• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pannonia treffen Budapest

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#1
Goszczę właśnie na spotkaniu modułowym w Budapeszcie.
Układ makiet i inne informacje tu:
http://www.pannoniatreffen.hu/en/index.php
W środę i czwartek rozkładane były makiety w hali gimnastycznej (oraz w korytarzu) miejscowego technikum.
Powstał pewien problem z trafieniem w drzwi korytarza, ale na szczęście w tym miejscu był przewidziany mój moduł FLEX i wszystko udało się ułożyć należycie.
W czwartek wieczorem poszliśmy zwiedzać niedaleką zajezdnię tramwajową, a także
przejechaliśmy się zabytkowym wagonem kawałkiem rozbudowanej i przeplecionej trolejbusami budapesztańskiej sieci tramwajowej.

DSCF2708.jpg DSCF2717.jpg DSCF2723.jpg DSCF2725.jpg DSCF2727.jpg DSCF2743.jpg DSCF2752.jpg DSCF2736.jpg DSCF2745.jpg DSCF2765.jpg DSCF2782.jpg DSCF2778.jpg
 
OP
OP
ciekma

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#2
Impreza zaczęła się z lekkim poślizgiem z powodu problemów z polaryzacją boosterów,
zresztą w trakcie imprezy coś się czasem zacinało - wywalało boostery - przypuszczalnie problem z obrotnicami na szufladach.
Ale pomijając te problemy, to impreza przednia, a makiety bardzo ciekawe, wzorowane na rzeczywiście istniejących stacjach.
Widziałem też przystanek na linii 2-torowej z zamontowanymi typowymi dla MAV zielonymi słupami sieci trakcji elektrycznej.
Oprócz wielu stacji węgierskich, było też odgałęzienie austriackie - główna linia przed Rodaun do szuflady i lokalna linia tranzytem przez Węgry (tak też jest w rzeczywistości).
W imprezie brały udział nie tylko makiety FREMO ale też lokalnych klubów węgierskich np. z Gyor i Shombately.
Moduły tych klubów budowane były według norm NEM, miały nieco inne profile i inną wysokość nóg niż FREMO, ale nie było żadnych problemów, nogi przedłużyli, otwory pasujące wywiercili - jak się chce to się da.

DSCF2800.jpg DSCF2802.jpg DSCF2805.jpg DSCF2806.jpg DSCF2821.jpg DSCF2822.jpg DSCF2857.jpg DSCF2860.jpg DSCF2863.jpg DSCF2872.jpg DSCF2875.jpg DSCF2876.jpg
 
OP
OP
ciekma

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#3
Odwiedzenie imprezy pozwoliło mi na obejrzenie i pojeżdżenie sobie dosyć dla mnie egzotycznymi modelami. Po makietach kursowały nie tylko znane wielkoseryjnie produkowane "sergieje" Roco oraz mniej znane ale tez bardziej lub mniej seryjnie produkowane modele M41 i M44, ale również samodzielnie budowane od podstaw modele spalinowozów, wagonów motorowych i parowozów, np. ciekawy model parowozu pospiesznego 2'C2' z 5-osiowym tendrem.
Jak na pierwszą fremo-imprezę na Węgrzech, poszło bardzo dobrze.
Były pewne drobne problemy techniczne, najpierw z ustawieniem modułów, potem z elektryką - najbardziej się dawały we znaki napędy Conrada, np. na stacji Rasonysapberencs, gdzie ciągle trzeba było nurkować i przestawiać ręcznie oraz przepychać lokomotywy ręką boga przez rozjazdy.
Ale na tych stacjach, gdzie rozjazdy przestawia się ręcznie za pomocą suwaków, oraz na stacjach z porządnymi napędami elektrycznymi, żadnych problemów nie było.
Bardzo mi się podobała porządnie opracowana informacja dla uczestników - rozplanowane godziny jazd, posiłków i innych zdarzeń, mapka okolicy, darmowe mapki Budapesztu itp.
Na koniec 2 zdjęcia z głównej hali, zaraz składam moduły i wracamy.

DSCF2888.jpg DSCF2891.jpg DSCF2893.jpg DSCF2960.jpg DSCF3019.jpg DSCF2974.jpg DSCF2976.jpg DSCF2978.jpg DSCF2825.jpg DSCF3022.jpg DSCF2954.jpg DSCF3027.jpg
 

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
Donator forum
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
190 2 0
#4
Pozwolę sobie na odświeżenie wątku. W nowym HP1 pojawił się link do świetnego filmiku ze spotkania w Budapeszcie 2013. Tak się bawi FREMO ;). Na początku widać też polską jednoosobową delegację w postaci ciekmy.
 

olek1398

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
50 0 0
#5
Baaaaaardzo fajny filmik - relacja! Fajnym pomysłem są jazdy nocne :ninja:;).
A poza tym to rozpoznaję niektóre twarze po spotkaniu FREMO w Krakowie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
FREMO 1

Podobne wątki