• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Otworzyła się klapa od zsypu z...

Reakcje
308 143 31
Teraz Pan Koj się zlitował...
Zlitował, no nie przesadzaj. Byla okazja by zarobić, to się podjął. Przy tej ilości, to jestem prawie pewien, ze dostał je po 200 od sztuki, a sprzedaje za 3 z przodu.
Spróbuj kupić oliwki Robo, idą jak świeże bułeczki, a to że Robo źle dobrał malowania przy starcie projektu, to już historia. Piko też się wpakowało w stonki prywaciarzy, które długo zalegały po sklepach i tanio szły jako bazy do przeróbek.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Zlitował, no nie przesadzaj. Byla okazja by zarobić, to się podjął. Przy tej ilości, to jestem prawie pewien, ze dostał je po 200 od sztuki, a sprzedaje za 3 z przodu.
Spróbuj kupić oliwki Robo, idą jak świeże bułeczki, a to że Robo źle dobrał malowania przy starcie projektu, to już historia. Piko też się wpakowało w stonki prywaciarzy, które długo zalegały po sklepach i tanio szły jako bazy do przeróbek.
A tak z ciekawości, wiesz może w ilu egzemplarzach ROBO wypuścił właśnie te oliwki, ale i kuszetki w obu malowaniach współczesnych ?
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
655 29 5
A tak z ciekawości, wiesz może w ilu egzemplarzach ROBO wypuścił właśnie te oliwki, ale i kuszetki w obu malowaniach współczesnych ?
Mam dokładną wiedzę w tej materii, z której wynika, że wszystkie wagony się wyprzedały u producenta. A wagonów było naprawdę dużo, choć o konkretnych liczbach nie mogę mówić, bo nie czuję się upoważniony.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
Znam temat, sprzedał cały nakład...
Taką ilość, że aż mnie zatkało...
Wiem, ale nie powiem...
A dziwisz się takiej odpowiedzi ??? Bo ja raczej pytaniu na forum o było nie było "tajemnice biznesowe". Prędzej bym podejrzewał, że coś jest nie tak jakby Michu88 lub ktokolwiek poza Robo, podał konkretną liczbę. Ja też słyszałem, że było dość dużo, ale ponieważ nie rozmawiałem o tym z samym Robo, o dokładną liczbę nie pytałem. Zresztą nawet Robo też bym chyba nie zapytał, bo handlowcem nie jestem.
 

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
651 64 8
Model ACME 52120 SDZ zrobiony o dziwo we Włoszech. Mimo wszystko olbrzymie rozczarowanie. Właściwie niewiadomo od czego zacząć.
1. Mocowanie podwozia do pudła przy użyciu zaczepów w oknach, to samo co kiedyś zrobił GECONVVM z KEG 060DA. Zaczepy umieszczone są bardzo głęboko, co znacznie utrudnia zdjęcie obudowy. Oczywiście niektóre były zwyczajnie popękane i szybko odpadły.
2. W moim egzemplarzu poręcz metalowa idąca wzdłuż okien korytarza była punktowo przyklejona do dwóch ścian poprzecznych dodatkowo komplikowało całą operację otwierania.
3. Filary półek z drabinkami miały ślady kleju, przez co trzymały się części oszklenia bezpośrednio na ścianie, nie do pokonania.
4. Obciążnik metalowy wagonu, całkowicie zardzewiały kawałek żelastwa.
5. To bierze pierwsze miejsce - drzwi do przedziałów to pasek papieru, po jednej stronie klej, po drugiej wydrukowane obrysy drzwi. Coś jak wyklejanka dla starszaków. W moim modelu klej wysechł na tyle, że zwyczajnie jedna strona sie odkleiła.
6. Na koniec stała bolączka modeli ACME - widoczne sprężyny w gniazdach sprzęgów wewnątrz modelu.

W związku z przyklejeniem ścian do poręczy, zaczepy podwozia nie w pełni odchodzą od wycięć w oknach przez co wyciąganie środka zerwało ich fragmenty. Do tego druga strona też poprzyklejana i w sumie 7 zaczepień obudowy do naprawy.
Zachciało mi się instalować oświetlenie, bo wózki mają piękne odbieraki napięcia pomalowane na kolor podwozia.
Cena detaliczna tego ”modelu” to 270 PLN.

Kiedyś Jeremy Clarkson próbując nową Alfę Romeo Quadrifoglio stwierdził, że skoro to włoski piękny samochód to musi być z nim coś naprawdę źle. Ten model ACME to właśnie coś w tym stylu, nigdy nie wiadomo, czy coś nie odpadnie.

3BE492ED-1D59-44A8-9A30-CFFA87EABA4F.jpeg
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
1.611 378 7

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
651 64 8
Może kogoś zainteresować:
”am Mittwoch, dem 1. Juli 2020 tritt die bis zum 31. Dezember 2020 befristete Mehrwertsteuersenkung in Kraft. In diesem Zusammenhang werden wir für das laufende Programm die Preise entsprechend anpassen und mit Cent-genauer Umrechnung um diejenigen 2,52% senken, die die Steuerabsenkung von 19% auf 16% auf den bisherigen Verkaufspreis (incl. 19% gesetzl. Mehrwersteuer) ausmacht.”
Ze sklepu internetowego —
Modellbahn Pürner
https://www.puerner.de
Südweg 1, D-95676 Wiesau
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Ojej!;) A cóż w tym "rokowskim wykonaniu" jest tak "makabrycznego"?
Dla mnie model a raczej jego "przemalowanka", której nie trawię może mieć cenę nawet 55 ojro - i tak go nie kupię...
Dlaczego "przemalowanka"? Odlew budy konstrukcyjnie oddaje wszystkie charakterystyczne elementy oryginału.
'324' nie miała klimy na dachu.... żaluzje też się zgadzają.... nawet tabliczka fabryczna jest jak trzeba (rombowa)... itp...itd...
Słowem "przemalowanka" zwykle przezywa się konstrukcje w modelach, które są podobne do oryginału ale przedstawiają zupełnie inne typy oryginałów (bardzo z grubsza podobne - ale jednak inne). Tutaj tego nie ma.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 19
Tabor 4
Tabor 2
Tabor 14
Tabor 18

Podobne wątki