• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja osobowe - RaFuS'a

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
#1
Witam Wszystkich :)
Zakładam temat ponieważ chciałbym się podzielić swoimi modelami osobówek, których zbyt dużo nie mam, ale od czasu do czasu coś na pewno wpadnie do mojej kolekcji. Jako pierwszym prezentowanym modelem z mojej kolekcji będzie auto z pod znaku romba.
Renault Laguna IphI - auto dość popularne w Polsce, nie robi szalu ale pomimo lat nadal się podoba. Mam do tego modelu sentyment oraz można powiedzieć, że jestem takim jakby jego miłośnikiem. Forma Herpy jest moim zdaniem dobra, choć ubolewam, że nie powstała w tej skali wersja kombi, czy choćby nowsze modele.
WP_20151007_015.jpg

WP_20151007_016.jpg

Zdjęcia nie są wysokich lotów ponieważ cykane telefonem.
Pozdrawiam. :)
 

maniac64

Znany użytkownik
Reakcje
1.093 5 0
#2
Witaj na forum
Model Laguny bardzo dobrze odwzorowany przez Herpe (y) nie ma jeszcze takiego ale po twoich fotach musze się rozejrzeć za taka renatą .
Zdjęcia może małe ale wyraźne ,to lubie (y) fajną masz tą dioramę ,tak trzymaj (y)
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#3
Miło, że zostałeś oczarowany modelami 1/87. Model bardzo ładny, chociaż Twoje zdjęcia w pełni nie pokazują jego potencjału. Bardzo ładna i estetyczna dioramka oraz artystyczne przedstawienie modelu.
 
OP
OP
RaFuS

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
#4
Dziękuje za komentarze. :)
Co do dioramki to nie jestem jej wykonawcą - wygrałem kilka dni temu na allegro i dziś do mnie doszła, co przyspieszyło moje udzielanie się tutaj bo swojej jeszcze nie ukończyłem. Jeśli chodzi o małe fotki to dlatego, że nie chciałem zbytnio obciążać transferu forum. Myślę, że gdy ogarnę cyfrówkę to wtedy lepiej ukaże potencjał modeli.
Jeżeli chodzi o powyższą Lagunę to trochę ją stylizowałem na "bieda opcje" -taki rodzynek bo ich mniej w realu. Fabrycznie Herpa wypuszcza je ze zderzakami w kolorze.
WP_20151007_017.jpg
WP_20151007_019.jpg
WP_20151007_020.jpg
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#5
Ta Laguna w porównaniu z wcześniejsza jest o klasę lepsza. Piękny wózek w skali 1/87. Kolor zdecydowanie dodał jej klasy. Zderzaki w kolorze nadwozia z listwami czarnymi i klamkami oraz felgi na nisko-profilowych
oponach dodały mu klasy. Taka wersja podoba mi8 się najbardziej. Tylne światła nie zlewają się aż tak bardzo z nadwoziem jak w czerwonej wersji. Chociaż taka biedna Laguna też ma w sobie urok. Ładne zestawienie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#8
Witaj w temacie osobówek. Ciekawie wyglądają obydwie Laguny. Renóweczki w naszej skali to nieczęsto widywane modele.
 
OP
OP
RaFuS

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
#9
Dziękuję za komentarze :)
Mimo, że nie jestem wielkim fanem to dziś taka A4 Avant Herpy.
WP_20151008_004.jpg

WP_20151008_017.jpg

Jak dla mnie to ta Laguna ma za duże koła , przydały by się mniejsze, bo tak trochę taki wiejski tuning,;):)
W tej skali może to nie wyglądać tak fajnie jak w realu, ale staram się odwzorować auta z 1:1. Gdy znajdę lepsze koła bardziej odpowiadające oryginałowi to na pewno je zmienię, ponieważ chce by modele docelowo wyglądały tak:
herpareal.JPG
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
#10
Dziękuję za komentarze :)
Mimo, że nie jestem wielkim fanem to dziś taka A4 Avant Herpy.
Zobacz załącznik 331363
Zobacz załącznik 331362

W tej skali może to nie wyglądać tak fajnie jak w realu, ale staram się odwzorować auta z 1:1. Gdy znajdę lepsze koła bardziej odpowiadające oryginałowi to na pewno je zmienię, ponieważ chce by modele docelowo wyglądały tak:
Zobacz załącznik 331364
No właśnie na fotach 1-1 widać że felgi powinny być mniejsze ;)
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#16
Miły dla oka i rzadki już model w skali 1/87, marki, która prędko odeszła od aktualnych pozycji w skali 1/87. Prawy reflektor wygląda jakby Caravan miał bliższe spotkanie z latarnią ;)
 

kelix

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Popieram zbieranie "własnych" samochodów w skali :) Też mam zamiar zebrać auta którymi jeździłem. W sumie takie było moje założenie na kolekcję, ale szybko wymknęła się spod kontroli i rośnie stale...
 

Podobne wątki