• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PADO i jego garaż (modele RC)

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#1
Witajcie. Otwieram ten watem bowiem może uda się kogoś z was zainspirować ;) Jak wiecie miałem okazję poczynić kiedyś model Jelcza w skali 1:87 na bazie modelu od SAW Model.
http://forum.modelarstwo.info/threads/jelcz-316-saw-model-rc.27957/

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Teraz mam ochotę zmierzyć się z modelem od którego się to wszystko zaczęło, a mianowicie LAND ROVER DEFENDER D110 od BUSCHA.

Założenie:
- model RC - system DSM2
- migacze, pozycje przód/tył, stop, wsteczny, koguty
- bateria 55-100 mAh
- skrętna i bujana przednia oś
- odbiornik 2,4 GHZ RX43D
- silnik z przekładnią chyba 144:1

Oczywiście kolejność budowy niewiele się różni od tej jaką miałem przy Jelczu. Najpierw planowanie gdzie:
- napęd
- serwo
- bateria
- odbiornik
- gniazdo ładowania
- włącznik 0/1

Potem cięcie klejenie i składanie i składanie i testowanie.

Bałem sie tego tematu ogromnie... ale jestem w stanie dość mocno zaawansowanym na dzień dzisiejszy. Sukcesywnie wrzucę parę fotek. Może komuś taka relacja coś pomoże ;)

Zanim przystąpiłem do budowy modelu poprzeglądałem troszkę inne wątki na temat tego auta na forum niemieckim:
czerwony ---> http://78514.homepagemodules.de/t4012f6-Land-Rover-Defender.html#msg36160
złoty ----> http://78514.homepagemodules.de/t3860f6-Landy-von-Busch.html
zielony ---> http://78514.homepagemodules.de/t3706f6-LandRover-Defender.html

Na pierwszy ogień poszedł silnik i przekładnia. Silnik oryginalny jaki dostałem z przekąłdnią miał długośc 15 mm i był troszkę za długo. Pierwotnie myślałem że go wsadzę pionowo do kabiny pod dach, ale i tak by się nie zmieścił. Zmusiło mnie to całkiem przypadkiem do wymiany go na krótki - 10 mm. Zabieg bardzo prosty i zajmuje raptem 3 minuty :)
Jak się okazało że silnik jest krótszy i cała przekładnia też - idealnie spasowała na podwozie. Tak tez wylądowała. Wszytko podcięto i spasowano. Przekładnie okleiłem hipsem 0,25 i 0,5 mm aby spasował na wcisk do ramy samochodu.
20160127_234052-1.jpg

Jak już zmalałem miejsce na silnik, poszukałem miejsca na włącznik 0/1, gniazdo ładowania baterii, lokalizacji serwa. Wszystko widać na zdjęciu powyżej.
Na razie wszystko działa na sucho. Silnik kręci przód tył po zmianach motoru, a serwo kręci kołami o proszę ;)
wiem autko podskakuje na wychyleniach maksymalnych. Będę to pewnie jeszcze korygował po złożeniu i dociążeniu modelu na końcu. Zobaczymy jak to wtedy będzie wyglądało.

Cd niebawem...
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#2
Model po złożeniu silnika i baterii prezentuje się tak.
20160129_022925.jpg
20160128_224856-1-1.jpg
Udało sie też dobrać szerokość przedniej osi.
20160130_004243.jpg
Po spasowaniu całości ruszyłem z tematem światłeł.
Założenie jest takie że będę mógł sobie zmienić szatet graficzną modelu. Dlatego na podwoziu chcę zamontować wszystkie światła na stałe plus halogeny na przednim zderzaku, oraz zrobić przejście/złącze na oświetlenie karoserii.
Na podwoziu ma być:
-światła przednie 2
-migacze 2+2
-światła tylne 2
- stop 1
- wsteczne 1
- halogeny 2
Karoseria to
-halogeny min 2
-koguty min 2
To początki. ..
20160201_001058.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#3
Pięknie Ci to wychodzi. Oglądam... Podziwiam... i znów oglądam... :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#4
No to chyba się udało :) model poskładany i uzbrojony. Złącze pod lampy dachowe jest i działa. Bateria się mieści Migacze po korektach świecą jak nnależy. Lampa hamulca też.
20160205_234438.jpg 20160205_234518.jpg 20160205_234549.jpg

Jutro malowanie i zabieram się za nadwozie. ..chce je podmalowac na czarno przy lampach. Wsadzić światłowody w otwory, dorobić koguty i halogeny.
[DOUBLEPOST=1454722440,1454721900][/DOUBLEPOST]Przed pomalowaniem wygląda tak...
20160206_014452-1.jpg 20160206_014442-1.jpg
Jeszcze bym chciał dac kierowcę :)
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#5
Dla mnie marzenie takie coś:love: Piekna sprawa i świetna robota(y) Jeśli pozwolisz to mam jedną uwagę, pomaluj białą karoserie od środka na czarno zeby ni eprzebijała tak światła ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#6
Biała karoseria jest roboczą testową, aby wyznaczyć lokalizację diód i gniazd na kable. Docelowi mam inna budę. Ona będzie na 100% wymalowana od wewnątrz. W otwory na lapy wsadze światłowody.

Ostatnie testy świetlne przed malowaniem. Tu na awaryjnych.
20160206_014322-1.jpg
Abarth robisz takie fajne cuda to i z tym byś sobie poradził. ...
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#7
Teraz widze o co chodzi, swiatlo wody beda mysle idealne tylko musisz dobrze je wymierzyc na karoseri, sporo roboty sobie zrobiłes, podziwiam(y)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#8
Nie wcale nie.... dlatego poświęciłem swoja białą karoserię. Ona pomogla mi ustalic lokalizacje diód na podwoziu. Przecież każdy defender maw tym samym miejscu lampy i migacze :)
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#9
Fantastyczna praca!!!
Szyby w tylnych drzwiach i w bagażniku można przyciemnić, wtedy zamaskuje trochę baterię i bebechy.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#10
Spokojnie ... wszystko będzie przyciemnione i wygaszone. Całe wnętrze auta jest na czarno wymalowane, więc nic nie powinno być widać poza zieloną diodą od ODBIORNIKA.
Model jeszcze czeka długa droga aby został ukończony.
Póki co to mogę powiedzieć ... to model mnie miażdży ;)


PS. Uczę się tym jeździć.....
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#13
Trwają prace nad zmiana baterii z 60 na 90 mAh. W tym celu tnę dach ;) Pomoc białej budy defendera jest nieoceniona ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#14
Fajnie to wygląda. Oglądam i podziwiam. Świetna robota. Mam tylko jedną uwagę. Wydaje mi się, że za bardzo przebijają światła. Szczególnie przednie, które świecą pomiędzy zderzakiem, a przednim kołem. Podobnie jest z migaczami. Przydałoby się jakoś to zamaskować.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#15
Mafo tam jak pisałem - biala buda jest tylko testowa. Docelowo ma być GOPR na zmianę z TOPR. Wszystkie niedoskonałości przebić będę niwelow na docelowej budzie.

Wracając do budowy, to teraz po zmianie baterii widzę że mi jedna strona migaczy osłabła. Nie wiem czego to przyczyna. Na baterii 60 mAh działało idealnie. Na baterii 90 mAh już nie. Trzeba się pogodzić z tym stanem po przeróbki diód nic nie dadzą. Do tego wszystko jest już zaklejone. Może się jeszcze odbiornik dostroi :)

Zrealizowalem dziś swój pomysł na halogeny. Faktem jest że dają po oczach. Zderzak można wypiąć i nie używać. Można zrobić inny.
20160206_231244-1.jpg 20160206_231255-1.jpg 20160206_231300-1.jpg
Mam wwrażenie że jest za nisko. Pomyślę nad korektą :) choć pewnie nie szybko.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 3
W robocie 24

Podobne wątki