• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Osobowe - Brodagaz

M

Maverick

Gość
#21
Tak jak koledzy ja też jestem pełen podziwu dla twoich zdolności w robieniu "złomków". A masz może już jakieś złomowisko na którym "parkują" te wraki?
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#24
Dziękuję za miłe słowa, Ci co sami coś robią wiedzą że, w 1/87 ciężko uzyskać 100% zadowalające efekty, jeśli chodzi o szczegóły.
Dziś taka mała podstawka możliwe że, jeszcze coś do niej dołożę. Gdzieś na pustyni.



























 

Seba19/77

Znany użytkownik
Reakcje
0 1 0
#25
(y)(y) Sznur trochę za gruby ;), ale pomysł rewelacja, nieboszczyk jak żywy :podstepny:. Żywcem jak z amerykańskiego filmu. Jakiś kaktus by się przydał do kompletu i oczywiście gliniarz. Spokojnie ta scenka może startować w konkursie na pomysł roku.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.561 386 20
#27
Pomysły masz genialne. Tu poza sznurem to chyba trochę za stary ten wrak, bo zwłoki powinny być w gorszym stanie. :D Tylko jak to uzyskać? ;)
Poza tym to świetne wykonanie. Gratuluję.(y)
 

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#28
Wrak jest stary. Ktoś zostawił w nim świeżego nieboszczyka i odjechał... a zanim odjechał, założył na wrak berlińskie tablice rejestracyjne, żeby zmylić śledczych :cool:
 
M

Maverick

Gość
#30
Wszyscy o tym trupie tylko piszą... umarł i koniec:D , widocznie zasłużył sobie:D. A mi podoba się ten radiowóz, jest świetny a we wraku podoba mi się jak zwykle zajefajna waloryzacja "na wrak" i te zawiasy tylnej klapy jak w orginale.(y)
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#31
Dzięki za miłe słowa, sznurek jakoś tak napęczniał na foto, na żywo mi nie przeszkadzał, trupa na pewno ktoś podrzucił, najgorsze że, zginęła walizka z dolarami, i padło podejrzenie na gliniarza.:)
Panowie pomysłów mi nie brakuję tylko czas jest niestety nieubłagany i ciągle go brak.
Maverick zawiasy klapy to dwa druciki odpowiednio wyprofilowane, nie było łatwo.;)
Irokez masz rację sępa brakuję ale nie widziałem w HO a kury przecież nie dam, tak samo szukałem kiedyś kaktusów ale nic nie znalazłem.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#33
Kaktusy sam robiłem z Milliputa, jeśli pamiętasz moją diorame z Arizoną to wiesz o czym tu piszę.Jak będziesz potrzebował rad względem ich zrobienia to śmiało pisz na PW.;)
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#34
Specjalnie dla kolegi Młodego dwa słowa na temat produkcji wraków.
Model najpierw maluję mieszanką wascha z Vallijeo z pigmentem koloru rdzy, potem ostrym nożykiem robię delikatne ubytki w nadkolach i innych miejscach podatnych na rdzę, potem w te nacięte miejsca wpuszczam trochę pigmentu lekko jaśniejszego od bazy, następnie cały model patynuję pigmentami różnych kolorów, tak długo aż efekt jest zadowalający.:)
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#35
Podobają mi się Twoje klimaty na dioramach, oglądając pomimo późnej pory w pracy miałem cały czas banana na gębie :)
Mam nadzieję, że szybko pokażesz nam piękny szrot :)
A w kwestii nitki na skrępowanym nieboszczyku, to następnym razem weź sobie zwykłą, cieńką nitkę do szycia, najlepiej w kolorze odpowiadającym dobremu sznurowi i przeciągniej po niej kilka razy palcami z rozcieńczonym wikolem, wtedy nitka nie powinna być taka puchata :)
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#36
Panowie dziękuję za miłe słowa i rady.
Dzięki za odwiedziny i komentarze.
Dziś Fiat zainspirowany projektami Irokeza spróbowałem zrobić samochód noszący ślady eksploatacji a także posiadający błotnik ze szrotu w innym kolorze.
Zapraszam do komentowania.
Bazą jest kit z Herpy.













 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.561 386 20
#37
Bardzo fajnie Ci ten cienkosz wyszedł. Trochę niedociągnięć przy uszczelkach okien, ale nie wiem czy sam bym lepiej potrafił. Nie podobają mi się tylko te zacieki przy wlewie paliwa. Takie spotyka się głównie w starych ciężarówkach.
Poza tym to bardzo ciekawa waloryzacja modelu.
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#38
Uszczelki malowałem pierwszy raz i nie jestem z tego dumny.:(
Co do zacieku od paliwa w osobówkach tych niezbyt zadbanych często można spotkać.( patrz samochód mojej żony):)
 

Seba19/77

Znany użytkownik
Reakcje
0 1 0
#39
Cintek żywcem z "auto skup - sprzedaż". Szkoda, że nie w innym kolorze, bo żółty nie zmiennie kojarzy mi się z wersją Sporting, a te z reguły są zadbane. Myślę, że z dalszej perspektywy wyglądałby lepiej.
 

Podobne wątki