• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PADO i jego garaż (modele RC)

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Panowie nie ma co gdybać....zobaczymy jak będzie gdy coś uruchomię z takim napędem. Nigdy jednak nie miałem problemu ze skręcaniem w swoich modelach. 7 na 8 z nich miało bujaną przedną oś i może to jest klucz aby poprawić właściwości jezdne:)
 

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
Tak na logikę: chyba dużej różnicy dla skrętu między dwiema pchającymi osiami a jedną w trzyosiowym pojeździe nie ma.
No jeżeli o pojazdy w skali 1:1 chodzi, to jest różnica. Na przykładzie ciągników siodłowych mogę powiedzieć, że te w układzie 6x4 i 6x2 z osią wleczona gorzej skręcają niż 6x2 z osią pchana i wleczona ale skrętnymi.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Zanim ogarnę przekładnie na dwie osie, wcześniej ukończę model zaczęty jeszcze przed urlopem. Będzie to Man TGA w wersji czarnej, i z tego powodu chcę go dość mocno oświetlić. Całość będzie osadzona na ramie z wydruku 3D mojego autorstwa ;) zobaczymy jak pójdzie. Kabina jest duża więc wszystko powinno się zmieścić :)
20180731_222057.jpg
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Błotniki wycięte i podklejone do kabiny.
20180802_074859.jpg
Dzięki temu można było uzyskać przyzwoity skręt kół po wycięciu innych zbędnych plastików.
20180802_074938.jpg
20180802_075012.jpg
Teraz zgrać za pomocą dyszla serwo oraz zwrotnice od kół i będzie cacy :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Ale cię chłopie wciągnęło.
Brawo.
Dzięki :) tak mnie jakoś po wakacjach zebrało na robienie kolejnego RC modelu :)

Tak, yes, si, ja....itp
Taki Ci on będzie.
20180802_075048.jpg
Ma dwa paski i będzie bardzo szybki :)

Manuel panie Kolego, Manuel... ;)
Pado z czego jest ta rama? Ja już w modelach statecznych wyposażonych w skrętne koła wycinałem podwozie żeby lepiej koła skręcały. :p
RaFuS rama w całości jest z druku 3D. Materiał to stal. Rama jest bardzo twarda i wytrzymała :) ciężko ją przełamać, a nawet rozwiercić. Rama jest tak zaprojektowana że odpowiada ramie herpowskiej, ale kształtem już ma przytowane liczne otwory pod osadzenie serwa, silnika i ośi skrętnej jak ma Herpa :)

Zwrotnice przy kołach te białe są też z wydruku 3d.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Jedziemy z koksem. Aby ruszyć temat kabiny i baterii i kończenia modelu trzeba się uporać z ledami na błotnikach. Dzięki koledze @piotrkk, udało się ten temat szybciej rozwiązać jak dawniej. Zobaczymy jak wypadnie całość finalnie :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 3
W robocie 24

Podobne wątki