• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Otworzyła się klapa od zsypu z...

JRobert

Aktywny użytkownik
Reakcje
83 1 0
To ja czekam jeszcze na Energetykę w takiej cenie - to kolejna droga "nowość" serwowana na 2016 rok przez Piko...
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Skreślone z 1020 zł... naprawdę tyle ten model kosztował? Wydawało mi się, że około 900
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
A Traxx PKP Cargo od Roco w MM już za 659 złotych! Szok! No i rzeczywiście dobra cena :)
Szczerze? Niech ich cholera z tymi przecenami.
Kupuję model od razu po wypuszczeniu na rynek, oczywiście producent na mnie zarabia. A za ileś miesięcy ten sam model kosztuje kilkaset złotych mniej. To nie jest kilkadziesiąt, ale kilkaset! Teraz się czuję jak głupek.

A swoją drogą, taką polityką uczą ludzi by nie kupować od razu tylko poczekać. Ale chyba to się odwraca przeciw nim, skoro zamiast sprzedać za więcej, sprzedadzą później i za mniej.
 
B

bobby74

Gość
Coś tam sprzedali za więcej - ja też się dałem "oszukać" i mała cholera mnie też bierze ;)
Trudno jest ocenić z czym czekać na przecenę, a co brać bo zniknie i nima - przykład oliwki z Nysy.
 

JRobert

Aktywny użytkownik
Reakcje
83 1 0
Szczerze? Niech ich cholera z tymi przecenami.
Kupuję model od razu po wypuszczeniu na rynek, oczywiście producent na mnie zarabia. A za ileś miesięcy ten sam model kosztuje kilkaset złotych mniej. To nie jest kilkadziesiąt, ale kilkaset! Teraz się czuję jak głupek.

A swoją drogą, taką polityką uczą ludzi by nie kupować od razu tylko poczekać. Ale chyba to się odwraca przeciw nim, skoro zamiast sprzedać za więcej, sprzedadzą później i za mniej.
Mam dokładnie te same odczucia - też kupiłem tą lokomotywę z ciężkie pieniądze. I teraz się waham nad różowym Husarzem... Stanieje, nie stanieje? A jak zginie momentalnie z półek jak Chrobry? A jeśli dadzą tego mało jak ostatniego niebieskiego Eaos'a?

I bądź tu człowieku mądry...
 

arczi1986

Znany użytkownik
Reakcje
245 0 1
Z tego wszystkiego wynika że nasze hobby wiąże się nie tylko z cierpliwością ale także i z podejmowaniem ryzyka jak na giełdzie
 
B

bobby74

Gość
A jeśli dadzą tego mało jak ostatniego niebieskiego Eaos'a?
A już go nie ma w sprzedaży?
Husarz na różowo ma w przedsprzedaży ceny niższe niż miał EU43, więc potencjalnie szansa na obniżkę rzędu 30% - nawet gdyby po roku jeszcze zalegały na półkach - bym nie liczył...
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

pilu35

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Panowie pomidory w zimie po 9zl też nie trzeba kupić tylko poczekać do sierpnia jak będą po 2zl :) a w między czasie mlaskać widząc jak inni jedzą :) Chcemy - kupujemy i po co robić z tego zagadnienie, nie kupując w ogóle to nie dość że zaoszczędzimy te 300zl z obniżki to jeszcze zaoszczędzimy te 600zl które możemy wydać na coś innego niż model :) to takie przemyślenie na obniżenie napięcia :):)
 

PAKESZLOKO

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
mnie zastanawia taka sytuacja: ja kupiłem jedną sztukę, wiem że kolega po mnie drugą, jak zamawiałem stan magazynu było 5 sztuk, dostałem maila że paczka jedzie, kolega też, stan magazynu dalej 5 sztuk, mnie wychodzi że powinno być max 3 sztuki
 
B

bobby74

Gość
Nie przywiązuj wagi do stanów magazynowych wykazywanych przez sprzedawców - jak również do pozostałych podawanych przez nich informacji :) No poza ceną oczywiście.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
mnie zastanawia taka sytuacja: ja kupiłem jedną sztukę, wiem że kolega po mnie drugą, jak zamawiałem stan magazynu było 5 sztuk, dostałem maila że paczka jedzie, kolega też, stan magazynu dalej 5 sztuk, mnie wychodzi że powinno być max 3 sztuki
Tez sie nad tym zastanawialem po zakupie wagonow ROBO - jak bylo przed moim zakupem 5 szt na stronie MM, tak te 5 sztuk dalej jest..
 

Phantomiusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
W handlu jest taka założenie, że im czegoś jest mniej tym należy to szybciej kupić. Czy to ważne, że dla klienta wyświetla się 5 sztuk skoro na magazynie moze leżeć 100 sztuk. Ważne, aby jak najszybciej kupił.
 

tatkosz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Sklepy trochę manipulują tymi stanami magazynowymi. Niektóre zauważyłem w zasadzie od samego początku dotepności danego wagonu piszą "ostatnie sztuki" albo "mała ilość". A my wierzymy i czym prędzej kupujemy aby nie zabrakło.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 19
Tabor 4
Tabor 2
Tabor 14
Tabor 18

Podobne wątki