co ? ;p
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#10
osama591 napisał(a):
Masz się czym chwalić, nie ma co... Te parę złotych to na prawdę kwota, która może zrujnować czyiś budżet.
Taa, tylko że często część osób zostaje na peronie (parę lat temu dali 3 wagony!!!), a wtedy bilety możesz sobie...
 
OP
OP
zdeniu

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#11
krzychu12231 napisał(a):
osama591 napisał(a):
Masz się czym chwalić, nie ma co... Te parę złotych to na prawdę kwota, która może zrujnować czyiś budżet.
Taa, tylko że często część osób zostaje na peronie (parę lat temu dali 3 wagony!!!), a wtedy bilety możesz sobie...
sugerujesz że sprzedają więcej biletów jak jest miejsc :?: (pomijam tych co nie nabyli biletu bo to pewnie nieliczny %)
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#12
Większość nie nabywa biletów, jeśli sprzedawane są w parowozowni.
Pociąg zawsze jedzie wypchany do pełna. Ludzie wbijają się tak długo, aż więcej nie wejdzie.
 

drlukasz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Tp4 napisał(a):
I popatrzcie na obieg niemieckiej 03 :D została dwukrotnie użyta w pociągach z Niemiec a 18 201 wcale. Teleport czy co ? ;p
Czytanie ze zrozumieniem ma przyszłość.

BR03 przyjeżdża w parze z BR35 na składzie z Cottbus [przyjazd ok. 10:45]...
BR18 przyjeżdża na składzie z Drezna [przyjazd ok. 11:30]...

Obie biorą udział w paradzie, następnie, ponieważ nie da się ich obrócić we Wolsztynie, wyjeżdżają na obrót do Leszna [ok. 15:20], skąd wracają do Wolsztyna około 17:30...

Wyjazd pociągu do Cottbus z (tym razem) BR18 około 18:40, a pociągu do Drezna z BR03 i BR35 około 18:50...

Jakoś nie widzę "teleportacji" BR18, ani rozmnożenia BR03...
 
OP
OP
zdeniu

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#17
Panie i Panowie
ktoś ma może jakieś sprawdzone miejsce noclegowe w Wolsztynie
chciałbym przyjechać już w piątek aby zobaczyć pokazy "Światło, para, dźwięk"
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#18
To juz moze byc za pozno ...został ponad miesiac do parady wiec moze juz byc ciezko z jakakolwiek rezerwacja w hotelu, wiec polecam moze jakies pole namiotowe .
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#19
Ja mam do Wolsztyna ok. 25 km, ale też mam dylemat, czy jechać rano samochodem do Wolsztyna, czy pojechać osobówką o 7:39 do Poznania i stamtąd pociągiem nr 77503 do Wolsztyna. Ale tu jest moje pytanie: jak wygląda zakup biletów na ten pociąg (Poznań-Leszno-Wolsztyn). Czy bilety kupuje się wcześniej? Z tego co wiem, to za przejazd "Cegielskim" płaciło się jak za normalny pociąg pospieszny. Czy tak jest i w tym roku? A, i jeszcze jedno -jak będę w Poznaniu pół godziny przed odjazdem, to czy znajdę jeszcze miejsze? (naturalnie to pytanie do osób, które już tym pociągiem jechały :D )
 
Reakcje
0 0 0
#20
Witam:
W zeszłym roku chciałem jechać Cegielskim z Leszna do Wolsztyna (do Leszna dojechałem wcześniej z Ow przez Jarocin i Gostyń) wraz z bratem i starszym. Ale w kasie w Lesznie 1,5 godziny przed odjazdem nie było już biletów, tzn były tylko dwa :!: , mimo obowiązkowej rezerwacji miejsc. Myślę, że w Poznaniu odpowiednio wcześniej dasz radę kupić, ale im bliżej odjazdu tym będzie ciężej. Ja ostatecznie dojechałem innym pośpiechem, oczywiście na stojąco, na szczęście w pierwszym przedsionku za petuchą (dźwięk silników wszystko zrekompensował) :cool: .
 

Podobne wątki