• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 Parada parowozów 2017 Wolsztyn

Darek1957

Znany użytkownik
Reakcje
1.235 0 0
#21
Petucha, jej urok jest niepowtarzalny. Z przyjemnością wracam do tamtych czasów. Dziękuję Pawle R.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#25
No właśnie, jechałem Ryszardem i Stefanem i oba były prowadzone przez Pt a z rozpiski wynikało że Ryszard miał być ciągnięty przez Ol, wiadomo komuś co było powodem tej zmiany ?
 

tkt2

Aktywny użytkownik
Reakcje
70 0 0
#26
Ja jechałem Nikodemem który miał być prowadzony przez Petuchę, a prowadziła go Ol-ka...
 

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#27
DSC02352.JPG
Pt47-65-duma nasza i chwała
DSC02367cbvbc.JPG
Pt47-65,Szlachcianka,Tkt48-191,Tkh05353
DSC02361cbvcvb.JPG
Okz32-2, w tle Ol49-59
DSC02374.JPG
35-1019-5
DSC02359cbc.JPG
ta sama
[DOUBLEPOST=1493733841,1493733485][/DOUBLEPOST] Ja też, a miałem prawie pewność że pojadę właśnie Pt47 po raz pierwszy i nie ukrywam lekkiego zawodu.Mogliby też puścić jeden z Tkt48.Ale przynajmniej w boczniaku pierwszy raz
 
Ostatnio edytowane:

Bobik

Aktywny użytkownik
Reakcje
179 3 1
#28
Ale powiem Wam że jak przelatuje ciut rozpędzona 2 metry obok Ciebie, z odpalonym gwizdkiem, to czuje się tę moc. Jestem pod wrażeniem.

PS. Pamięta ktoś z Poznaniaków festyn kolejowy "Lato z parą" (czy podobnie) w latach osiemdziesiątych przy ul Majakowskiego na torach koło Żelaznej (okolice dzisiejszego szpitala zakaźnego)?

PS2. Mam jeszcze trochę filmików, jak będę miał czas to poprzycinam i wrzucę. Jakość nienajlepsza bo telefonem, a poza tym na barach siedział mi niespełna 15 kg młody miłośnik kolei ;)
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#30
No właśnie, jechałem Ryszardem i Stefanem i oba były prowadzone przez Pt a z rozpiski wynikało że Ryszard miał być ciągnięty przez Ol, wiadomo komuś co było powodem tej zmiany ?
Wiadomo tyle że nic w tym dniu nie działo się zgodnie z rozkładem, pociągi przyjeżdżały za wcześnie lub z dużym opóźnieniem, zamiana lokomotywy to już pikuś.

Impreza była udana bo było dziesięć parowozów i to jest sukces, skutecznie ją psuli posiadacze deseczek z aparatem, ponieważ wyciągając łapki z celu zrobienia zdjęcia uniemożliwiali zrobienie takiego posiadaczom normalnych aparatów, ciągle w kadrze pojawiały się te paskudne łapska w najmniej oczekiwanym momencie.
Drugim zjawiskiem które trochę mnie zniechęca, są rodzice z dziećmi(już widzę Wasze purpurowe ze złości oburzone oblicza ojców i matek Polek) jaki jest sens zabierania na taką imprezę dzieci w wieku do sześciu siedmiu lat, ciągły płacz, strofowanie przez ojców, szarpanie, krzyki niejednokrotnie bicie, nie lepiej iść na festyn dicso-polo, tam będzie zabawa, te istoty ą tak zainteresowane w większości tym co się dzieje, jak ja problemem przeludnienia w Afryce.
Dodając przedłużające się gadki polityków, słabą organizację i samą paradę trwającą zbyt krótko, to nie było tak radośnie jak się wydaje tym którzy nie byli.
Z pociągami specjalnymi powinny jeździć wszystkie biorące udział w paradzie parowozy,no przynajmniej większość, Niemcy przyjechali późno, przejechali kilka razy i tyle ich widzieli, a szkoda bo maszyny mają śliczne, podobnie jak Czesi.
Zlot starych samochodów, w tym samym czasie, w innym miejscu nieporozumienie, brak miejsc parkingowych to standard, jeszcze jednym plusem było to że nie było tego cwaniaka od proszków, jak tylko usłyszałem inny głos, odetchnąłem z ulgą.

Publiczność najbardziej się cieszyła ze zwrotu Pana prowadzącego, który stwierdził że przybyły niemieckie lokomotywy z rzeszą turystów, jakoś tak to było,pomijam fakt że większość z nich to stare śliniące się dziady włażące w kadr w każdym możliwym i niemożliwym miejscu, szczęśliwe z odwiedzin rodzinnych stron.

I jeszcze jedna fotka, Niemce jadą do domu, zdjęcie zrobiła moja Ewcia z mostu, ja stałem kawałek dalej na stałym lądzie, obok gromady masturbatorów fotograficznych.


P1250514-crop.JPG
 

Bobik

Aktywny użytkownik
Reakcje
179 3 1
#31
Drugim zjawiskiem które trochę mnie zniechęca, są rodzice z dziećmi(już widzę Wasze purpurowe ze złości oburzone oblicza ojców i matek Polek) jaki jest sens zabierania na taką imprezę dzieci w wieku do sześciu siedmiu lat, ciągły płacz, strofowanie przez ojców, szarpanie, krzyki niejednokrotnie bicie, nie lepiej iść na festyn dicso-polo, tam będzie zabawa, te istoty ą tak zainteresowane w większości tym co się dzieje, jak ja problemem przeludnienia
No i zrobiłem się purpurowy. Moja latorośl ma niecałe 2 lata, a poza "ciu-ciu" świata nie widzi, dzień zaczyna od ogladania lokomotyw na YT. Na paradzie wytrzymał grzecznie 2 godziny na plecach taty, jak nigdzie indziej, a ryczał tylko jak trzeba było odejść od torów, bo czas był do domu. Tak że kolego, proszę nie generlizuj, i nie wyjeżdżaj mi tu z disco-polo.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#32
No i zrobiłem się purpurowy. Moja latorośl ma niecałe 2 lata, a poza "ciu-ciu" świata nie widzi, dzień zaczyna od ogladania lokomotyw na YT. Na paradzie wytrzymał grzecznie 2 godziny na plecach taty, jak nigdzie indziej, a ryczał tylko jak trzeba było odejść od torów, bo czas był do domu. Tak że kolego, proszę nie generlizuj, i nie wyjeżdżaj mi tu z disco-polo.
Mam takie samo prawo do wyrażania swego zdania jak Ty, więc mi tu kolego nie wyjeżdżaj z generalizowaniem, może Twoje dziecko jest chodzącym wzorem, te które były w promieniu dwudziestu metrów od miejsca w którym stałem nie powinny się tam znaleźć, podobnie jak i ich rodzice.
 

Bobik

Aktywny użytkownik
Reakcje
179 3 1
#33
Mam takie samo prawo do wyrażania swego zdania jak Ty, więc mi tu kolego nie wyjeżdżaj z generalizowaniem, może Twoje dziecko jest chodzącym wzorem, te które były w promieniu dwudziestu metrów od miejsca w którym stałem nie powinny się tam znaleźć, podobnie jak i ich rodzice.
Naprawdę nie lubię się kłócić, ale myślę że gdyby zgodnie z Twoją wizją Paradę zrobić jako imprezę zamkniętą tylko dla kolejowych onanistów, to ucierpiał by na tym przede wszystkim sens istnienia takich imprez, które mają między innymi propagować dawną kolej i zabytki techniki wśród jak najszerszego grona ludzi... a swoją drogą, stragany z piwem i byle czym były, więc w sumie podobne to do festynu disco-polo ;) Chociaż w sumie na żadnym nie byłem :)
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#35
Nie proponuję zamknięcia imprezy dla zwykłych ludzi, ale apeluje o rozwagę, czy wszyscy muszą przyjść na tę właśnie imprezę, przeceniacie rolę takich imprez w dziele pozyskiwania nowych miłośników kolei, w większości przypadków, chodzi o kretyńską fotkę którą wrzuca się na FB, potem zapomina się do następnego roku, uczestnicząc w następnych, robiąc następne fotki itd.

Zaśmiecamy wątek, niczego nie osiągniemy, ponieważ mamy inne spojrzenie na to samo zagadnienie, możemy sobie tak pisać w nieskończoność, ale racja jest jak dupa, każdy ma swoją.
[DOUBLEPOST=1493748168,1493747836][/DOUBLEPOST]
Wracamy do zdjęć. ,,Po Paradzie".

Po paradzie pozostały tony śmieci i spokój w parowozowni, nieomal błogi spokój.

DSC_0748.JPG
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#36
No i dzięki jakże fachowej opinii znafffcy zostałem utwierdzony że mój sześcioletni syn jest chodzącym wzorem (y)
Dzieciak od 4 rano na "nogach" bo mamy kawałek drogi do Wolsztyna, zaliczył dwa przejazdy Ryśkiem i Stefanem, zmókł jak wszyscy sterczący pod chmurką na paradzie nie zapłakał ani przez chwilę, jedynie niekiedy marudził kiedy to stare capy z wielkimi aparatami jak hołota przepychała się nie zważając na innych w tym małe dzieci aby zrobić kolejną fotkę lokomotywy którą pstrykają co roku i to nie raz w różnych miejscach.
I cóż za radość to dla nich, nie wiem, dzieciak taki natomiast ma prawdziwą radochę. Co lepsze w pewnym momencie sam stwierdził aby odejść bo przez tych "panów" jak ich nazwał (ja nazywał ich zwykłym bydłem) nic nie mógł zobaczyć.
Na szczęście zrekompensował sobie wszystko następnego dnia w Jaworzynie Śląskiej, tam nie było tylu starych wszystko wiedzących fachowfffców gardzących wszystkimi wokół.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#37
Oj Zdeniu jak zwykle czujesz się obrażony,kiedy dotrze do Was że nie każdy w tym kraju musi lubić dzieci, kiedy dotrze do Was że można mieć inne zdanie na temat takiej imprezy.
Zupełnie jak pismeni, tylko tak jak oni, inaczej na stos.
W przyszłym roku zróbcie obok szopy plac zabaw z dmuchaną zjeżdżalnią i innymi badziewnymi atrakcjami, i koniecznie wypożyczcie posąg ze Świebodzina.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#38
Zdeniu, nic dodać, nic ująć. Byłem w zeszłym roku z pięcioletnią córką i bardzo dobrze rozumiem to, o czym piszesz.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#39
Pawle, ależ ja nie czuję się obrażony, ja tylko korzystam z możliwości posiadania własnego poglądu i wyrażania swojego zdania, jak każdy jak i Ty, jak i również nie generalizuję a tylko stwierdzam fakty z autopsji.
Chciałbym powiedzieć że jestem za stary aby się obrażać (mimo że nie czuję się staro) :)
Co do twojej jak zawsze komicznej propozycji jakiś zjeżdżalni to akurat nie popieram, może Tobie to by pasowało.
Po za tym zastanawia mnie po co Ci wszyscy niezadowoleni przyjeżdżają tam skoro jest tak beee i te wredne płaczliwe dzieciaki i ten festyn i cholera wie co jeszcze , wszystko bee.
Również coś zaproponuję aby Ci wszyscy malkontenci w przyszłym roku nie przyjeżdżali, przynajmniej dzieciaki coś zobaczą, będą miary radochę a przede wszystkim docenią to i nie będą marudzić.
 

Bobik

Aktywny użytkownik
Reakcje
179 3 1
#40
Nie róbmy gównoburzy w tym fajnym skadinąd wątku. Nie każdy musi lubić dzieci i dobra jest. Kazał nam zjeżdżać na wiejski festyn, dlatego tylko wyraziłem oburzenie, ale chyba niepotrzebnie uruchomiłem lawinę. Dawać foty !
 

Podobne wątki