• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ot1 poszukiwane zdjęcie i informacje

pantaleymon

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#1
Witam serdecznie,

od jakiegoś czasu próbuję zrealizować projekt konwersji FLM BR41 na polski parowóz Ot1-17 z okresu przełomu lat 60/70 tych. Ponieważ dokumentacja fotograficzna jest zdecydowanie dosyć uboga ustaliłem, że po prawej stronie stojaka kotła, przed budką maszynisty widać zawór inżektora Nathana (sam inżektor znajduje się poniżej budki maszynisty), brakuje charakterystycznego podgrzewacza wody zasilającej Knorra na dymnicy, co sugeruje, że po przeciwnej stronie parowóz posiada inżektor na parę odlotową systemu Metcalfa-Friedmanna. Czy Ktoś posiada czytelne zdjęcie lewej strony budki maszynisty gdzie byłoby widać na Ot1 jak wygląda ten element i jak to zostało/mogło zostać zabudowane :?:

fot. poniżej ze strony: http://www.kolej.one.pl/_fervojoj/BIBLI ... /OT1_1.HTM
 

Załączniki

D

Dariusz

Gość
#2
Takie zdjecie znalazlem u siebie. Moze sie komus przyda. Z tylu podpis Ot1. Ale nie wiem kiedy i przez kogo robione. Kupilem to na gieldzie w Poznaniu jeszcze za sp. komuny.
 

Załączniki

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#7
Takie zdjecie znalazlem u siebie. Moze sie komus przyda. Z tylu podpis Ot1. Ale nie wiem kiedy i przez kogo robione. Kupilem to na gieldzie w Poznaniu jeszcze za sp. komuny.
Odświeżę temat, to jest chyba Ot1-18 a zdjęcie mniej więcej z przełomu lat 50-60tych.Mam pytanie czy orientuje się ktoś w jakim kolorze te parowozy miały wtedy ostoję oraz wózki w tendrze?
Czy były czarne czy można w modelu zostawić czerwone?
 

Podobne wątki