• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSW-OSOBOWY

Reakcje
0 0 0
#1
Witam

skrzynki poskręcane, większość rozjazdów, anglików, trochę budownictwa zakupiona, napędy się sprowadzają, więc czas kleić tory do skrzynek, ale najpierw może macie jakieś uwagi co do ułożenia
załączam coś co można by nazwać planem głowicy wjazdowej, od strony Młodego, na razie nic nie jest na stałe, więc może ktoś wniesie coś co by usprawniło jazdę, szczególnie nie wiem jak połączyć 3 ostatnie tory (towarowe 8, 9 i 10) tak aby płynnie można było wjechać na tor 1 i 2 (główne przejazdowe), być może coś jest nie zgodne z "prawem ruchu na kolei" załączam tez "czyste" zdjęcie do nanoszenia ewentualnych poprawek
 

Załączniki

OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#5
Adam, a jesteś w stanie nanieść kolorowo dokładnie co masz na myśli, nie wiem który rozjazd mam zmienić?

Michał, w totka nie wygrałem ale tak jakoś samo wychodzi, dzięki za pozytywną motywację, tego mi trzeba

już gdzieś to pisałem, ale dodam, że całość składa się z 14 segmentów, każdy o wymiarach 150x75 cm, układanych równolegle lub prostopadle, zależnie jak lepiej dla układu torów żeby nie ciąć ich w dziwnych miejscach i pod ostrymi kątami, całość tworzy moduł o rozmiarach 150x1050 cm, identyczny rozmiar każdego segmentu, ułatwi przechowywanie i transport
mam nadzieję że uda mi się to szybko wprowadzić do wspólnej modułowej zabawy,
głosy krytyki, że to utopia, życia mi nie starczy itp, już znam więc zanim zaczniecie mieszać mnie z błotem to dajcie mi choć trochę "kredytu" i podbudujcie mój zapał
 
OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#6
jednak nie może być opcji z 2 dodatkowymi rozjazdami i anglikiem bo nie wejdą całe w układ, trzeba by było skracać anglika, więc wchodziłaby w rachubę opcja tylko z 2 rozjazdami i bez ich cięcia, a to połączyłoby tory 8,9 i 10 z 2, już lepiej ale ciągle nie miałbym prostego połączenia z pierwszym
 

Załączniki

radekuc

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Śmiało nie trać zapału :D :D .
Ładnie się to zapowiada no i ilosć segmentów jest też imponująca. :shock:
Pamiętaj o odsunięciu zwrotnic od brzegów segmentu aby zamontować napedy .

Pozdrawiam
 
A

Adam-H0

Gość
#8
w ten sposob bedziesz mial podwojna magistrale przez dworzec nawet jak beda staly dw osobowe na dworcu ;)

mam nadzieje ze widac o co mi chodzi 8)
 

Załączniki

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
Donator forum
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
194 2 0
#10
nohab napisał(a):
I zlikwiduj to połączenie na tor 7.
A dlaczego ma likwidować? Pan z PKP może, że lubi likwidować? :LOL:
W sumie nie wiemy co jest po lewej stronie zdjęcia. Takie dodatkowe połączenie zwiększa możliwości manewrowe, a dokładniej - powiększa liczbę niesprzecznych przebiegów.
Np. jednocześnie można wjeżdżać wtedy ze szlaku na tory 3,4,5 i z grupy po lewej stronie na tory 6,7.
 
A

Adam-H0

Gość
#13
Fajnie ze sie powtarzamy :D
a to polaczenie bym zostawil bo zwieksza mozliwosci manewrowe 8)

Juz ci tego dworca zazdroszcze :D
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.210 8 0
#14
Andrzej - Twoja propozycja jest jak najbardziej na miejscu. Sam bym tak zrobił, bo byłoby "gitowo". Jest tylko jedno "ale" - rozjazdu na torze nr 1 nie zamontujesz, bo tor jest po łuku (to samo z nr 2). Gdyby była taka możliwość, z pewnością by się tam pojawił. A toru nie "wyprostujesz", bo stanowi integralną część z moją skrzynką.

Nie wiem po co, cała ta dyskusja ;)
 

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
543 115 2
#15
Młodzikowski napisał(a):
Nie wiem po co, cała ta dyskusja
Też nie wiem. Ale bez pał litra tego nie razbierjosz ;) .
Dlatego, żebyście mieli o czym dumać, następna propozycja.

Likwidacja rozjazdów po prawej i przesunięcie całości w prawo do niebieskiej linii.
Jak przesuniesz wszystko, bierzesz flaszkę i próbujesz oszukać łuki na połączeniu.
 

Załączniki

OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#16
Młodzikowski napisał(a):
Niestety, jak złożymy makiety "do kupy" - okaże się, że całe to zamieszanie jest niepotrzebne ;)
Krzychu święta racja, i zakładam jak najczęściej bawić się razem z Tobą i wtedy nasze makiety do kupy sprawiają, że nie ma problemu w połączeniu tych nieszczęsnych torów nr. 8,9 i 10 z 1 i 2, ale kiedy będę z makietą sam, czego wykluczyć nie mogę to wtedy tego połączenia bez Twojej makiety będzie mi bardzo brakować, stąd moje poszukiwania rozwiązania najbardziej korzystnego do wykorzystywania makiety w opcji z Tobą i niestety czasem i samemu, np. u mnie w domu.
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.210 8 0
#17
Paweł, są dwie możliwości:
1/ przesunięcie wszystkiego o szerokość jednej skrzynki w prawo i skrócenie tym samym dł.użytecznej torów,
2/ dobudujesz sobie kolejną (już węższą skrzynkę), z brakującymi do domowej zabawy rozjazdami.

Na tych, raczej nic nie wykombinujesz ;) W łuku torów rozjazdu nie zamontujesz (chyba, że łukowy symetryczny którego Roco nie produkuje). Do tego problem "upchnięcia" rozjazdów tak - aby za dużo ich nie przycinać na łączeniu skrzynek. Dobrze wiesz jak było z tymi ;)
Proponuję zostawić tak jak jest.
 

Podobne wątki