• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pancerka 1/35

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Oglądając ostatnią defiladę wojskową przyszedł mi do głowy pomysł żeby zrobić taką scenkę w skali 1/35. Wybór padł jednak na coś starszego niż współczesne pojazdy. Model powojennej Katiuszy BM-13 na podwoziu Zis-151 zalegał już kilka ładnych lat w kolejce do sklejenia i zawsze jak już się za niego brałem coś mi przeszkadzało. Tym razem udało się ją skleić. Obok Zisa stanie jeszcze Gaz-69 komandorka, obydwa czyste z białymi bandażami na oponach.
Podstawka to zwykła ramka na zdjęcia kupiona w jednym z marketów. Bruk to przycięta diorama Miniartu, natomiast chodnik jest wykonany z kartonu, krawężniki z balsy. Lekko "pociągnięte" szpachlą Tamiya żeby nadać delikatnej faktury. Słupki zrobiłem z okrągłego profilu.
Pozostaje kupić figurki cywilów i to będzie najtrudniejsze ze dwóch żołnierzy LWP przygotowujących pojazdy do defilady.
bm13 001.JPG
bm13 002.JPG
bm13 003.JPG
bm13 004.JPG
bm13 005.JPG
bm13 006.JPG
bm13 008.JPG

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Inne skale 1
Inne skale 5