• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Oznaczenia taboru

Reakcje
8 0 0
#1
Może mi ktoś polecić książkę/broszurę albo jakiekolwiek wydawnictwo, gdzie będzie zestawienie oznaczenia taboru PKP? A może jakieś katalogi taboru (ale nie firmowe)...
 

olek1398

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
50 0 0
#2
W książce "Lokomotywy w Polsce"(wyd. Carta Blanca z 2010r.) są oznaczenia lokomotyw na PKP (nie tylko), ale i lokomotywy, które jeżdżą i jeździły na PKP.

I jeszcze stara książeczka: "kolejnictwo"- Stefan Smolis; wyd.II; seria: Mój Konik; Warszawa 1976

I to wszystko co mam o oznaczeniach. Na święta będę u dziadków, a wiem, że oni mieli też jakąś książkę... :)
 
OP
OP
Kshyhoo
Reakcje
8 0 0
#3
Smolis to już wykopaliska, szczególnie, że w '85 była zmiana oznakowania. Luka w wydawnictwie, że też nikt nie wydał tego do tej pory.
 

Podobne wątki