• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Płyta MDF jako podstawa pod makietę?

Reakcje
16 2 0
#1
Mam stół do zagospodarowania: 180x80cm wysokość 80cm. Z tego co doczytałem najczęściej polecana pod makietę jest konstrukcja skrzynkowa ze sklejką na wierzchu, rzadziej płyta OSB ale nie znalazłem na forum (funkcja szukaj :) ) nic na temat wykorzystania płyty MDF jako podstawy pod makietę. Generalnie podstawa leżałaby na blacie stołu wystając po ok. 20 cm z każdej strony. Czy płyta MDF to najgorszy pomysł mający głównie wady?
 
Reakcje
37 24 8
#4
Mdf ma tę zaletę , że nie paczy się tak jak sklejka. Większość drzwiczek kuchennych jest z mdf fo daje się łatwo obrabiać ponieważ wypełnienie jest homogenizowane. Wystawanie 20 cm poza obrys nie szkodzi mechanicznie chba że wżniesz 10 to wtedy jest słabsza od sklejki. Polewanie klejem wikol nie ma znaczenia ponieważ jednokrotne polanie impregnuje płyte i następna warstwa już nie wsiąka.
Poza tym, to co chcesz zrobić jest zapewne pierwszym projektem i raczej wprawką więc nie ma znaczenia z czego w końcu zrezygnujesz.