• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Otworzyła się klapa od zsypu z...

IKARUS

Aktywny użytkownik
Reakcje
227 4 0
Promocja producenta Roco na modele:

Roco 52583 tramwaj GT6
Roco 76670 wagon kryty PKP
Roco 76981 wagon platforma PKP
Roco 76875 wagon kryty PKP CARGO
Roco 76104 zestaw dwóch węglarek PKP
 
OP
OP
DRACULA

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.796 266 41
Tak ...
B
iorąc pod uwagę cenę zalecaną 789 zł ( cena początkowa w sklepach Loko Model i Shop DCC24 )
Mamy :


- 8% przeceny w Loko Model 725 zł
- 15% przeceny w Shop DCC24 670 zł
- 22% przeceny w Świat Modeli 620zł


Powód jest prosty ... ta przecena to zwiastun końca sprzedaży "niebieskiej cargo epoki" ...
Oczywiście jest to już bodajże III edycja niebieskiego ET22 . 3 x 500szt .
Czyli przy trzeciej partii nastąpiło załamanie sprzedaży tej "najbardziej popularnej - zwłaszcza wśród tysięcy ( ? ) modelarzy z F ...
- i najbardziej rozwojowej epoki " .
:D

Zobaczycie jak oceniają dalszy rozwój tego malowania producenci ...
Konkretnie - ile ukaże się niebieskich lokomotyw i wagonów w 2020 r ... ? :obcy:
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.335 56 1
Powód jest prosty ... ta przecena to zwiastun końca sprzedaży "niebieskiej cargo epoki" ...
Niekoniecznie, "niebieska cargo epoka" na dobre się jeszcze nie rozkręciła, gdzie węglarki typowo polskiej produkcji? :niepewny: Które by mogły w ilościach masowych być podłączane do "niebieskich" lokomotyw, nie mówiąc o szeregu innych wagonów? Ja osobiście nie załapałem się na poprzednie edycje ET22 w malowaniu PKP Cargo a obecnej nie kupiłem, bo nie podoba mi się typ reflektorów (wolę okrągłe).
 
OP
OP
DRACULA

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.796 266 41
Oczywiście w miarę ukazywania się nowych konstrukcji - przykładowo Gags 401K popyt na niebieskie Cargo zostanie wzbudzony ...
Ale pokutuje opinia o wielokrotnie większych możliwościach sprzedaży w tym malowaniu niż w innych i rzekome liczone w tysiącach zwolenników tego malowania rzesze na F .... ! :D
 
OP
OP
DRACULA

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.796 266 41
Z tego co się orientuję, to były tylko 2 wydania w malowaniu niebieskim PKP Cargo: ET22-854 i ostatnie ET22-243
To by oznaczało że jest jeszcze gorzej z popularnością niebieskiego Cargo ....
A im gorzej tym lepiej ...
Bo to oznacza ograniczone możliwości odsuwania w czasie poprzez wznawianie miniatur pol. trakcji elektryczneju i spalinowej .
Momentu stanięcia przed dylematem - przez chcących zarabiać na naszym rynku - produkowania lub nie produkowania miniatur polskiej trakcji parowej ?
 

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
To by oznaczało że jest jeszcze gorzej z popularnością niebieskiego Cargo ....
A im gorzej tym lepiej ...
Bo to oznacza ograniczone możliwości odsuwania w czasie poprzez wznawianie miniatur pol. trakcji elektryczneju i spalinowej .
Momentu stanięcia przed dylematem - przez chcących zarabiać na naszym rynku - produkowania lub nie produkowania miniatur polskiej trakcji parowej ?
Gorzej?
- Na siódemki w malowaniu Cargo jest cały czas popyt (PIKO, SM)- 3 różne numery + 2 z EVN (SM), zakup tylko z drugiej ręki. Ewentualny nowy numer wg. mnie nie mialby problemu ze sprzedażą.
- 1xET41 Cargo (PIKO) na rynku wtórnym osiąga bardzo wysokie ceny. Tu wręcz prosi się o kolejny numer.
- 4xSM42 Cargo od PIKO (w tym jedna wydana z błędami), w tym przypadku rynek na razie się nasycił,
- 4xST44 Cargo (PIKO, ROCO). Sprzedaż trwa, modele sprzedają się dobrze. Szkoda tylko, że ROCO wypuściło bubel przy ST44-324.

Malowanie Cargo ma swoich wiernych fanów i Twoje jęki tego nie zmienią.
 
Ostatnio edytowane:

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
Gorzej?
- Na siódemki w malowaniu Cargo jest cały czas popyt (PIKO, SM)- 3 różne numery + 2 z EVN (SM), zakup tylko z drugiej ręki. Ewentualny nowy numer wg. mnie nie mialby problemu ze sprzedażą.
- 1xET41 Cargo (PIKO) na rynku wtórnym osiąga bardzo wysokie ceny. Tu wręcz prosi się o kolejny numer.
- 4xSM42 Cargo od PIKO (w tym jedna wydana z błędami), w tym przypadku rynek na razie się nasycił,
- 4xST44 Cargo (PIKO, ROCO). Sprzedaż trwa, modele sprzedają się dobrze. Szkoda tylko, że ROCO wypuściło bubel przy ST44-324.

Malowanie Cargo ma swoich wiernych fanów i Twoje jęki tego nie zmienią.
O tuż to: malowanie PKP Cargo ma wielu fanów :cool: Ja nim się powoli staje
Wg. mnie to VI epoka ma przed sobą świetlaną przyszłość, bo ludzie to widzą, fotografują i ....dotykają
na różnych imprezach :) Ja zaczynam teraz analizować ewentualne wejście do segmentu VI epoki
właśnie dzięki najpiękniejszemu malowaniu na Polskich szlakach Zelaznych Obecnie - PKP Cargo :love:
 
Reakcje
29 0 0
Lokomotyw trochę już jest, przydałoby się więcej wagonów w VI epoce. Towarowe Roco to w większości zgadzają się tylko malowaniem, a nie detalami konstrukcji. Brak platform kontenerowych i typowych węglarek, jak również cystern z logiem Gatx, itd.
 

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
Odnośnie Cargo...
Lada moment wyjdzie kolejna platforma Res (Roco), oraz dwa dumpcary 418V (PMR/Albert Model) w niebieskim malowaniu. K. Koj z czasem zapewne zadba o wydłużenie tego składu... ;)
Bardzo fajne dla oka wahadło tworzy 8 dotychczas wydanych szutrówek w malowaniu PKP Cargo (PMR/Albert Model).
 
OP
OP
DRACULA

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.796 266 41
- Na siódemki w malowaniu Cargo jest cały czas popyt (PIKO, SM)- 3 różne numery + 2 z EVN (SM), zakup tylko z drugiej ręki. Ewentualny nowy numer wg. mnie nie miałby problemu ze sprzedażą.
Analitycy sprzedaży w Piko są innego zdania . :D
Piko nie zaplanowało EU07 w niebieskim malowaniu na 2020r - sprawdzisz ! nowości ukażą się za 240 godz ! ;)


- 1xET41 Cargo (PIKO) na rynku wtórnym osiąga bardzo wysokie ceny. Tu wręcz prosi się o kolejny numer.
Akurat ET41 w nieb.mal. wyszły dwie edycje czyli sprzedało się nie 500szt jak wg.Ciebie tylko 1000szt .
Wysokie ceny na rynku wtórnym nie świadczą o zasadności wznowienia kolejnej edycji 500szt !
Zapominasz że to jest tylko JEDNOSTKOWA ! sprzedaż ...
Pt31 w epoce III wersja z silnikiem Mashima , dźwiękowa osiągnęła 8300zł ! ( mówię o mojej aukcji jako sprzedającego z przed pół roku )
Absolutnie to nie jest gwarancją że za połowę tej ceny sprzedałoby się 300szt ...


- 4xSM42 Cargo od PIKO (w tym jedna wydana z błędami), w tym przypadku rynek na razie się nasycił,
Czyli 2 tyś szt w nieb.mal. Cargo nasyciło rynek -jak sam stwierdzasz :eek: - tej naj naj naj ! popularniejszej w sprzedaży lokomotywy .
( ca.26 edycji po 500szt=13 tyś szt )
Chyba sam sobie odpowiedziałeś o bardzo przeciętnych możliwościach sprzedaży dla tego segmentu - nieb.ma. Cargo - klienta ...
:D

- 4xST44 Cargo (PIKO, ROCO). Sprzedaż trwa, modele sprzedają się dobrze. Szkoda tylko, że ROCO wypuściło bubel przy ST44-324.
Znów 2 tyś szt i ... sprzedaż ostatnich pięciuset jeszcze trwa ...

Malowanie Cargo ma swoich wiernych fanów i Twoje jęki tego nie zmienią.
Niech ma ! I to jak najwięcej ! Im więcej kupujących tym lepiej dla miniatur które da się wykonać w IV - VI epoce
Ale niech nikt nie wmawia że :
pokutuje opinia o wielokrotnie większych możliwościach sprzedaży w tym malowaniu - nieb.Cargo niż w innych i rzekome liczone w tysiącach zwolenników tego malowania rzesze na F .... !

Kol. Spacerowicz proponuję stonójmy względem siebie ton wypowiedzi - zwłaszcza po ostatniej wymianie zdań na Syntezie ...zdań już zmytych szlaufem moderatorskim ... Oczywiście polemika jest potrzebna tu na forum !
Ale będzie mniej emocji a większe zrozumienie Kolegi kontekstu w jakim piszę i ... danych statystycznych bo tych nagiąć się jękami nie da . ;).
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 19
Tabor 4
Tabor 2
Tabor 14
Tabor 18

Podobne wątki