• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Pętla H0 pomysł

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
258 2 1
#1
U TTtkowiczów "od Bartowego" widziałam ciekawe moduły do zawracania na linie dwutorową i powaznie zastanawiam sie nad zrobieniem podobnego dla siebie ale w H0, i przystosowanego do zawracania na lini 1 lub 2-torowej.
Mój moduł by miał przede wszystkim być zakończeniem szlaku 1 torowego podłogowego u mnie, ale być zrobiony na tyle zgodnie z normami żeby można było go wziaść na imprezy i podłączyć się z kolegami.
Szkic koncepcji:
makieta1.png
Musze sobie jeszcze przeliczyć wymiary, tj rozłożyć tory na podłodze i sprawdzić co dokładnie tam wlezie ale nie spodziewam się żeby dało się wcisnąć w ten przedpokój więcej jak 1m na podjazd z poziomu podłogi do poziomu modułu leżącego na podłodze i łuki na pętli o większej średnicy niż PIKO R2.
Czy ma to sens budować jako makietę modułowa? Gostki z TT maja swoje moduły pętlowe o podobnych parametrach i też na "tramwajowych" łukach i im to ładnie działa.
I zależało by mi na tym żeby ten projekt był osobny od "Wiedzmiego Dłubania"
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 12
Planuję 19
Planuję 34
L
Planuję 6
Planuję 16

Podobne wątki