• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja osobowe - orety

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#22
Kolejna rewelacyjna prezentacja. Te dwie miniaturki pokazałeś tak, jak pokazuje się samochody w katalogach. Kapitalny pomysł i świetne wykonanie. (y) Gratuluję (y).
No a modele... same w sobie są świetne i to przecież kawał historii polskich dróg...
 
OP
OP
orety

orety

Nowy użytkownik
Reakcje
62 0 0
#23
Kolejna rewelacyjna prezentacja. Te dwie miniaturki pokazałeś tak, jak pokazuje się samochody w katalogach. Kapitalny pomysł i świetne wykonanie. (y) Gratuluję (y).
No a modele... same w sobie są świetne i to przecież kawał historii polskich dróg...
Dziękuję. Tak fiaciki są piękne w swojej prostocie - teraz szukam Tipo na bohatera kolejnej sesji jak z katalogu Fiata z tamtych lat. Szkoda, że Tempry nie wyprodukowano - była by szersza gama modelowa w moim salonie.
 

rafek3131

Znany użytkownik
Reakcje
1.343 2 0
#27
Prezentuje się bardzo dobrze.
Jakoś zbytnio nie przepadam za Clio to po tej prezentacji mi się spodobał i trzeba będzie zapolować kiedyś.;)
Brakuje tylko zdjęcia z Clio w 1:1.:niepewny::niepewny:
 

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
#28
Modele znane już od lat, ale dzięki Twoim zdjęciom nabierają nowego wymiaru. Duże, doskonałej ostrości zdjęcia, pozwalają zobaczyć szczegóły, które "nie uzbrojonym" okiem są nie do wychwycenia. Ponadto każdy model wygląda, jakby przed momentem wyjechał z myjni samochodowej, a potem go jeszcze extra nawoskowali;)(y).
Tak przy okazji, to zdradź może tajemnicę tak dobrych zdjęć. Dobrej klasy aparat czy program do obróbki zdjęć?
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#29
Świetnie wygląda Clio na Twoich zdjęciach. (y) Patrząc na te fotki to od razu kojarzą mi się zdjęcia z folderu reklamowego. Tam też samochody są bez żadnego pyłku i błyszczą w świetle...
 
OP
OP
orety

orety

Nowy użytkownik
Reakcje
62 0 0
#30
Prezentuje się bardzo dobrze.
Jakoś zbytnio nie przepadam za Clio to po tej prezentacji mi się spodobał i trzeba będzie zapolować kiedyś.;)
Brakuje tylko zdjęcia z Clio w 1:1.:niepewny::niepewny:
Sfotografuje jednego i drugiego kiedy będzie trochę czasu aby zmodyfikować tego mniejszego aby przypominał ten większy - mam jedno Herpowe Clio uszkodzone które nadaje się na taką modyfikacje w sam raz.

Modele znane już od lat, ale dzięki Twoim zdjęciom nabierają nowego wymiaru. Duże, doskonałej ostrości zdjęcia, pozwalają zobaczyć szczegóły, które "nie uzbrojonym" okiem są nie do wychwycenia. Ponadto każdy model wygląda, jakby przed momentem wyjechał z myjni samochodowej, a potem go jeszcze extra nawoskowali;)(y).
Tak przy okazji, to zdradź może tajemnicę tak dobrych zdjęć. Dobrej klasy aparat czy program do obróbki zdjęć?
Dziękuję, to bardzo miłe słowa. Być może trochę to wynika z mojego wykształcenia i zawodu. Lustrzanka była by idealna - daje kontrolę nad obrazem. Do tych fotografii używam I phone SE i szukam dobrego światła w barwie neutralnej albo z light bara albo dziennego jak tutaj z Renault. Pilnuje aby ostrość się złapała (telefony są kapryśne w tym względzie często) przydaje się też sprężone powietrze do pyłków. Modele o gładkim wykończeniu też bardziej się błyszczą - pomaga podkładanie kartek poza planem czy innych obiektów aby uzyskać odbicia w karoserii jakie są potrzebne aby coś uwydatnić i światło od miniatuorowejwersji blendy odbite też jest pomocne. Photoshop do korekcji barw jeśli aplę telefon inaczej uchwycił za każdym razem i jeśli jakiś pyłek się zaplątał niezauważony to ciach go w photoshopie.


Świetnie wygląda Clio na Twoich zdjęciach. (y) Patrząc na te fotki to od razu kojarzą mi się zdjęcia z folderu reklamowego. Tam też samochody są bez żadnego pyłku i błyszczą w świetle...
Fajna zabawa z fotografowaniem - polecam poeksperymentować - można wydać taki folder. Oczywiście w miniaturowej wersji.
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#40
Gratulacje za Super wypasione foty. Modele dostały nowego życia, przez co wyglądają jakby były prawdziwe.
Największe wrażenie zrobiły na mnie Ferrari 348 za sprawą pięknych zdjęć i granatowy, metaliczny CC.
Ostatni Nissan to prawdziwy potwór w skali 1/87. Czarny lakier i przeszklony dach robią z niego mocarza dróg ;)
 

Podobne wątki