• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Osobowe Sportowe i Luksusowe - PabloRSX

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#3
Modele fajne ale... Musisz popracować nad zdjęciami, bo są po prostu nie ostre. Giną szczegóły i modele tracą na wyglądzie. Poza tym przydało by się zdjąć dach z Z-trójki, no i dokleić lustra do Z-jedynki. Wiem, że to nie jest prosta czynność, bo te lustra w Z1 są tak niewielkie, a mocowanie tak filigranowe, że często się urywają ale... ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#5
No to mam problem bo lusterek do z1 nie mam
Lusterka w BMW Z1 to jest ogromny problem. Nie dość, że są mikroskopijne to jeszcze mocowanie jest tak delikatne, że nawet po wklejeniu potrafią się urwać. Ja mam kilka sztuk tych miniaturek, ale właściwie w jednym udało mi się utrzymać lusterka i to dlatego, że ma swoją własną gablotkę. W pozostałych Z1 lustra się po prostu pourywały. :( Nie przejmuj się lusterkami, bo taka jest specyfika tego modelu.
Ważniejszą sprawą jest zrobienie dobrych i ostrych zdjęć.
 
OP
OP
P
Reakcje
85 0 0
#6
Lusterka w BMW Z1 to jest ogromny problem. Nie dość, że są mikroskopijne to jeszcze mocowanie jest tak delikatne, że nawet po wklejeniu potrafią się urwać. Ja mam kilka sztuk tych miniaturek, ale właściwie w jednym udało mi się utrzymać lusterka i to dlatego, że ma swoją własną gablotkę. W pozostałych Z1 lustra się po prostu pourywały. :( Nie przejmuj się lusterkami, bo taka jest specyfika tego modelu.
Ważniejszą sprawą jest zrobienie dobrych i ostrych zdjęć.
No to zobacz efekty klejenia lusterek (jak kupiłem to nie było) z plastiku (mam wrażenie że zdjęcia i tak słabe... bo wszystko telefonem :( )
IMG_20181124_191746.jpg
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
#7
No to zobacz efekty klejenia lusterek (jak kupiłem to nie było) z plastiku (mam wrażenie że zdjęcia i tak słabe... bo wszystko telefonem :( )
Część zdjęć w temacie kolegi @Kempol robiona telefonem:
http://forum.modelarstwo.info/threads/diorama-wiadukt-kempola.35653/page-9

Tutaj masz masę poradników jak można to zrobić dobrze:
https://www.google.no/search?q=jak+...j69i60j0l4.12076j0j1&sourceid=chrome&ie=UTF-8

A to, że lusterka niewklejone były to trudno, przecież jest masa prezentacji modeli bez lusterek i nikt nie robi z tego powodu problemu.

Ogólnie to witamy Cię na forum :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#8
No to zobacz efekty klejenia lusterek (jak kupiłem to nie było) z plastiku
No i teraz wygląda zacnie. Cieszę się, że dzięki mojemu wpisowi zostałeś zmotywowany do modelarstwa. Zrobić lustra do tego maleństwa z kawałka plastiku nie jest prostą sprawą. No a dodatkowo dzięki pomalowaniu lustrzanej strony dałeś temu modelowi drugie życie. (y)
Gratuluję. :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#9
(mam wrażenie że zdjęcia i tak słabe... bo wszystko telefonem :( )
Co do zdjęć to telefonem można też zrobić bardzo dobre zdjęcie. Trzeba tylko przestrzegać kilku rzeczy.
Oświetl model i to w miarę możliwości jak największą ilością światła. Przetrzyj i wyczyść miękką szmatką (np z mikrofibry) obiektyw w telefonie przed wykonaniem zdjęcia. Jak już ustawisz telefon do zrobienia zdjęcia to pozwól, żeby aparat ustawił ostrość na samochód (można też dotknąć ekranu w miejscu ustawienia ostrości). Przy naciskaniu przycisku robienia zdjęcia nie ruszaj telefonem.
Na forum jest taki temat http://forum.modelarstwo.info/threads/technika-fotografii-modelarskiej.30023/ i sporo jest informacji o robieniu zdjęć modeli. Myślę, że warto poczytać. :)
 

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
#11
Szanuję za próby modelarstwa. Zapowiada się ciekawie, czekam na dalsze aktualizacje. A co do modeli to Z8 chyba najfajniejsze a zaraz po nim chromowany Avus.
 

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
#15
@lotus102 Jak się ma odpowiednio duże kolekcje to jest odwrotny problem - nie mam kiedy sfotografować wszystkiego co mam i nie chcę zamęczać codziennie ludzi robiąc za częste aktualizacje tematu. :D Stąd też pomysł na moją stronę/bloga - ale realnie na blogu jest pokazane i tak jakieś 90%, na forum niecałe 50%. Natomiast mi się najbardziej podoba Astra Bertone, uważam że to bardzo niedocenione auto.
 

toiowo

Znany użytkownik
Reakcje
210 1 0
#19
Bardzo ładnie wyszedł grill, ale jedyne co to jednak zostawiłbym światła przednie w spokoju - ewentualnie pomalował ale od spodu, żeby srebrny prześwitywał zza przezroczystego plastiku. Ogólnie cała przeróbka na plus.
 

Podobne wątki