• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pług odśnieżny z 1893 roku+wagon.

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.041 26 1
#22
Jak jako student miałem bodajże w 1978mym praktyki wakacyjne i pracowaliśmy na stalowni huty Łabędy, to jeździł tam parowóz TKp Śląsk. Myśmy wtedy obsługiwali młyn do mielenia cegieł magnezytowych i parowóz z jedną platforma przyjeżdżał na starą halę generatorów po tak zwane koryta z przemiałem. Miałem okazje na dwa dni "załapać się" na nim, jako pomocnik maszynisty, palacz i biegły (biegałem maszyniście do kiosku po bułki i kiełbasę śląską na śniadanie). Pewnie dziś już nie ma po nim śladu. Porób trochę zdjęć i obfotografuj ten kryty wagon. Na takich bocznicach zakładowych, jeszcze dzisiaj można znaleźć ciekawe eksponaty.
Czuwaj.
 
Reakcje
67 1 0
#24
Witam Wszystkich
Odnośnie wagonu i pługa to pragnę uspokoić iż nie ma obawy ,tabor ten jest przeznaczony do zachowania .
Wagon kryty jest produkcji Fabryki Wagonów w Świdnicy z lat 50-tych ,w Hucie służył do transportu cegieł z magazynu materiałów ogniotrwałych do stalowni przy remontach pieców martenowskich .Wagonów było sześć choć trochę przebudowane (były obniżone pudła) po likwidacji stalowni martenowskiej wagony stały się zbędne i zostały złomowane za wyjątkiem wagonu przedstawionego na zdjęciu .
Tender zanim został pługiem zwałowym należał do parowozu Ti 2 który pracował w hucie w latach 60-tych ,po przebudowie na pług zwałowy był używany na hutniczej hałdzie do końca lat 90-tych po czym pozostawiony został do zachowania .
Warto nadmienić iż Huta Łabędy pomaga i współpracuje z TOZK Pyskowice stąd na jej terenie trochę taboru należącego do tej organizacji ,
Pozdrawiam wszystkich a koledze hamulcowemu dedykuję zdjęcie ostatniego pracującego w hucie parowozu TKp12800 (HŁ1) .
TKp12800.jpg

Fot. Krzysztof Jakubina
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.041 26 1
#25
Dziękuję bardzo za dedykację i zdjęcie Kolegi Brovarka. Jedno co pamiętam, na pewno to to, że wonczas parowóz by cay czarny. Co do typu, to nie ma wątpliwości. Nie wiem też, ile ich w hucie jeździło. Jeśli jeden, - to ten.
Z wąskotorowym pozdrowieniem. Hamulcowy Wąskotorowy
 

route

Aktywny użytkownik
Reakcje
407 2 0
#35
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 15
Koleje w Polsce 27
Koleje w Polsce 6
Koleje w Polsce 1
Koleje w Polsce 1

Podobne wątki