• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pancerka 1/35

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
Oglądając ostatnią defiladę wojskową przyszedł mi do głowy pomysł żeby zrobić taką scenkę w skali 1/35. Wybór padł jednak na coś starszego niż współczesne pojazdy. Model powojennej Katiuszy BM-13 na podwoziu Zis-151 zalegał już kilka ładnych lat w kolejce do sklejenia i zawsze jak już się za niego brałem coś mi przeszkadzało. Tym razem udało się ją skleić. Obok Zisa stanie jeszcze Gaz-69 komandorka, obydwa czyste z białymi bandażami na oponach.
Podstawka to zwykła ramka na zdjęcia kupiona w jednym z marketów. Bruk to przycięta diorama Miniartu, natomiast chodnik jest wykonany z kartonu, krawężniki z balsy. Lekko "pociągnięte" szpachlą Tamiya żeby nadać delikatnej faktury. Słupki zrobiłem z okrągłego profilu.
Pozostaje kupić figurki cywilów i to będzie najtrudniejsze ze dwóch żołnierzy LWP przygotowujących pojazdy do defilady.
bm13 001.JPG
bm13 002.JPG
bm13 003.JPG
bm13 004.JPG
bm13 005.JPG
bm13 006.JPG
bm13 008.JPG
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
Poziom forum schodzi na psy od wielu miesięcy, więc moje uczestnictwo ograniczy się do pokazania od czasu do czasu jakiś modeli.
Dziś więc kilka nowych, sklejonych i nie prędko pomalowanych pojazdów.
BM-13 do kompletu ma już Gaza-69. Teraz pora na figurki, z cywilami problemu nie ma już są w drodze, ale polskich żołnierzy w wyjściowych mundurach z lat 50-tych to można sobie wymarzyć.
11 004.JPG
11 003.JPG


Powstał też Czapajew.
11 005.JPG
11 006.JPG


I na koniec kolejny Zis-151 tym razem jako zwykła ciężarówka skrzyniowa. Do kompletu haubica M-30. Zarówno zapasowe koła na Zisie jak i w haubicy zostaną wymienione na żywiczne.
11 007.JPG
11 009.JPG
11 010.JPG
 

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
793 1 0
no i fajnie z "babcią" to wygląda... cóż z figurkami no raczej lipa, temat praktycznie 0, bez kombinacji się nie obejdzie.
Oglądam :Di poproszę o częstsze relacje.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
Znam ten zestaw. Generalnie te mundury nie mają nic wspólnego z naszymi mundurami wyjściowymi z lat 50-tych czy 60-tych. Decyzja już zapadła i figurki wybrane. W jednej z książek mam zdjęcia jak żołnierze szykują na ulicy do defilady nasze ZSU-57-2 w ciuchach roboczych. U mnie będą szykowali się sami.
1.jpg


Trochę przeróbek i będą mogli robić za Polaków.
 

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
793 1 0
na galowo :D czyli wyropowane na błysk też będą :D
z syfu pamiętam jednego Stara 266 jak był suchy to miał prawie szary kolor, ale jak dostał odrobinę ropy lub po deszczu to nagle- kameleon robił się znowu zieloy xDDD
no to czekam na jakieś malunki ;)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
Tak jak w przypadku tych z poprzednich stron Takom. Miniart robi fajne modele, ale jak dla mnie za bardzo rozłożone na segmenty. Trochę przerost formy nad treścią. Jak siadam do modelu to chcę go skleić w miarę szybko a nie po pół rocznym klejeniu samej wanny i zawieszenia znudzić się i schować do pudła. Może jak będę już na emeryturze to znajdę czas żeby zrobić jednego Miniarta z pełnym wnętrzem.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
B
Skala 1:35 1
Skala 1:35 5

Podobne wątki