• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PADO i jego garaż (modele RC)

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
Wygląda na to że projekt z moją ramą jako uniwersalna ma szanse powodzenia :) dziś ja troszkę podrasowałem i eyposażyłem w niezbędne części do dalszej budowy.
20161005_000255.jpg
20161005_000307.jpg
 

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
Czesc :)
Widzę, ze wpadłeś w nałóg tworzenia i dobrze bo to pozytywne.
Pomysł z uniwersalnymi ramami moim zdaniem może zdecydowanie przyspieszyć budowę takich modeli a także rozpowszechnić ją wśród innych modelarzy.
Dziwie się, ze druk 3d jest nadal mało popularny w polskim modelarstwie, a przynajmniej w naszej skali.
Tak szczerze nie lubię tu zaglądać choć mnie tak bardzo korci, bo każda aktualizacja wzbudza u mnie zazdrość.
idę chyba odkopać swoje części... gRrrr...:mad::mad::D
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
Czesc :)
Widzę, ze wpadłeś w nałóg tworzenia i dobrze bo to pozytywne.
Pomysł z uniwersalnymi ramami moim zdaniem może zdecydowanie przyspieszyć budowę takich modeli a także rozpowszechnić ją wśród innych modelarzy.
Dziwie się, ze druk 3d jest nadal mało popularny w polskim modelarstwie, a przynajmniej w naszej skali.
Tak szczerze nie lubię tu zaglądać choć mnie tak bardzo korci, bo każda aktualizacja wzbudza u mnie zazdrość.
idę chyba odkopać swoje części... gRrrr...:mad::mad::D
Tak jest. Pasja tworzenia mnie ogarnęłana maksa. Do tego stopnia że zamówiłem dwa rodzaje ram w Holandii. Stwierdziłem że nie ma co czekać i bawić się tym dalej póki jest czas i możliwość :) dziś dostałem ramę z plastiku/żywicy. Wygląda super. Sztywność jest i co ważniejsze...jest w jednym kawałku co ważne. Pierwsze przymiarki części wyglądają rewelacyjnie. Parę minut i wszystko siedzi na miejscu :)

Czekam na drugi rodzaj ram - stalowe. Tamte mnie bardzo intrygują ;)
 

Załączniki

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
Koledzy.... ja też czekam na stalową ramę. Jestem jej bardzo ciekawy-sztywność/masa/wytrzymałość. Robiłem wczoraj różne przymiarki i okazuje się ze do swojego komunala może zmieszczę dodatkowy silnik pod kiper-bedzie wtedy bosko. Z budową czekam na stal :) wnętrze kabiny też już wstępnie obrobione. Ciekawe ile z niego zostanie :) zastanawiam się jeszcze nad zwrotnicami do modelu bo te co mam zaczynają mnie irytować.
 

Załączniki

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
Mafo teraz to tylko przymiarki na sucho.... ale wszystko elegancko pasuje i się mieści póki co :) zobaczymy jak później będzie :) trzeba tam zmieścić jeszcze baterię, regulatory silnika lub dwu oraz płytkę pod rezystory dla oświetlenia. Praca koncepcyjna ciągle trwa i burza mózgu także. W czasie rodzinnym z dziećmi idzie zabawa pełną parą :) Dodam że ruchomy kiper to super sprawa. Tutaj wersja zmodyfikowana - silnik z inną redukcją. Czekam na części aby zrobić osiowe przejściówki śruba/silnik wtedy pokaże filmik ;)
 

Załączniki

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
Dzięki. Ja tez czekam na rozwój dalszych prac. Póki co to widzę na Portalu Shapeways że moje ramy stalowe są już wyprodukowane i są na etapie pakowania. Pewnie jak reszta części będzie gotowa to wyślą paczkę. Zakładam że za tydzień może będzie co pokazać ;)

Jak tylko dostane wydruki to dam znać. Póki co to czekam na worek gratów, gdzie poza ramami będą tylne mosty do Mana w skali 1:50 oraz do Kultowego Jelcza w skali 1:43. Jelczy tez może dostanie nową przednią belkę, wieszak i zwrotnice ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
Idziesz konkretnie w temacie Szymon - tylko czekać aż rozkręcisz manufakturę RC w 1/87 - tego Ci życzę ;-)
Adrianie dzięki za miłe słowo ;) Jednakże z manufakturą to nie wiem jak mi pójdzie. Czasu to teraz kompletnie nie mam na budowanie i prototypowanie ;) Ale nie poddam się :) Złożę model bo jest ogromna nadzieja na niego. Wyjaśnienie poniżej w moim poście ;)

Fajna sprawa, jesteś dobrym specem od ożywiania pojazdów.(y)
Dzięki za docenienie moich osiągnięć w tym temacie. Staram sie jak mogę i czas pokaże co uda się osiągnąć ;)

Bardzo elegancko, a jak z masą w porównaniu z plastikiem ? Odczuwalny ciężar, no i czy próbowałeś ją "złamać" :), jak z wytrzymałością.
A dziękuję dziękuję ;) Nie będę Cię trzymał dłużej w niepewności jeśli chodzi o twoje pytania ;)


Wracając do tematu, to dziś dotarła do mnie w końcu długo oczekiwana paczka z kilkoma częściami jakie sobie zaprojektowałem na druk 3D z SHAPEWAYS, aby uruchomić kilka pojazdów w RC.
Oczywiście najważniejsze były ramy stalowe bo idea ich zamówienia miała za zadanie sprawdzić jak to wygląda i jak to się spisze w stosunku do plastiku.
DSC_0350.JPG


Wnioski z zabawy ramą stalową....
- rama salowa jest wytrzymała.....dwoma rękami i 3 rożnymi pilnikami jej jeszcze nie uszkodziłem poza celowym piłowaniem więc jest bardzo dobrze ;)-oczywiście jakbym się może i zaparł to dwoma rękami bym ją wygiął/złamał... tylko po co. Do zwykłej obróbki wystarczy
- rama stalowa ma odczuwalną wagę, która myślę że tylko pozytywnie wpłynie na walory jezdne modelu
- ramę stalową można deptać stopą, chodzić po niej w kapciach, może spać na nią coś cięższego i sama może spać na podłogę i nic jej sie nie stanie :) co ważne jest w kontekście przesyłania jej pocztą (będzie bezpieczna)
- rama stalowa z uwagi na proces produkcji ma niestety lekkie odchyłki w stosunku do ramy plastikowej. Mianowicie aby osadzić silnik i podstawę kabiny, oraz serwo i przednią ość nalezy ją delikatnie podpiłować. Raz mniej raz więcej... w plastiku tego problemu prawie nie ma. Owszem jest to upierdliwe... ale zajęło mi to może maksymalnie z godzinkę, aby obrobić wszystkie kluczowe miejsca montażowe w ramie.
Na zdjęciu poniżej zaznaczyłem gdzie +- szlifowałem i piłowałem.
- na pewno lepiej będzie znosiła temperaturę podczas lutowania elementów
DSC_0345.JPG

DSC_0349.JPG

Można by niby poprawić projekt samej ramy... ale kompletnie nie mam pojęcia o ile % zmniejszyć otwory w ramie aby było dobrze. Wynika to z tego że nie wiem czy te grubości jakie teraz wyszły wyjdą za każdym razem czy to bardziej jest lowowa wartość z uwagi na ilość kleju i proszku stalowego który jest nakładany w fazie produkcji ;) Wydaje mi się że łatwiej pilnikiem skorygować błędy niż poprawić projekt ... zwłaszcza że obudowy silników, serwa też mają swoje różne formy z których są robione i pewnie też nie nie trzymają w 100% swoich wymiarów ;)


Jeśli chodzi o ramę z plastiku (FROSTED DETAIL PLASTIC) to tak:
- waga jej jest kompletnie nie wyczuwalna w rękach
- ramę plastikową (używając świadomie trochę siły) można złamać przy użyciu obu dłoni, a przy użyciu ciężkiego sprzętu będzie to totalnie łatwe ;)
- ramę zdecydowanie łatwiej się obrabia pilnikiem/nożykiem
- rama po wydruku w 99% lepiej trzyma wymiary niż rama stalowa (oba wydruki ram to ten sam plik w 90% - zmiany tylko w tylnym pasie w rejonie miejsca pod hak- reszta bez zmian). W tej ramie musiałem tylko delikatnie spiłować wieszaki na przednią oś. Reszta idealnie spasowana do moich części
- proces produkcji ramy plastikowej jest dużo szybszy jak stalowej...
- może powstać problem podczas lutowania elementów lutownicą.... choć nie zauważyłem specjalnie aby ten materiał był na to podatny tak bardzo jak żywica.


PODSUMOWUJĄC SWOJE mini PORÓWNANIE to mogę powiedzieć tak:
Obie ramy są rewelacyjne z uwagi na fakt iż są praktycznie w 100% przygotowane pod montaż wszystkich ważnych składowych autka do RC ;) Zaoszczędzają godzin związanych z obróbką ramy oryginalnej i ciągłym pasowanie elementów... choć na sam koniec sie okazuje że i tak niewiele zostaje z oryginału. Różnica w cenie parę EURO więc żadna różnica ;) Można śmiało stosować jeden jak i drugi typ ramy do budowy modelu RC. Jak ktoś chętny na taką ramę to proszę o informację. Mogę takich parę zamówić jak się zbierze grupka chętnych. Dawajcie znać na PW ;)

Korzystając ze swojego małego doświadczenia przy budowie modeli RC w skali 1:87 oraz czekając na ramy stalowe, zamówiłem sobie jeszcze ZWROTNICE (roboczo MOTYLI:) aby sprawdzić czy inny sposób sterowania skrętem będzie tak samo dobry a nawet może lepszy jak dotychczas ;) Pobawiłem się tym dzisiaj i moje wnioski są takie. Czarny plastik odpada. Nie trzyma w ogóle wymiarów, żywica jest ok... ale strasznie krucha, Plastik prezentuje się najlepiej za równo pod względem wytrzymałościowym jak i wymiarów. Założyłem na koła po jednym motylku. Motylki wsadziłem w przednią belke do MANa. Ciekawe który szybciej się uszkodzi podczas budowania ;)
DSC_0342.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 3
W robocie 24

Podobne wątki