• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ostatni dzien kursowania tramwaju linii 41relacji Łódź Pabianice

Paweł R

Znany użytkownik
H0e
Ekspert
Przeczytałem taką wiadomość.

http://lodz.onet.pl/tramwaj-do-pabianic-od-niedzieli-przestaje-kursowac/ckyxffw

Smutna wiadomość dla każdego kto jest sympatykiem wszystkiego co porusza się na szynach, tym bardziej że nie wierzę w zawieszenie kurowania tramwajów, jestem przekonany że to już koniec,powoli będzie wszytko niszczeć i zarastać i tak zniknie może nie najładniejsza ale posiadająca jakiś urok linia.
Nie miałem dziś zbyt wiele wolnego czasu,i prawdę mówiąc nie chciało mi się jechać tramwajem,i polować w jednym miejscu na jedne z ostatnich kursów.
Moja ukochana żona nieomal mnie zmusiła do ruszenia czterech liter i jak zwykle dzielnie sobie radziła w pogoni za tramwajem, mając już doświadczenie z Wolsztyna i Żnina, swoją drogą wzbudzaliśmy zdziwienie pasażerów i motorniczego, pojawiając się w coraz to nowych miejscówkach.
A teraz dość pisania, pora na zdjęcia.

Ksawerów tzw."Mały Skręt" od małego słyszałem tą nazwę nie wiedząc skąd się wzięła, w rzeczywistości to nazwa ulicy.

DSC_0976.JPG

Gdzieś dalej w stronę Pabianic

DSC_0993.JPG

Tramwaj i armata.

DSC_0999.JPG

Wielki Skręt a tej nazwy nie potrafię rozszyfrować, może ktoś z Pabianic pomoże.

DSC_1005.JPG

I to samo miejsce w innym kierunku.

DSC_0039.JPG

Na ulicach Pabianic.

DSC_1026.JPG

DSC_0035.JPG

41 dojeżdża do krańcówki na ulicy wiejskiej w Pabianicach.

DSC_1030.JPG

I już na niej jest, o mało nie rozjeżdżając upartej miłośniczki gołębi.

DSC_0007.JPG

DSC_0011.JPG

Po kilkunastu minutach odjeżdża.

DSC_0021.JPG

Jeszcze jeden raz zatrzymujemy ie w Ksawerowie, zdjęcie według pomysłu mojej Ewci, ja tego lustra nie zauważyłem.

DSC_0056.JPG

Spotkany kolega z klubu (drugi tego dnia) widział zabytkowy tramwaj przygotowywany w zajezdni Chocianowice,może to jakiś przejazd z okazji tego wydarzenia, jedziemy, zostawiamy samochód na ulicy Chocianowickiej i z buta idziemy do zajezdni, niestety nikt nic nie wie, na stronie KMST równie martwej jak strona ŁKMK żadnej wiadomości,kilka zdjęć prze płot i jedziemy na Plac Niepodległości

DSC_0065.JPG

DSC_0070.JPG

Na placu dwa tramwaje linii 41, jeden odjedzie a drugi w tajemniczy sposób zmieni numer na 17.

DSC_0072.JPG

DSC_0075.JPG

OP
OP
Paweł R

Paweł R

Znany użytkownik
H0e
Ekspert
Cudowna zamiana.

DSC_0077.JPG

Trzeba będzie jak najszybciej się ruszyć i póki coś jeździ w stronę Ozorkowa, robić zdjęcia, bo do Lutomierska na razie(pewnie na zawsze ) już tramwaje nie dojeżdżają, z powodów wspomnianych w artykule, i pewnie kasa się nie znajdzie i wszytko obróci się w proch i mimo iż wiem że ekonomia, i inne pierdoły, to szkoda że tak się dzieje.

koyot

Aktywny użytkownik
Relacja super, niestety wiadomość smutna. Od urodzenia po większą część mojego życia spędziłem w Łodzi i tym bardziej smuci mnie takie info. Patrząc z daleka na zmiany, które zachodzą w mieście jestem coraz bardziej przekonany, że lepsze jest wrogiem dobrego.

OP
OP
Paweł R

Paweł R

Znany użytkownik
H0e
Ekspert
Ja Pawle poprosze o piktogramy zwłaszcza ze starych wozów i wszelkie emblematy MPK Łódź
Ale z nowych też, bo teraz naprawdę "stary" to jeździ jeden skład 1830+1831 w naprawdę starym malowaniu,jak wybiorę się do zajezdni Brus (wstyd powiedzieć jeszcze nie byłem) zrobię ci kompletną dokumentację wszystkich starych wagonów.

sluzbowo

Znany użytkownik
Wielki Skręt a tej nazwy nie potrafię rozszyfrować, może ktoś z Pabianic pomoże.
Powinno być "Duży Skręt".

Ja jestem z Pabianic, chociaż napływowy. Wydaje mi się że nazwa pochodzi od uwarunkowania terenowego. Po prostu linia skręca tu pod katem prawie 90 Celsjuszów :) ; jest to zresztą największy i jeden z nielicznych zakrętów na tej linii (stosunkowo nowych zawijasów pod wiaduktem koło Portu Łódź nie liczę). I pewnie stąd nazwa, analogiczna zresztą do "Małego Skrętu" na granicy Łodzi i Ksawerowa.

maniek2820

Znany użytkownik
Ale z nowych też, bo teraz naprawdę "stary" to jeździ jeden skład 1830+1831 w naprawdę starym malowaniu,jak wybiorę się do zajezdni Brus (wstyd powiedzieć jeszcze nie byłem) zrobię ci kompletną dokumentację wszystkich starych wagonów.
Urzekły mnie te znaczki napisy jakby z innego świata . Jadąc przez ciasne uliczki starej Łodzi w dzień czy po zmierzchu takie to z duszą wszystko klimatyczne

OP
OP
Paweł R

Paweł R

Znany użytkownik
H0e
Ekspert
Powinno być "Duży Skręt".

Ja jestem z Pabianic, chociaż napływowy. Wydaje mi się że nazwa pochodzi od uwarunkowania terenowego. Po prostu linia skręca tu pod katem prawie 90 Celsjuszów :) ; jest to zresztą największy i jeden z nielicznych zakrętów na tej linii (stosunkowo nowych zawijasów pod wiaduktem koło Portu Łódź nie liczę). I pewnie stąd nazwa, analogiczna zresztą do "Małego Skrętu" na granicy Łodzi i Ksawerowa.
Jasne "Duży" gamoń jestem, ale po tej gonitwie, wieczorem zapaliły mi się czerwone kontrolki i zaczęły padać akumulatory.
Dzięki.

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Paweł, dzięki za ten reportaż. Jak zwykle jesteś niezawodny. Obawiam się, że linia do Ozorkowa będzie następna w kolejce. Linia do Pabianic miała swój urok i trudno wyobrazić sobie Pabianice bez tramwaju.