• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PADO i jego garaż (modele RC)

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Ruszyły prace nad dodatkowym wyposażeniem dla mojego MANa rc.
20180614_222505.jpg

Czy ktoś wie jak się nazywa model przyczepki 2 osiowej z najazdem dla takich minikoparek itp? Chciałbym parę fot poszukać aby upodobnić to do czegoś.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
No to jest szansa że uda się w końcu napędzić maszyny na 3 i więcej osi. W piątek dotarł wydruk obudowy do przekładni kątowej. Po szybkim złożeniu w całość wszystko działa i pasuje. Obie osie się ładnie kręcą.
20180715_135407.jpg
Teraz czas na napęd....
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
A dlaczego Piotrze modele nie mają skręcać? Myślę że z tym problemu nie będzie :) zresztą sprawdzę to niebawem organoleptycznie jak do przekładni podlączę silnik z redukcją. Pamiętajmy że że przełożenie ślimak-koło zębate jest 1:1 :)
 

piotrkk

Użytkownik
Reakcje
211 0 0
No bo teraz 2 osie będą pchać, a jedna (???) skręcać. Mi już na śliskim i przy jednej osi, nawet na gumowych kółkach, robi się skręcanie problematyczne.
Oczywiście czasami pomaga rozłożenie "ciężaru" w kabinie albo lepsze chropowate podłoże (w sumie to nie problem). I jeszcze super dbanie o to, aby wszystkie koła na 100% były w jednej płaszczyźnie, a nie, że model buja się po skosie.
U mnie nawet drobna odchyłka powodowała problemy i musiałem przy montażu tylnej osi zadbać przy klejeniu o jak najbardziej idealne spasowanie :)
Po prostu w tych napędach brakuje dyfra ;-) ;-) ;-) ;-)

Ponawiam pytanko:
ślimaki do przekładni gdzie znalazłeś? gdzie kupowałeś jakiś komplet z tymi zębatkami?
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Tak na logikę: chyba dużej różnicy dla skrętu między dwiema pchającymi osiami a jedną w trzyosiowym pojeździe nie ma. Za to na nierównościach gdy jedna oś zawiśnie, druga ma szansę pchnąć całość. Kluczem jest ciężar na skrętną oś.
Oprócz 4x4, najlepszym pod tym względem rozwiązaniem byłby napęd na przód :)
 

piotrkk

Użytkownik
Reakcje
211 0 0
Tak na logikę: chyba dużej różnicy dla skrętu między dwiema pchającymi osiami a jedną w trzyosiowym pojeździe nie ma.
Moim zdaniem będzie.
Przy jednej osi zauważyłem, aby nie dawać za bardzo przyczepnych opon, bo wtedy łatwiej jedna napędzana strona gubi przyczepność i model zaczyna skręcać. Przy dwóch moim zdaniem będzie jeszcze bardziej chciał jechać na wprost.

Oczywiście tak, dociążenie pomoże jak wspomniałeś.
Tak w mojej Scanii z przyczepką zrobiłem. Pod "plandeką" tuż za kabiną dodałem prawie 30g balastu, bo po podłączeniu przyczepki, model nie chciał skręcać. Przyczepka tak dociążyła tył, że jak czołg do przodu jechał :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 3
W robocie 24

Podobne wątki