• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Osobowe- irokez46

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Świetne miniaturki. Dobrze, że te z bloku wschodniego mam, bo byłaby zazdrość. Szkoda tylko, że Brekina musiała na boku dać napis Dacia. :mad::confused:
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Bez napisu by nikt nie rozróżnił czy to Dacia czy Reanult, ale rzeczywiście ten napis trochę irytujący.
No ale przecież ten model ma zupełnie inny znaczek na grillu i napis Dacia na klapie bagażnika. To wystarczy do rozróżnienia. Przecież tak było w oryginale.
Muszę pomyśleć, żeby zmyć u siebie ten napis na boku.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Niby ma, ale to tak mało widoczne...
Ja nie będę ruszał, ale wolałbym bez napisu. Można zawsze spróbować zmywaczem do akryli Wamodu.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Albo płynem DLE-90. Jakby pojawiła się taka Dacia w żółtym kolorze to bym się nie zastanawiał i bym to zmył. Żółtą zrobiłem sporo kilometrów jako młodociany kierowca.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
Jeden producent ( przynajmniej teoretycznie jeden ) a jednak Wartburg odstaje jakością od pozostałych, ciekawe czy to wina formy , czy może jest fabrycznie za grubo pomalowany?. Gratuluję nabytków Mini chyba najładniejsze, a Merc klasa sama w sobie.
 

Wieśniak

Aktywny użytkownik
Reakcje
538 44 0
Po pierwsze po reakcji niemieckich kolekcjonerów Brekina przeprosiła za Wartburga (sądziłem, że to oznacza, iż już nie wypuszczą czegoś takiego [brakuje mi do kolekcji, a nie przełamałem się, żeby kupić...])
Po drugie - moim zdaniem - ostatnio pokazany brekinowski Ford Granada proponuje tę samą marną jakość wykonania jak kolega z NRD (czyli jednak wypuścili...)
Po trzecie w międzyczasie wychodzi np. świetny Jeep Gladiator.
Podsumowując: cholera wie, o co chodzi Brekinie.

O tym, że nie pracują tam tylko mądrzy ludzie, niech świadczy pomysł z Resiną (firma córka Brekiny, która miała wypuszczać tylko modele z żywicy). Pal sześć, że drogie - tak jest z całą żywicą. Ale to było tak brzydkie, tak koszmarne, że firma z taką tradycją powinna się zapaść ze wstydu pod ziemię. Dziwne, że nikt wewnątrz przedsiębiorstwa tego nie widział, tylko dopiero kompletnie negatywny odzew zbieraczy sprawił, że po cichutku zamknięto rozdział pod tytułem Resina.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Generalnie długo się wahałem z zakupem tego Wartburga bo znałem opinie niemieckich kolekcjonerów i modelarzy. Zdecydowałem jednak zaryzykować i nie żałuję. Owszem model jakościowo nie może się równać z Mercedesami Starmady, ale tragedii nie ma. Na żywo wygląda znacznie lepiej niż było to opisywane w internecie na niemieckich forach. Wersję Coupe chyba też nabędę mimo niepochlebnych opinii. Co do wyżej omówionego Forda Granady to rzeczywiście na zdjęciach z netu wygląda tragicznie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Kolor dobrałeś idealnie. Wygląda tak, jak zapamiętałem z dzieciństwa te samochody.
 

Podobne wątki