• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Oznaczenie "woda zatruta" na parowozach w IV ep.

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#1
Czy ktoś z forumowych ekspertów mógłby podać, czy na tendrzakach PKP w IV ep. zawsze występowały napisy "woda zatruta" wraz z "czaszkami z piszczelami", czy może znak ten już rzadko wtedy pojawiał się?

Interesuje mnie w szczególności, czy ze schyłkiem ep. III ww. oznaczenia znikały np. z nielicznych wówczas TKi3?
 

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#2
Według moich ustaleń znak woda zatruta występował tylko w okolicach lat 50tych i nie na wszystkich parowozach.
Wydaje mi się że nie była to żadna norma.
Mam ponad 3000 zdjęć różnych parowozów z różnych epok i widziałem tą czachę raptem na dwóch.
Jedna Ok1 i gdzieś jeszcze ale nie pamiętam.

Może K.Koj coś będzie wiedział więcej na ten temat.
 
OP
OP
yahya

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#3
Dzięki za odpowiedź. Z pekapowską "czachą" faktycznie jest dylemat, bo w IV epoce jeśli je widać, to tylko wytarte, zamazane, przebijające się spod brudu i kolejnych warstw farby...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 2
Tabor 8

Podobne wątki