• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Otworzyła się klapa od zsypu z...

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
No niestety, cały czas Roco/Fl uczy nas, że nie można się rzucać na ich modele w cenach początkowych. Są nieliczne przypadki, które w tych cenach wyprzedają się w całym nakładzie.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Kurde bele, to jest niepoważne. Model jaki kosztował grubo ponad 800 złotych, teraz jest sprzedawany za ponad 500? Tak wielkie obniżki moim zdaniem niszczą rynek. Albo od początku sprzedawać taniej, albo obniżkę robić niewielką, ale nie taką!
 
Reakcje
45 1 5
Kurde bele, to jest niepoważne. Model jaki kosztował grubo ponad 800 złotych, teraz jest sprzedawany za ponad 500? Tak wielkie obniżki moim zdaniem niszczą rynek. Albo od początku sprzedawać taniej, albo obniżkę robić niewielką, ale nie taką!
Jeśli był sprzedawany za ponad 800 to od zawsze był sprzedawany za ponad 500... Przepraszam - takie skrzywienie zawodowe... :cenzura::cenzura::cenzura:
 

PIKOL

Ostrzeżony
Reakcje
0 0 0
Lepiej zrealizować 150zł zysku niż nic ...
Ogólnie czułbym się jak dureń gdybym kupił model którego wartość tak dramatycznie spadła.
 
Ostatnio edytowane:

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Kurde bele, to jest niepoważne. Model jaki kosztował grubo ponad 800 złotych, teraz jest sprzedawany za ponad 500? Tak wielkie obniżki moim zdaniem niszczą rynek. Albo od początku sprzedawać taniej, albo obniżkę robić niewielką, ale nie taką!
Teraz tak piszesz ale jak byłeś "zwykłym kolekcjonerem" a nie "sprzedawcą/producentem" to było diametralnie inaczej. Mnie nie obchodzi rynek, zyski producentów, zyski sprzedawców tylko to abym mógł kupić model jak najtaniej, więc takie teksty w stylu o niszczeniu rynku to raczej powinieneś "wygłaszać" w gronie producentów/sprzedawców a nie na forum modelarskim.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
CoCu chyba pisał w tym sensie, że ludzie przestaną kupować niedługo modele bo będą czekali na wyprzedaże. Co za tym idzie, producenci przestaną produkować. Taniej raczej nie będą sprzedawać :(
Ale wydaje mi się, że powoli już tak się dzieje.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
CoCu chyba pisał w tym sensie, że ludzie przestaną kupować niedługo modele bo będą czekali na wyprzedaże. Co za tym idzie, producenci przestaną produkować. Taniej raczej nie będą sprzedawać :(
Ale wydaje mi się, że powoli już tak się dzieje.
Dokładnie to miałem na myśli, a zatem proszę Cię Maverick daj sobie spokój z teoriami producent/kolekcjoner. Ta sprawa nie ma nic do mnie i do firmy Schlesienmodelle, ale do ogólnej tendencji jaka zaczyna w ludziach powstawać, by nie kupować od razu tylko czekać na wyprzedaże. Wpierw robiło to Roco, czy teraz zaczyna ACME? A takie zachowanie u klientów może mieć wpływ na to, że modele po wypuszczeniu na rynek nie schodzą, czyli dla producenta wniosek prosty - rynek polski jest słaby.
A sam też zostałem nabity w butelkę, bo model ACME kupiłem po premierze za naprawdę ogromną sumę, gdyż modele za niemal 900 złotych to mało nie jest. A teraz można za ponad 500... Porażka.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Ja kupiłem Ty5 jak się ukazał za 1150 a póżniej były po 600. Teraz już nie kupuję nowych modeli Roco. To samo było z TKt3, Ty4, OKi2, Oi1 i chyba wszystkimi innymi.
 

RafałM

Znany użytkownik
Reakcje
23 3 0

Niestety jest to bardzo przykre jak patrzy się na takie obniżki cen. Ponieważ jak ja jako kolekcjoner i modelarz mam się teraz czuć?
Jak ktoś nabity mocno w butelkę.
Oj Panowie: sprzedawcy, producenci, handlowcy nie lepiej mniejszą łyżeczką i stale ?
Jakie to typowo Polskie na początek cena z kosmosu i jakoś to będzie a jak nie będzie to obniżymy ceny no i też zarobimy.
I proszę mi tu nie mówić ze na zachodzie jest tak samo, ponieważ gdyby tak było to byśmy nie kupowali modeli w sklepach za granicą a przecież tak jest.
No i jeszcze jeden przykry fakt wszystko, co ma napis PKP jest z automatu traktowane w tym kraju jako rarytas i cena idzie mocno w górę



 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.253 18 1
Dlatego potrzebny jest na naszym rynku sukces sprzedażowy SM, żeby tuzy rynku modelarskiego się przekonały, że dobrze wykonany model za rozsądnie skalkulowaną cenę (tzn. wypośrodkowaną względem tych o których była mowa powyżej) jest się w stanie sprzedać na naszym rynku w rozsądnym czasie w ilości zapewniającej zwrot z inwestycji i jeszcze to trochę zwane zyskiem.
Bez tego będzie jak jest, czyli albo:
- kosmiczna cena na start a później wietrzenie magazynu za 60% ceny wyjściowej i ***wines i odwrót od marki tych którzy przepłacili, i/albo
- brak kolejnych projektów, bo rynek nie rokuje....
Duży se poradzi bez naszego rynku, ale jeśli Mały mu pokaże, że "dasię", to się duży głębiej zastanowi nad sensem swej polityki cenowej. Może:)
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Dokładnie to miałem na myśli, a zatem proszę Cię Maverick daj sobie spokój z teoriami producent/kolekcjoner. Ta sprawa nie ma nic do mnie i do firmy Schlesienmodelle, ale do ogólnej tendencji jaka zaczyna w ludziach powstawać, by nie kupować od razu tylko czekać na wyprzedaże. Wpierw robiło to Roco, czy teraz zaczyna ACME? A takie zachowanie u klientów może mieć wpływ na to, że modele po wypuszczeniu na rynek nie schodzą, czyli dla producenta wniosek prosty - rynek polski jest słaby.
A sam też zostałem nabity w butelkę, bo model ACME kupiłem po premierze za naprawdę ogromną sumę, gdyż modele za niemal 900 złotych to mało nie jest. A teraz można za ponad 500... Porażka.
CoCu w sumie to czego byś nie napisał i jakich argumentów tu nie użył to dla mnie i dla wielu taka sytuacja z obniżeniem ceny jest tylko i wyłącznie sytuacją pozytywną. Ja wcześniej nie kupiłem tego modelu/modeli bo był/y dla mnie za drogi/e a teraz go/je kupię/kupiłem i gdyby od razu cena tego modelu i wielu innych były rozsądniejsze/odpowiednie to korzyść była by obopólna bo producent nie miałby kłopotu ze sprzedażą a wręcz przeciwnie sądzę, że stany magazynów/zasoby szybko by się wyczerpały. Duża marża nie oznacza wcale dużych zysków bo jak wiadomo od dawien dawna "Cena Czyni Cuda" i tak mniejszy zysk na każdej sztuce ale natomiast szybki i duży obrót towarem znacznie częściej przynosi więcej zysku i korzyści - To prawda znana również od dawien dawna.
Ja należę do ludzi, którzy nie są napaleńcami jesli chodzi o jakiekolwiek nowości, więc nie muszę mieć czegoś od razu za wszelką cenę lecz kupuję (nawet nowości) modele które są według mnie (moich kryteriów) warte danej cenie. I jakoś kierując się tymi moimi kryteriami wychodzę na tym bardzo dobrze.
To moja opinia i zdanie w temacie obniżek cen modeli i wcale nie musisz się z nią/z nim zgadzać ale to ja jak na razie nie narzekam, ze przepłaciłem. :)[DOUBLEPOST=1411581933,1411581527][/DOUBLEPOST]
Dlatego potrzebny jest na naszym rynku sukces sprzedażowy SM...
...Duży se poradzi bez naszego rynku, ale jeśli Mały mu pokaże, że "dasię", to się duży głębiej zastanowi nad sensem swej polityki ceniwej. Może:)
Jeszcze było by o wiele lepiej i korzystniej aby "nasi" producenci potrafili współpracować ze sobą nawzajem i nie dublowali sobie modeli. To pozwoliłoby na maksymalne zyski każdego z nich ale... "nasi" producenci wybieraja inną drogę (chyba zakodowaną w polskiej mentalności... walkę z konkurencją bo ona ważniejsza niż zdrowy rozsądek).
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 19
Tabor 4
Tabor 2
Tabor 14
Tabor 18

Podobne wątki