• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Płytki

Meta

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Na początek chciałbym się przedstawić. Nazywam sie Michał i trafiłem tutaj dzięki pado . No ale żeby nie zanudzać przejdę do tematu. Jestem w trakcie budowy stacji przejazdowej na szlaku 2 torowym. Nie ma tam zwrotnic i tak dalej jest to przystanek na nasypie (prawdziwy znajduję się w lubzinie) Wlasnie zabrałem sie za wycinanie płytek, ręcznie oczywiście do wyciecia 4 tyś. i tutaj pojawia się pytanie. W czym zamoczyć karton żeby później można bylo go pomalowac i nie było widać jego włóknistej faktury? Myslałem o wikolu czy to dobry pomysł?
 

Jasiek

Nowy użytkownik
Reakcje
12 0 0
#2
Meta napisał(a):
Wlasnie zabrałem sie za wycinanie płytek, ręcznie oczywiście do wyciecia 4 tyś...
Nie mógłbyś zlecić wycinania laserowego? Mnie przy stówie szlag trafiał... Ale przejdźmy do rzeczy : nie możesz ich maczać w wikolu, bo sie rozejdą. Ja bym zrobił tak: oprócz wycinania płytek z kartonu, wyciąłbym też każdą z papieru technicznego, przykleił na płytę kartonową i pomalował już plakatówką :!:
 
OP
OP
M

Meta

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
No wiesz 4 tysiace to może jakoś zmorduję, ale z 8 bedze problem :p. A laserowego nie zlecę bo nie mam kasy. Jakiś inny pomysł ?
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#4
Inny pomysł? Zmień karton na jakis lepszy, np. powlekany białym papierem.
A ile płytek juz wyciąłeś? Jak wygladaja po ułożeniu?

Bartosz, Szymon, zapodajcie zdjęcia waszych chodników :)
 
OP
OP
M

Meta

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Gdzie można go zakupić? Płytek jeszcze nie zaczołem robić chcę wlaśnie najpiew wybrać odpowiednie materiały teraz skonczyłem krawężniki i schody.
 

Podobne wątki