• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Osobowe Przemekk

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#1
Moja skromna kolekcja samochodów zaczyna się powiększać, mam już tło do zdjęć, więc pora na prezentację.

Chciałem zacząć solidnie, więc na pierwszy Ogień Porsche Cayman od Schuco. Model kupiony jako używany i ponieważ bardzo chciałem go mieć trochę problemowy ;)

Z początku wydawał mi się za wysoki i okazało się, że podwozie można docisnąć do kabiny tak by prześwity były tak małe jak w oryginalym samochodzie. Zachęcony tym eksperymentem wziąłem się jeszcze za tylną lampę z którą coś było nie tak. Zdemontowałem ją i przykleiłem jeszcze raz. Niestety zrobiłem to naprawdę fatalnie, ale na szczęście tak bardzo tego nie widać. Jako dodatkowy bonus blachy zainstalowane przez poprzedniego właściciela :)
 

Załączniki

OP
OP
Przemekk

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#2
Jeden to skromnie, więc jeszcze dzisiaj obfociłem Renault Lagunę od Herpy. Tutaj nie eksperymentowałem z korzyścią dla samochodu :)

Przymierzam się jeszcze do zrobienia rejestracji, chcę kupić papier fotograficzny samoprzylepny do drukarki laserowej i skorzystać z platesmania.com.
 

Załączniki

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#3
Przemekku, fajne miniaturki, fajne tło i kawałem asfaltu, (choć oznaczenia poziome mało realistyczne) ale popracuj nad zdjęciami - wszystkie są nieostre - wygląda jakbyś robił ze zbyt małej odległości i aparat by nie ogniskował... lepiej dać większą odległość, wyższą rozdzielczość i odpowiednio wykadrować. Nawet na komórce da się takie rzeczy robić - zerknij no na moje prezentacje - większość zdjęć z telefonu, rzadko kiedy nieostre, częściej ruszone, ale staram się to eliminować.
 

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.455 158 2
#4
Już chciałem coś napisać odnośnie jakości zdjęć, ale Astro mnie uprzedził.
Odnośnie modeli to Schuco to nie moja bajka...
A laguna z Herpy to klasyka gatunku.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#5
Powiem, że modele Schuco na kolana nie powalają, ale często to jedyne miniaturki, których nikt inny nie zrobił. Mam trochę ich modeli i jestem bardzo zadowolony. Stanowią piękne uzupełnienie kolekcji. Fajnie, że zbierasz osobówki, bo jest nas tu bardzo mało, a przyjemnie ogląda się takie miniaturowe pojazdy. Scenerię masz bardzo dobrą, ale popraw ostrość zdjęć i staraj się wklejać duże zdjęcia, bo lepiej się te modele ogląda.
A tak w ogóle to witaj w naszym zakręconym miniaturowym świecie pojazdów na gumowych kołach. (y) :)
 
OP
OP
Przemekk

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#6
Dziękuję za powitanie, świat modeli samochodowych jest naprawdę wciągający!

Popracuję nad tymi zdjęciami, wagony nauczyłem się już fotografować, więc i z samochodami powinienem sobie dać radę ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#10
Zarówno modele stare jak i pierwowzory też już praktycznie klasyki. Fajnie się je ogląda. Przydałyby się wznowienia tych staruszków ale już w nowej technologii produkcji i oznaczeń.
 
OP
OP
Przemekk

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#11
Cieszę się, że wzbudzają pozytywne emocje. DKW urzekł mnie dwukolorowym malowaniem, a sylwetka Garbusa od zawsze mi się podobała :)
 
OP
OP
Przemekk

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#18
Cieszę się, że modele przypadły wam go gustu. Ja dziś oblachowałem kolejne samochody i postaram się niedługo je zaprezentować :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#19
NSU to świetny staruszek. Dobrze, że Herpa podjęła się jego zrobienia. Pamiętam pojedyncze egzemplarze jeżdżące po naszych drogach w tamtych latach.
 

Podobne wątki