• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Otworzyła się klapa od zsypu z...

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Duzi gracze tacy jak MM albo niemiecki MBL dajà ceny bez VAT-u przy wysyłce za granicę EU i zgarniajà jeszcze większy kawałek tortu. ( zgodnie z prawem).
Małym się nie chce i tracà ( mimo promocji dalej mi się nie opłaca kupować u nich).
Dlatego napisałem- z mojego punktu widzenia
Jaki jest sens podawania cen bez VAT tu na forum, kiedy tu większość użyszkodników jest z PL?
Kiepski żart. Ale na temat: po pierwsze, kto mówi o podawaniu cen na forum? Sprzedaż z VAT lub bez dotyczy sklepów, a nie prywatnych osób, ogłaszających się na forum. Po drugie, nie wiem, jakie są zasady sprzedaży bez VAT dla klientów spoza UE (zarówno bezpośrednio w sklepie, tzw. "Tax-Free", jak i wysyłkowo), czy każdy sklep ma takie prawo, czy muszą być spełnione jakieś szczególne warunki itp. Fakt, że sklep podaje tylko cenę brutto nie musi oznaczać, że nie może sprzedać bez VAT, ale należałoby pewnie spróbować dowiedzieć się o to bezpośrednio w sklepie.
 

mareknyc

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 8 0
@mareknyc to ile by cię kosztował ten Lech z dostawą? Z być może z cłem?
Jaki jest sens podawania cen bez VAT tu na forum, kiedy tu większość użyszkodników jest z PL?
Przesyłka około 150 ale jak zamawiam więcej modeli to się rozkłada. O jakim cle mówisz ? To nie EU ,że dojà ile się da. Cło dopiero jak bym zamówił hurtowe ilości a nie np kilka lokomotywek. Takie info dla forumowiczów z zagranicy ,że nie wszystkie sklepy odliczajà vat.
 
Reakcje
28 3 0
Można się dziwić że nie chcą tak robić. Adres odbiorcy faktury spoza UE, VAT 0, w uwagach napisać "wysyłka poza UE" i wszystko. Sprzedaż wewnątrz UE z zerowym VAT wymaga więcej biurokracji. Może niektórzy mają asekuracyjną księgowość.
 

Wojciech49

Aktywny użytkownik
Reakcje
199 1 0
W styczniu to były dostępne wszystkie modele EU07, a mamy połowę marca i modeli już nie ma. Zresztą dzisiaj już wszystkie "koszyki" zniknęły ze sklepu a pojawił się w sprzedaży jeszcze EU07-540, o czym producent zresztą poinformował na facebooku.
A jakież to wady Kolega dostrzegł w modelu EU07-540, bo ten model nie był przeceniony, więc nie bardzo rozumiem sens tego zdania?
 

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
5.752 102 1
Oferta warszawskiego sklepu PRZYSTANEK.

Jak najlepiej przywitać wiosnę?

Według nas specjalną ofertą promocyjną

Do poniedziałku (25 marca) proponujemy
% rabatu na obecnie dostępne:
zestawy startowe H0 i G
tabor H0 i G
zestawy dla dzieci z serii Märklin my world

Aby skorzystać z promocji, wystarczy złożyć zamówienie w naszym
sklepie internetowym, a w momencie jego finalizacji wpisać kod rabatowy "WIOSNA"
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 19
Tabor 4
Tabor 2
Tabor 14
Tabor 18

Podobne wątki