• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Otworzyła się klapa od zsypu z...

Franc

Aktywny użytkownik
Reakcje
590 95 1
Zgadzam się i tak samo myślę. Po co zatem kupują i tydzień potem sprzedają? Nie kupili by i kasa była by w kieszeni. A tak to jeszcze nie potrzebne wysyłki itp. No ale każdy swój rozum ma.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Zgadzam się i tak samo myślę. Po co zatem kupują i tydzień potem sprzedają? Nie kupili by i kasa była by w kieszeni. A tak to jeszcze nie potrzebne wysyłki itp. No ale każdy swój rozum ma.
Jak to po co?..... Np. EU07 Schlesienmodelle nie jest już dostępny w sklepie modelcenter mimo, że nie dawno jeszcze był, więc ten kto kupił za te 980 zł liczy na to, że (skoro już nie ma w sklepie) znajdzie się ktoś, kto kupi np. za 1500 na aukcji (bo np. nie wiedział, że model ten był nie dawno dostępny w modelcenter - nie każdy obserwuje fora i strony sklepów). Licząc na okrągło 500 stów zarobku jeśli znajdzie się klient.... a obserwując aukcje widzę, że pewnie się trafi.

A ci, którzy forum obserwują, pewnie wiedzą, że... KLIK :)
 
Ostatnio edytowane:

Franc

Aktywny użytkownik
Reakcje
590 95 1
Ale mi nie chodziło o tych handlarzy wyłudzaczy bo ten temat już przewałkowaliśmy w innym dziale :) Bardziej o zwykłych ludzi wyprzedających tabor krótko po zakupie za cenę zakupu bądź tez niższą :)
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.898 111 7
I ja tez jestem skłonny do takiego podejścia do sprawy jak ktos uczciwie podchodzi do tematu. Mam teraz sporo swoich problemów na głowie.
Ale jak próbują mi wciskać kit a babka po drugiej stronie słuchawki sie mota i już sama nie wie w jakiej sprawie dzwoni to co mam pomyśleć.
A poza tym zaksiegowali wpłatę i zaczeli procedure wysyłki, dostałem nawet numer paczki do śledzenia, więc wczesniej wszystko było w porządku ? I nagle sie odwidziało ?
Przepraszam. Zakup był w piątek, w sobotę po południu informacja o przesyłce a dziś telefon. Tym bardziej cos tu nie tak.
Trzeba numer od "babki" brać i powiedzieć że sprawa do ustalenia przy kawie.
 

Franc

Aktywny użytkownik
Reakcje
590 95 1
Parę dni temu na Allegro kupiłem zestaw z Husarzem Hobby z 3 wagonami, dodatkową cysterną i zasilaczem za ........ 275 zł. Tak, wiem że to zabawkowy set za takie pieniądze kto by nie kupił. Początkowo myślałem, że znów jakas pomyłka jak z tym parowozem Roco ale dzisiaj przyszła paczka, wszystko w stanie idealnym, jak nie używane nigdy, a zasilacz dostałem Roco z wyjściem na osprzęt. O wiele mocniejszy od tego Piko z zestawu. I jeszcze ulotki, katalogi itp. Jednym słowem wszystko co było w zestawie startowym prócz torów. Wcześniej wymieniłem kilka zdań ze sprzedającym i dokładnie za taką cenę chciał sprzedać więc kurcze czasem uda sie trafić cos okazyjnie. I jeszcze wysyłka gratis. Tak więc mimo, że to seria Hobby to sie cieszę :) Wagony pewnie opchnę bo mi nie potrzebne a loka sobie zostawię jako dodatkowo zapasowy :) Pozdrawiam. Piko zestaw PKP IC 97906 lok + wagony Okazja :) 10066023750 - Allegro.pl
 
OP
OP
DRACULA

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
Zzzasssałem .... :D

ST44-788 PKP Cargo (Piko 52903) ... ale na konwersję ! :p
Cena: 797,00zł 629,00zł ( aktualna cena w innych sklepach 825-843zł )

401Ka Gags (KKyt) OPW (Piko 58472)
Cena: 169,00zł 129,00zł ( aktualna cena w innych sklepach 189-199zł )

Nie ma to jak krwawy żer ! :obcy:
 
Ostatnio edytowane:

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
656 34 1
Ale są też modele, które zostały przecenione z dość zawyżonej ceny. Np. najnowsza EU07 PKP Cargo z 960zł lub ET22 z 910zł :eek:
Wystarczy porównać np. z DCC24. Poza tym najprawdopodobniej wiosenne wietrzenie magazynu wiąże się z zapowiadanymi nowościami, więc trzeba próbować wycofać kapitał - nawet bez zysku - z tego co leży i się kurzy.
 
Ostatnio edytowane:

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
656 34 1
I o tym pisałem już od dawna przy różnych okazjach lecz niektórzy mnie wyśmiewali. Teraz staje sie to faktem :)
A ja myślę żeby na razie nie ferować wyroków czy też nie siać niepokoju tylko zdać się na bieg wypadków. Turbulencje cenowe były, są i będą i to z różnych powodów, a dla nas to okazja aby kupić swoje modele po przyzwoitej cenie. I trzymamy kciuki za naszych dostawców, aby przetrwali ten chwiejny czas.
 
OP
OP
DRACULA

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
nie ferować wyroków ( .... ) nie siać niepokoju tylko zdać się na bieg wypadków
:D

Mentalność perfekcyjnie wytresowanego egipskiego leminga . . .
Kolega się nie wstydzi pisać
językiem nakazowym inżynierii społecznej ?
Gdzie Kolega przesiąkł takim zamordyzmem ( :cenzura: ), na szkoleniach w korporacji ? ;)
W jakim przedziale wiekowym jest Kolega ? 20-30 ?


Trudno, niech się Kolega obrazi jak chce, ale nie miałem tego na celu ...
 

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
656 34 1
:D

Mentalność perfekcyjnie wytresowanego egipskiego leminga . . .
Kolega się nie wstydzi pisać
językiem nakazowym inżynierii społecznej ?
Gdzie Kolega przesiąkł takim zamordyzmem ( :cenzura: ), na szkoleniach w korporacji ? ;)
W jakim przedziale wiekowym jest Kolega ? 20-30 ?


Trudno, niech się Kolega obrazi jak chce, ale nie miałem tego na celu ...
Nie kolego - 5-tka z przodu i prawie 30 lat na swoim. Nie rozumiem, skąd takie porównanie do egipskiego leminga :niepewny::LOL:
 

MarcinŁ

Aktywny użytkownik
Reakcje
202 11 2
Duży sklep, sporo towaru to i inna polityka cenowa i zarządzanie stokiem magazynowym. Też uważam, że za wcześnie na formułowanie tak radykalnych twierdzeń jakoby nasz rynek miał się załamać.
 

Piter75

Aktywny użytkownik
Reakcje
693 38 0
W MM jest parę fajnych przecen na PKP, Oko1, SU45-090 - za 575 i inne.
Dziś ceny poleciały jeszcze bardziej. A wczoraj zamówiłem SP45 za 575 a dzis jest po 467.
EDIT: Sorki. Po wylogowaniu ceny wrocily do wczorajszych. Wudac po pierwszym zakupie ceny jeszcze spadaja dla klientow.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 19
Tabor 4
Tabor 2
Tabor 14
Tabor 18

Podobne wątki